Regional League Central
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 388
- Foreigners: 97 Players 25.0%
- ø-Market value: €4k
- ø-Age: 23.8
Complete Regional League Central schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/6/107:00 PM | ||||||
(7.) Blau Weiss Linz | 1:1 | Gleinstätten (10.) | ||||
(13.) A. Klagenfurt | 1:1 | UnionSt.Florian (8.) | ||||
(16.) Vöcklamarkt | 1:4 | SC Weiz (1.) | ||||
(11.) FC Wels | 1:1 | ASK Voitsberg (9.) | ||||
(2.) Grazer AK | 3:1 | DSV Leoben (15.) | ||||
Sat 8/7/106:00 PM | ||||||
(3.) SV Feldkirchen | 3:2 | Sturm Graz II (14.) | ||||
(4.) SAK Klagenfurt | 2:2 | LASK II (5.) | ||||
Tue 8/10/107:00 PM | ||||||
(12.) Allerheiligen | 1:1 | FC Pasching (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/20/106:00 PM | ||||||
(15.) DSV Leoben | 3:3 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) FC Wels | 1:1 | Blau Weiss Linz (9.) | ||||
(12.) FC Pasching | 0:0 | SAK Klagenfurt (10.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 2:2 | Allerheiligen (8.) | ||||
(1.) SC Weiz | 1:1 | SV Feldkirchen (4.) | ||||
(14.) ASK Voitsberg | 0:1 | LASK II (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) UnionSt.Florian | 3:1 | Vöcklamarkt (16.) | ||||
Sun 8/22/104:15 PM | ||||||
(3.) Gleinstätten | 3:2 | Grazer AK (6.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/27/107:00 PM | ||||||
(6.) Blau Weiss Linz | 1:0 | ASK Voitsberg (14.) | ||||
(16.) Vöcklamarkt | 0:2 | DSV Leoben (9.) | ||||
(11.) LASK II | 0:2 | FC Pasching (3.) | ||||
(8.) Grazer AK | 0:0 | FC Wels (13.) | ||||
Sat 8/28/104:30 PM | ||||||
(2.) SAK Klagenfurt | 2:0 | Sturm Graz II (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) SV Feldkirchen | 1:2 | UnionSt.Florian (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) A. Klagenfurt | 3:3 | Gleinstätten (4.) | ||||
Sun 8/29/107:30 PM | ||||||
(5.) Allerheiligen | 1:0 | SC Weiz (7.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/31/106:00 PM | ||||||
(6.) DSV Leoben | 3:1 | SV Feldkirchen (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Gleinstätten | 1:3 | Vöcklamarkt (14.) | ||||
(12.) FC Wels | 1:1 | A. Klagenfurt (10.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 2:1 | Grazer AK (11.) | ||||
(16.) Sturm Graz II | 1:5 | LASK II (4.) | ||||
(5.) SC Weiz | 1:0 | SAK Klagenfurt (8.) | ||||
(7.) UnionSt.Florian | 0:2 | Allerheiligen (1.) | ||||
(15.) ASK Voitsberg | 1:2 | FC Pasching (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/3/107:00 PM | ||||||
(6.) Grazer AK | 3:0 | ASK Voitsberg (15.) | ||||
(13.) A. Klagenfurt | 0:2 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
(14.) Vöcklamarkt | 1:1 | FC Wels (11.) | ||||
(1.) FC Pasching | 2:0 | Sturm Graz II (16.) | ||||
Sat 9/4/105:00 PM | ||||||
(12.) SV Feldkirchen | 2:2 | Gleinstätten (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) SAK Klagenfurt | 0:0 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Allerheiligen | 2:1 | DSV Leoben (7.) | ||||
Sun 9/5/104:00 PM | ||||||
(4.) LASK II | 3:0 | SC Weiz (8.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/10/106:00 PM | ||||||
(6.) DSV Leoben | 1:1 | SAK Klagenfurt (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) ASK Voitsberg | 2:0 | Sturm Graz II (16.) | ||||
(5.) FC Wels | 3:0 | SV Feldkirchen (13.) | ||||
(1.) Blau Weiss Linz | 4:1 | Vöcklamarkt (15.) | ||||
(11.) SC Weiz | 0:1 | FC Pasching (3.) | ||||
Sat 9/11/106:00 PM | ||||||
(12.) Gleinstätten | 0:3 | Allerheiligen (2.) | ||||
Sun 9/12/105:00 PM | ||||||
(8.) Grazer AK | 2:4 | A. Klagenfurt (10.) | ||||
Tue 9/14/104:30 PM | ||||||
(7.) UnionSt.Florian | 1:2 | LASK II (4.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 9/15/106:00 PM | ||||||
(15.) SV Feldkirchen | 0:2 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
Fri 9/17/107:00 PM | ||||||
(12.) Vöcklamarkt | 3:0 | Grazer AK (10.) | ||||
(4.) FC Pasching | 0:2 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
