2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 533
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €113k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 18 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Cherta | 2:1 | AVGD | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
150 · Maksim Chembulatov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 57' | |||
75' | 1:1 | |||
87' | 2:1 | |||
Amkar | 1:0 | Chel | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.280 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
90+2' | ||||
Forte | 2:0 | Rod.-2 | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
623 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
64' | 2:0 | |||
Teksti | 4:0 | Salyut | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.756 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
57' | 2:0 | |||
85' | 3:0 | |||
90+1' | 4:0 | |||
LIP | 0:0 | FK NSK | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
2.100 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
56' | ||||
Irtysh | 2:0 | S.Kost | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.502 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
75' | 1:0 | |||
86' | 2:0 | |||
Ufa | 2:1 | Chaika | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 12:00 PM
|
||||
680 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
36' | ||||
82' | 1:1 | |||
90+1' | 2:1 | |||
Veles | 0:0 | VU | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 12:00 PM
|
||||
328 · Mikhail Cheremnykh |
Rotor | 3:0 | Murom | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 12:00 PM
|
||||
9.259 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
58' | 1:0 | |||
76' | 2:0 | |||
89' | 3:0 | |||
Krasn2 | 1:1 | Bryans | ||
Sun
Nov 12, 2023
- 12:00 PM
|
||||
1.585 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
1:1 | 80' | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 18 | 7 | 33 | |
2 | Ufa | 18 | 13 | 31 | |
3 | Rotor Volgograd | 18 | 4 | 28 | |
4 | Murom | 18 | -2 | 24 | |
5 | Veles Moscow | 18 | -5 | 24 | |
6 | Chaika Pes. | 18 | 2 | 23 | |
7 | Irtysh Omsk | 18 | 0 | 23 | |
8 | Volga Uljanovsk | 18 | -3 | 23 | |
9 | Dinamo Bryansk | 18 | -4 | 22 | |
10 | S. Kostroma | 18 | -12 | 13 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 18 | 9 | 35 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 18 | 4 | 32 | |
3 | M. Lipetsk | 18 | -1 | 27 | |
4 | Chelyabinsk | 18 | 3 | 26 | |
5 | Avangard Kursk | 18 | 8 | 25 | |
6 | Tekstilshchik | 18 | 7 | 25 | |
7 | Amkar Perm | 18 | 2 | 24 | |
8 | Forte Taganrog | 18 | -3 | 24 | |
9 | Chertanovo | 18 | 3 | 22 | |
10 | Salyut Belgorod | 18 | -32 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...