Primera División de Chile
Chile
League level:
First Tier
Reigning champion:
Huachipato FC
Record-holding champions:
CSD Colo-Colo 33 time(s)
- Number of teams: 16 teams
- Players: 416
- Foreigners: 109 Players 26.2%
- ø-Market value: €456k
- ø-Age: 27.1
Complete Primera División de Chile schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/27/213:00 PM | ||||||
(3.) Curicó Unido | 2:0 | Melipilla (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) CD Everton | 1:1 | O'Higgins (6.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(11.) Colo-Colo | 0:0 | La Calera (8.) | ||||
Sun 3/28/211:00 AM | ||||||
(2.) Union Española | 3:1 | Wanderers (16.) | ||||
2:45 PM | ||||||
(15.) Palestino | 2:4 | Antofagasta (1.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(10.) Huachipato | 0:0 | Cobresal (9.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(14.) Ñublense | 0:1 | U. Católica (5.) | ||||
Wed 3/31/211:00 AM | ||||||
(4.) Audax Italiano | 2:1 | La Serena (13.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/2/219:00 PM | ||||||
(6.) Antofagasta | 1:2 | CD Everton (2.) | ||||
Sat 4/3/2112:00 AM | ||||||
(5.) La Calera | 1:0 | Union Española (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) Melipilla | 1:1 | Ñublense (14.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(12.) U. de Chile | 1:1 | Huachipato (10.) | ||||
Sun 4/4/211:30 AM | ||||||
(13.) Cobresal | 1:2 | Colo-Colo (4.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(8.) La Serena | 2:0 | Curicó Unido (9.) | ||||
Mon 4/5/211:15 AM | ||||||
(1.) U. Católica | 2:1 | Palestino (17.) | ||||
3:30 AM | ||||||
(11.) O'Higgins | 0:0 | Audax Italiano (3.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/10/2110:00 PM | ||||||
(12.) Union Española | 0:2 | Melipilla (11.) | ||||
Sun 4/11/2112:30 AM | ||||||
(2.) Audax Italiano | 1:0 | U. Católica (3.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(8.) La Serena | 0:0 | U. de Chile (13.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 1:2 | La Calera (1.) | ||||
Mon 4/12/212:00 AM | ||||||
(10.) Colo-Colo | 1:2 | O'Higgins (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Ñublense | 3:1 | Cobresal (16.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(15.) Palestino | 1:1 | CD Everton (4.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(9.) Curicó Unido | 1:1 | Antofagasta (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/16/219:30 PM | ||||||
(13.) Melipilla | 0:1 | Palestino (14.) | ||||
Sat 4/17/2112:00 AM | ||||||
(6.) Huachipato | 5:3 | Ñublense (11.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(1.) U. Católica | 2:1 | Curicó Unido (12.) | ||||
Sun 4/18/2112:00 AM | ||||||
(5.) O'Higgins | 0:0 | La Serena (8.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(2.) La Calera | 1:1 | Audax Italiano (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) Cobresal | 2:1 | Wanderers (17.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(9.) CD Everton | 0:2 | Colo-Colo (4.) | ||||
Tue 4/20/212:30 AM | ||||||
(7.) U. de Chile | 2:1 | Union Española (16.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/24/212:00 AM | ||||||
(13.) Curicó Unido | 1:1 | CD Everton (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Antofagasta | 2:1 | Cobresal (16.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(9.) La Serena | 0:0 | Union Española (14.) | ||||
Sun 4/25/2112:00 AM | ||||||
(4.) O'Higgins | 1:0 | La Calera (5.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(17.) Wanderers | 1:2 | Ñublense (7.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(2.) Colo-Colo | 1:0 | U. de Chile (12.) | ||||
Tue 4/27/212:30 AM | ||||||
(1.) Audax Italiano | 1:0 | Melipilla (15.) | ||||
Wed 7/14/219:00 PM | ||||||
(8.) Palestino | 2:0 | Huachipato (11.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/1/212:00 AM | ||||||
