1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 470
- Foreigners: 53 Players 11.3%
- ø-Market value: €312k
- ø-Age: 26.1
Matchday 2 15/16
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(17.) SKA-En | 0:0 | Torped (12.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 11:00 AM
|
||||
3.100 · Roman Chernov |
(10.) Sibir | 1:0 | Enisey (18.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 2:30 PM
|
||||
2.000 · Stanislav Vasiljev | ||||
Course of play | ||||
74' | 1:0 | |||
(19.) KamAZ | 0:3 | SHNK (16.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 4:00 PM
|
||||
350 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
0:2 | 48' | |||
0:3 | 82' | |||
(11.) Zenit2 | 2:2 | Tula (3.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 5:00 PM
|
||||
1.400 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 56' | |||
57' | 2:1 | |||
2:2 | 80' | |||
(15.) Fakel | 1:3 | Tomsk (1.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 6:00 PM
|
||||
12.800 · Mikhail Belov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 80' | |||
0:3 | 83' | |||
88' | 1:3 | |||
(4.) Sokol | 0:1 | Luch (6.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 6:00 PM
|
||||
4.200 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 68' | |||
(7.) Volga | 1:0 | FK Tyu (13.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 6:00 PM
|
||||
3.100 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
(20.) Sprtk2 | 1:0 | Gazovi (2.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 6:00 PM
|
||||
2.300 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
(5.) Balt. | 2:1 | Volgar (9.) | ||
Wed
Jul 15, 2015
- 7:00 PM
|
||||
4.000 · Timur Arslanbekov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
5' | 2:0 | |||
2:1 | 29' | |||
(8.) Tosno | 1:0 | Baikal (14.) | ||
Thu
Jul 16, 2015
- 3:00 PM
|
||||
600 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 15/16
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tom Tomsk | 2 | 5 | 6 | |
2 | Baltika | 2 | 2 | 6 | |
3 | Tosno | 2 | 2 | 6 | |
3 | Volga NN | 2 | 2 | 6 | |
3 | Luch-Energia | 2 | 2 | 6 | |
6 | Arsenal Tula | 2 | 1 | 4 | |
7 | Sibir | 2 | 1 | 4 | |
8 | Shinnik Yaroslav | 2 | 2 | 3 | |
9 | Gazovik Orenburg | 2 | 1 | 3 | |
10 | Sokol Saratov | 2 | 0 | 3 | |
11 | Spartak 2 | 2 | -2 | 3 | |
12 | Zenit 2 S-Pb | 2 | 0 | 2 | |
13 | Torpedo Armavir | 2 | 0 | 2 | |
14 | Volgar | 2 | -1 | 1 | |
15 | SKA-Energia | 2 | -1 | 1 | |
16 | Tyumen | 2 | -2 | 0 | |
16 | Baikal Irkutsk | 2 | -2 | 0 | |
18 | Enisey | 2 | -2 | 0 | |
19 | Fakel Voronezh | 2 | -3 | 0 | |
20 | KamAZ | 2 | -5 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...