Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Nikolay Sukhanov €350k
Matchday 10 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Khimki | 1:3 | Tula-2 (6.) | ||
Fri
Sep 22, 2023
- 12:00 PM
|
||||
98 · Vitali Evdokimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
38' | 1:1 | |||
1:2 | 50' | |||
90+2' | ||||
1:3 | 90+5' | |||
(13.) Kosmos | 0:3 | Strogi (17.) | ||
Fri
Sep 22, 2023
- 1:00 PM
|
||||
60 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 19' | |||
0:3 | 64' | |||
(11.) SKA-2 | 3:2 | SpTa (4.) | ||
Sat
Sep 23, 2023
- 7:00 AM
|
||||
156 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
56' | 2:0 | |||
2:1 | 58' | |||
66' | 3:1 | |||
3:2 | 86' | |||
(12.) Znamya | 1:1 | Ryazan (9.) | ||
Sat
Sep 23, 2023
- 1:00 PM
|
||||
125 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
1:1 | 90+1' | |||
(3.) Saturn | 2:0 | DinVl (2.) | ||
Sat
Sep 23, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.000 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
46' | 1:0 | |||
80' | ||||
81' | 2:0 | |||
(7.) Zenit | 1:0 | SYS (10.) | ||
Sat
Sep 23, 2023
- 2:00 PM
|
||||
107 · Dmitri Prokopov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
86' | ||||
(14.) Kvant | 0:0 | KMPST (8.) | ||
Sat
Sep 23, 2023
- 2:00 PM
|
||||
180 · Konstantin Yudanov |
(18.) Kolomn | 1:1 | PrsDmd (16.) | ||
Sat
Sep 23, 2023
- 2:30 PM
|
||||
175 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 90+4' | |||
(1.) Kaluga | 1:1 | SKHLNM (5.) | ||
Mon
Sep 25, 2023
- 3:00 PM
|
||||
462 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
1:1 | 79' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 10 | 24 | 25 | |
2 | Saturn | 10 | 15 | 22 | |
3 | Dinamo Vlad. | 10 | 12 | 21 | |
4 | Arsenal-2 Tula | 10 | 6 | 20 | |
5 | Sakhalinets M. | 10 | 12 | 18 | |
6 | Spartak Tambov | 10 | 5 | 18 | |
7 | Zenit Penza | 10 | 2 | 18 | |
8 | Composite PP | 10 | 2 | 15 | |
9 | FK Ryazan | 10 | 5 | 14 | |
10 | Sakhalin | 10 | -3 | 13 | |
11 | SKA Khabarovsk2 | 10 | -5 | 13 | |
12 | Krasnoe Znamya | 10 | -9 | 11 | |
13 | Kvant Obninsk | 10 | -8 | 10 | |
14 | Kosmos Dolgopr. | 10 | -10 | 9 | |
15 | Khimki 2 | 10 | -11 | 7 | |
16 | Peresvet | 10 | -16 | 7 | |
17 | Strogino Moscow | 10 | -9 | 6 | |
18 | Kolomna | 10 | -12 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...