(13.) CD Everton | 0:4 | La Serena (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) La Calera | 2:1 | Antofagasta (9.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(15.) Union Española | 1:1 | Audax Italiano (1.) | ||||
Sun 5/2/2112:00 AM | ||||||
(4.) Ñublense | 5:1 | Colo-Colo (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Cobresal | 2:0 | Curicó Unido (16.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(14.) Huachipato | 0:1 | O'Higgins (2.) | ||||
Mon 5/3/2112:00 AM | ||||||
(11.) Melipilla | 2:0 | U. Católica (7.) | ||||
Tue 5/4/212:30 AM | ||||||
(8.) U. de Chile | 1:0 | Wanderers (17.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/8/212:00 AM | ||||||
(4.) O'Higgins | 1:4 | Union Española (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) U. Católica | 3:0 | La Calera (6.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) La Serena | 1:0 | Ñublense (7.) | ||||
Sun 5/9/2112:00 AM | ||||||
(17.) Wanderers | 0:3 | Melipilla (8.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(10.) Colo-Colo | 1:2 | Palestino (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Curicó Unido | 2:2 | Huachipato (14.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(13.) Antofagasta | 1:2 | U. de Chile (5.) | ||||
Mon 5/10/2112:00 AM | ||||||
(1.) Audax Italiano | 0:0 | Cobresal (12.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/22/215:00 PM | ||||||
(9.) Cobresal | 2:0 | La Serena (5.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(2.) Ñublense | 2:0 | Curicó Unido (16.) | ||||
Sun 5/23/2112:00 AM | ||||||
(17.) Wanderers | 0:0 | O'Higgins (4.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(8.) Union Española | 3:2 | U. Católica (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Melipilla | 1:1 | Antofagasta (14.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(15.) Huachipato | 0:2 | Colo-Colo (3.) | ||||
Mon 5/24/212:30 AM | ||||||
(10.) U. de Chile | 0:1 | CD Everton (13.) | ||||
Tue 6/15/216:30 PM | ||||||
(12.) Palestino | 0:2 | Audax Italiano (1.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/29/212:00 AM | ||||||
(16.) Curicó Unido | 1:2 | Union Española (5.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(3.) La Serena | 5:1 | Melipilla (13.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(2.) O'Higgins | 1:0 | Palestino (14.) | ||||
Sun 5/30/2110:00 PM | ||||||
(9.) CD Everton | 1:0 | Wanderers (17.) | ||||
Mon 5/31/211:00 AM | ||||||
(4.) U. Católica | 2:1 | Cobresal (11.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(10.) Antofagasta | 1:0 | Huachipato (15.) | ||||
Tue 6/1/2112:00 AM | ||||||
(6.) La Calera | 1:0 | Ñublense (7.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(1.) Audax Italiano | 2:1 | U. de Chile (12.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/5/214:30 PM | ||||||
(13.) Cobresal | 0:1 | La Calera (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 0:1 | U. Católica (2.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(14.) Palestino | 0:0 | U. de Chile (12.) | ||||
Sun 6/6/212:30 AM | ||||||
(15.) Huachipato | 0:0 | CD Everton (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Union Española | 1:1 | Antofagasta (11.) | ||||
Mon 6/7/2112:00 AM | ||||||
(5.) Colo-Colo | 2:0 | La Serena (7.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(9.) Melipilla | 3:1 | O'Higgins (6.) | ||||
Tue 6/8/212:30 AM | ||||||
(4.) Ñublense | 1:0 | Audax Italiano (1.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/16/212:30 AM | ||||||
(7.) O'Higgins | 1:1 | Cobresal (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(9.) Antofagasta | 1:0 | Wanderers (17.) | ||||
Sat 7/17/212:30 AM | ||||||
(2.) La Calera | 1:0 | Curicó Unido (16.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(3.) U. Católica | 0:0 | Colo-Colo (6.) | ||||
Tue 7/20/2112:00 AM | ||||||
(1.) Audax Italiano | 3:3 | Huachipato (15.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(12.) CD Everton | 0:0 | Ñublense (5.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(4.) La Serena | 4:3 | Palestino (14.) | ||||
Wed 7/21/212:30 AM | ||||||
(10.) U. de Chile | 2:0 | Melipilla (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/24/212:30 AM | ||||||
(8.) CD Everton | 2:0 | Union Española (11.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(5.) Ñublense | 0:0 | Antofagasta (10.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(12.) Melipilla | 3:3 | La Calera (3.) | ||||
Sun 7/25/212:00 AM | ||||||
(7.) Colo-Colo | 1:1 | Audax Italiano (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(15.) Huachipato | 0:0 | La Serena (4.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(13.) Palestino | 2:0 | Wanderers (17.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(16.) Curicó Unido | 1:2 | U. de Chile (6.) | ||||
Mon 7/26/212:00 AM | ||||||
(1.) U. Católica | 3:0 | O'Higgins (9.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 7/28/211:00 AM | ||||||
(4.) Audax Italiano | 0:2 | CD Everton (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Cobresal | 1:1 | Melipilla (12.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(10.) Union Española | 3:1 | Huachipato (15.) | ||||
Thu 7/29/2112:00 AM | ||||||
(11.) O'Higgins | 2:2 | Curicó Unido (16.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(1.) La Calera | 2:1 | Palestino (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Antofagasta | 3:2 | U. Católica (2.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 0:4 | Colo-Colo (3.) | ||||
Fri 7/30/211:00 AM | ||||||
(9.) U. de Chile | 1:1 | Ñublense (7.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 8/1/215:00 PM | ||||||
(15.) Huachipato | 0:0 | La Calera (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(12.) Palestino | 3:2 | Union Española (11.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(5.) U. de Chile | 2:1 | U. Católica (4.) | ||||
Mon 8/2/212:00 AM | ||||||
(13.) Melipilla | 2:4 | Colo-Colo (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(7.) La Serena | 1:1 | Antofagasta (9.) | ||||
Tue 8/3/2112:00 AM | ||||||
(8.) Ñublense | 0:0 | O'Higgins (10.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(16.) Curicó Unido | 2:1 | Wanderers (17.) | ||||
Wed 8/4/212:30 AM | ||||||
(3.) CD Everton | 3:0 | Cobresal (14.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/7/219:00 PM | ||||||
(11.) O'Higgins | 1:3 | U. de Chile (4.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(7.) Union Española | 3:2 | Ñublense (9.) | ||||
Sun 8/8/212:00 AM | ||||||
(3.) U. Católica | 4:3 | La Serena (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 1:4 | Huachipato (15.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(10.) Antofagasta | 0:1 | Audax Italiano (5.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(2.) Colo-Colo | 2:0 | Curicó Unido (16.) | ||||
Mon 8/9/212:00 AM | ||||||
(1.) La Calera | 1:0 | CD Everton (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Cobresal | 3:1 | Palestino (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/14/211:00 AM | ||||||
(3.) Audax Italiano | 1:0 | Wanderers (17.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(6.) Antofagasta | 2:1 | O'Higgins (13.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) La Serena | 1:2 | La Calera (1.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(8.) Union Española | 0:1 | Colo-Colo (2.) | ||||
Sun 8/15/211:00 AM | ||||||
(7.) CD Everton | 1:2 | Melipilla (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) Palestino | 0:2 | Curicó Unido (16.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(5.) U. de Chile | 0:2 | Cobresal (11.) | ||||
Mon 8/16/211:00 AM | ||||||
(15.) Huachipato | 2:1 | U. Católica (4.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/21/215:30 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 2:2 | La Serena (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) Ñublense | 2:2 | Palestino (15.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 2:0 | Antofagasta (6.) | ||||
Sun 8/22/211:00 AM | ||||||
(16.) Curicó Unido | 2:2 | Audax Italiano (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Cobresal | 2:0 | Union Española (11.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) Melipilla | 1:2 | Huachipato (12.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(2.) La Calera | 1:4 | U. de Chile (4.) | ||||
Mon 8/23/211:00 AM | ||||||
(3.) U. Católica | 2:0 | CD Everton (7.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/25/215:30 PM | ||||||
(14.) Melipilla | 1:1 | Curicó Unido (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Antofagasta | 2:1 | Palestino (15.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(2.) La Calera | 1:1 | Colo-Colo (1.) | ||||
Thu 8/26/211:00 AM | ||||||
(4.) U. Católica | 2:2 | Ñublense (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) La Serena | 0:2 | Audax Italiano (3.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 1:2 | Union Española (7.) | ||||
Fri 8/27/211:00 AM | ||||||
(11.) O'Higgins | 1:0 | CD Everton (9.) | ||||
Fri 9/17/214:00 PM | ||||||
(8.) Cobresal | 1:1 | Huachipato (13.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/28/219:00 PM | ||||||
(14.) Palestino | 3:0 | U. Católica (5.) | ||||
Sun 8/29/212:00 AM | ||||||
(9.) Ñublense | 3:0 | Melipilla (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(10.) CD Everton | 1:1 | Antofagasta (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) Huachipato | 1:1 | U. de Chile (4.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 0:1 | Cobresal (8.) | ||||
Mon 8/30/211:00 AM | ||||||
(6.) Union Española | 2:1 | La Calera (3.) | ||||
Tue 8/31/2112:30 AM | ||||||
(2.) Audax Italiano | 1:0 | O'Higgins (11.) | ||||
3:00 AM | ||||||
(16.) Curicó Unido | 2:0 | La Serena (12.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 9/6/214:00 PM | ||||||
(7.) Cobresal | 4:1 | Ñublense (10.) | ||||
Tue 9/7/211:00 AM | ||||||
(5.) U. de Chile | 1:1 | La Serena (11.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) Melipilla | 0:3 | Union Española (6.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(8.) Antofagasta | 1:1 | Curicó Unido (16.) | ||||
Wed 9/8/211:00 AM | ||||||
(3.) U. Católica | 3:1 | Audax Italiano (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) La Calera | 0:1 | Wanderers (17.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(12.) O'Higgins | 2:3 | Colo-Colo (1.) | ||||
Thu 9/9/211:30 AM | ||||||
(9.) CD Everton | 1:0 | Palestino (14.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/12/218:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 2:1 | Cobresal (7.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(4.) Audax Italiano | 2:3 | La Calera (3.) | ||||
Mon 9/13/211:00 AM | ||||||
(16.) Curicó Unido | 2:4 | U. Católica (2.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(10.) Ñublense | 2:2 | Huachipato (13.) | ||||
Tue 9/14/2112:00 AM | ||||||
(6.) Union Española | 2:3 | U. de Chile (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) La Serena | 2:0 | O'Higgins (14.) | ||||
Wed 9/15/2112:00 AM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 2:0 | CD Everton (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(12.) Palestino | 3:1 | Melipilla (15.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/24/2111:30 PM | ||||||
(13.) Huachipato | 1:1 | Palestino (12.) | ||||
Sat 9/25/212:00 AM | ||||||
(2.) La Calera | 2:0 | O'Higgins (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Cobresal | 2:0 | Antofagasta (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Union Española | 2:1 | La Serena (11.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(15.) Melipilla | 1:1 | Audax Italiano (4.) | ||||
Sun 9/26/211:00 AM | ||||||
(9.) CD Everton | 0:0 | Curicó Unido (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Ñublense | 1:2 | Wanderers (17.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(5.) U. de Chile | 1:3 | Colo-Colo (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/28/219:00 PM | ||||||
(11.) La Serena | 0:2 | CD Everton (8.) | ||||
Wed 9/29/212:00 AM | ||||||
(13.) O'Higgins | 2:0 | Huachipato (14.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 2:1 | U. de Chile (5.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(10.) Antofagasta | 1:3 | La Calera (2.) | ||||
Thu 9/30/212:00 AM | ||||||
(3.) U. Católica | 4:0 | Melipilla (16.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(15.) Curicó Unido | 1:0 | Cobresal (7.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 0:1 | Ñublense (9.) | ||||
Fri 10/1/212:00 AM | ||||||
(4.) Audax Italiano | 2:0 | Union Española (6.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/3/211:30 AM | ||||||
(4.) La Calera | 0:2 | U. Católica (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(13.) Palestino | 1:2 | Colo-Colo (1.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(6.) U. de Chile | 2:2 | Antofagasta (10.) | ||||
Mon 10/4/211:30 AM | ||||||
(5.) Union Española | 3:2 | O'Higgins (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Cobresal | 1:2 | Audax Italiano (3.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(16.) Melipilla | 1:1 | Wanderers (17.) | ||||
Tue 10/5/212:00 AM | ||||||
(15.) Huachipato | 1:4 | Curicó Unido (12.) | ||||
Wed 10/6/211:30 AM | ||||||
(9.) Ñublense | 0:1 | La Serena (11.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/7/211:30 AM | ||||||
(2.) U. Católica | 2:1 | Union Española (5.) | ||||
Sat 10/9/215:30 PM | ||||||
(3.) Audax Italiano | 2:3 | Palestino (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(7.) CD Everton | 1:0 | U. de Chile (6.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(9.) Antofagasta | 1:0 | Melipilla (16.) | ||||
Sun 10/10/211:30 AM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 2:0 | Huachipato (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) La Serena | 2:1 | Cobresal (8.) | ||||
Mon 10/11/219:00 PM | ||||||
(13.) O'Higgins | 1:0 | Wanderers (17.) | ||||
Tue 10/12/211:30 AM | ||||||
(14.) Curicó Unido | 0:0 | Ñublense (11.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/15/215:30 PM | ||||||
(15.) Huachipato | 0:1 | Antofagasta (6.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(12.) Palestino | 2:2 | O'Higgins (13.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(7.) U. de Chile | 0:1 | Audax Italiano (3.) | ||||
Sat 10/16/212:00 AM | ||||||
(11.) Ñublense | 0:2 | La Calera (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Cobresal | 1:3 | U. Católica (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 2:1 | CD Everton (8.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(5.) Union Española | 2:1 | Curicó Unido (14.) | ||||
Sun 10/17/211:00 AM | ||||||
(16.) Melipilla | 1:1 | La Serena (9.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/19/2111:30 PM | ||||||
(3.) Audax Italiano | 0:3 | Ñublense (10.) | ||||
Wed 10/20/212:00 AM | ||||||
(13.) O'Higgins | 1:2 | Melipilla (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) La Serena | 1:4 | Colo-Colo (1.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(2.) U. Católica | 3:2 | Wanderers (17.) | ||||
Thu 10/21/212:00 AM | ||||||
(6.) CD Everton | 1:0 | Huachipato (16.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(8.) Antofagasta | 1:2 | Union Española (5.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(9.) U. de Chile | 0:1 | Palestino (11.) | ||||
Fri 10/22/212:00 AM | ||||||
(4.) La Calera | 1:2 | Cobresal (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/23/2111:00 PM | ||||||
(9.) Ñublense | 1:1 | CD Everton (6.) | ||||
Sun 10/24/215:00 PM | ||||||
(14.) Melipilla | 3:0 | U. de Chile (10.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 2:1 | U. Católica (2.) | ||||
Mon 10/25/211:00 AM | ||||||
(16.) Huachipato | 0:0 | Audax Italiano (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 0:1 | Antofagasta (7.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(11.) Palestino | 3:3 | La Serena (12.) | ||||
Tue 10/26/212:00 AM | ||||||
(15.) Curicó Unido | 1:1 | La Calera (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Cobresal | 2:3 | O'Higgins (13.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/28/2111:00 PM | ||||||
(3.) Audax Italiano | 2:0 | Colo-Colo (1.) | ||||
Fri 10/29/218:30 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 1:1 | Palestino (10.) | ||||
10:50 PM | ||||||
(11.) La Serena | 2:2 | Huachipato (16.) | ||||
Sat 10/30/219:00 PM | ||||||
(12.) U. de Chile | 1:2 | Curicó Unido (15.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(4.) Union Española | 3:2 | CD Everton (7.) | ||||
Sun 10/31/214:30 PM | ||||||
(6.) Antofagasta | 2:1 | Ñublense (9.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(14.) O'Higgins | 1:3 | U. Católica (2.) | ||||
Mon 11/1/2112:30 AM | ||||||
(5.) La Calera | 2:3 | Melipilla (13.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/3/211:00 AM | ||||||
(7.) CD Everton | 1:2 | Audax Italiano (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) Melipilla | 2:1 | Cobresal (9.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(16.) Huachipato | 1:0 | Union Española (5.) | ||||
Thu 11/4/211:00 AM | ||||||
(15.) Curicó Unido | 0:2 | O'Higgins (11.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(13.) Palestino | 1:2 | La Calera (4.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(2.) U. Católica | 4:0 | Antofagasta (6.) | ||||
Fri 11/5/2112:30 AM | ||||||
(8.) Ñublense | 1:0 | U. de Chile (14.) | ||||
Sat 11/6/2110:00 PM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 3:0 | Wanderers (17.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/7/214:00 PM | ||||||
(2.) U. Católica | 1:0 | U. de Chile (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) O'Higgins | 1:1 | Ñublense (8.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(10.) Cobresal | 2:2 | CD Everton (7.) | ||||
Mon 11/8/211:00 AM | ||||||
(4.) La Calera | 0:2 | Huachipato (16.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(6.) Antofagasta | 0:0 | La Serena (12.) | ||||
Tue 11/9/2112:30 AM | ||||||
(5.) Union Española | 1:3 | Palestino (9.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 0:3 | Curicó Unido (14.) | ||||
Wed 11/10/2111:00 PM | ||||||
(1.) Colo-Colo | 1:0 | Melipilla (13.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/13/214:30 PM | ||||||
(7.) Ñublense | 6:1 | Union Española (5.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(13.) La Serena | 0:2 | U. Católica (1.) | ||||
Sun 11/14/211:00 AM | ||||||
(9.) CD Everton | 1:2 | La Calera (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Audax Italiano | 0:0 | Antofagasta (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(8.) Palestino | 2:1 | Cobresal (11.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(12.) Curicó Unido | 0:0 | Colo-Colo (2.) | ||||
Mon 11/15/219:30 PM | ||||||
(16.) Huachipato | 2:0 | Wanderers (17.) | ||||
Tue 11/16/2112:00 AM | ||||||
(14.) U. de Chile | 0:0 | O'Higgins (10.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/27/2110:00 PM | ||||||
(12.) O'Higgins | 0:0 | Antofagasta (6.) | ||||
(13.) Cobresal | 0:0 | U. de Chile (15.) | ||||
(11.) Melipilla | 1:0 | CD Everton (9.) | ||||
Sun 11/28/214:00 PM | ||||||
(17.) Wanderers | 2:2 | Audax Italiano (3.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(2.) Colo-Colo | 0:1 | Union Española (5.) | ||||
(14.) Curicó Unido | 1:1 | Palestino (8.) | ||||
(1.) U. Católica | 2:0 | Huachipato (16.) | ||||
(4.) La Calera | 1:2 | La Serena (10.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/4/2110:00 PM | ||||||
(8.) Palestino | 1:4 | Ñublense (7.) | ||||
(6.) Antofagasta | 1:0 | Colo-Colo (2.) | ||||
(12.) CD Everton | 0:3 | U. Católica (1.) | ||||
(10.) La Serena | 0:0 | Wanderers (17.) | ||||
Sun 12/5/2110:00 PM | ||||||
(5.) Union Española | 0:1 | Cobresal (9.) | ||||
(11.) U. de Chile | 3:2 | La Calera (4.) | ||||
(16.) Huachipato | 3:1 | Melipilla (14.) | ||||
(3.) Audax Italiano | 1:1 | Curicó Unido (15.) |