(16.) Sturm Graz II | 3:1 | SC Weiz (11.) | ||||
Sat 9/18/104:00 PM | ||||||
(3.) LASK II | 4:1 | DSV Leoben (9.) | ||||
Tue 9/21/107:00 PM | ||||||
(7.) A. Klagenfurt | 0:0 | ASK Voitsberg (14.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 4:0 | FC Wels (8.) | ||||
Tue 9/28/104:30 PM | ||||||
(6.) SAK Klagenfurt | 4:1 | Gleinstätten (13.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/24/106:00 PM | ||||||
(10.) DSV Leoben | 2:2 | FC Pasching (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) FC Wels | 1:0 | SAK Klagenfurt (8.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 0:3 | Allerheiligen (1.) | ||||
(14.) ASK Voitsberg | 1:1 | SC Weiz (11.) | ||||
(15.) Gleinstätten | 1:3 | LASK II (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) UnionSt.Florian | 1:2 | Sturm Graz II (13.) | ||||
Sat 9/25/103:30 PM | ||||||
(5.) A. Klagenfurt | 2:1 | Vöcklamarkt (12.) | ||||
Tue 9/28/107:00 PM | ||||||
(9.) Grazer AK | 4:1 | SV Feldkirchen (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/1/107:00 PM | ||||||
(11.) Vöcklamarkt | 3:1 | ASK Voitsberg (14.) | ||||
(4.) FC Pasching | 2:0 | Gleinstätten (15.) | ||||
(2.) Allerheiligen | 2:2 | Grazer AK (8.) | ||||
Sat 10/2/104:00 PM | ||||||
(16.) SV Feldkirchen | 0:3 | A. Klagenfurt (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) SC Weiz | 2:3 | UnionSt.Florian (6.) | ||||
Sun 10/3/103:00 PM | ||||||
(10.) Sturm Graz II | 5:1 | DSV Leoben (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) SAK Klagenfurt | 1:1 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) LASK II | 3:0 | FC Wels (9.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/8/106:00 PM | ||||||
(11.) DSV Leoben | 4:2 | SC Weiz (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) FC Wels | 0:0 | FC Pasching (4.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 3:1 | LASK II (2.) | ||||
(7.) Grazer AK | 3:0 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
(9.) Vöcklamarkt | 2:0 | SV Feldkirchen (16.) | ||||
(14.) ASK Voitsberg | 1:2 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
Sat 10/9/103:30 PM | ||||||
(6.) A. Klagenfurt | 1:1 | Allerheiligen (1.) | ||||
Tue 10/12/107:00 PM | ||||||
(15.) Gleinstätten | 0:4 | Sturm Graz II (8.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/15/107:00 PM | ||||||
(4.) FC Pasching | 1:1 | Blau Weiss Linz (3.) | ||||
(14.) SC Weiz | 2:3 | Gleinstätten (13.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 2:2 | DSV Leoben (11.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 2:1 | Vöcklamarkt (9.) | ||||
Sat 10/16/102:30 PM | ||||||
(12.) SAK Klagenfurt | 0:0 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
Sun 10/17/102:00 PM | ||||||
(16.) SV Feldkirchen | 3:3 | ASK Voitsberg (15.) | ||||
(8.) Sturm Graz II | 1:1 | FC Wels (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Grazer AK | 4:0 | LASK II (2.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/22/107:00 PM | ||||||
(14.) ASK Voitsberg | 1:0 | DSV Leoben (11.) | ||||
(9.) FC Wels | 1:0 | SC Weiz (15.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 6:2 | Sturm Graz II (10.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 5:0 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
Sat 10/23/103:30 PM | ||||||
(5.) A. Klagenfurt | 3:0 | LASK II (3.) | ||||
(16.) SV Feldkirchen | 0:0 | Allerheiligen (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Grazer AK | 3:3 | FC Pasching (4.) | ||||
(13.) Gleinstätten | 3:1 | UnionSt.Florian (7.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/29/106:00 PM | ||||||
(10.) DSV Leoben | 3:0 | Gleinstätten (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) FC Pasching | 0:0 | A. Klagenfurt (6.) | ||||
(16.) SC Weiz | 0:0 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(8.) UnionSt.Florian | 2:2 | FC Wels (9.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 2:1 | ASK Voitsberg (14.) | ||||
Sat 10/30/102:00 PM | ||||||
(12.) SAK Klagenfurt | 1:3 | SV Feldkirchen (15.) | ||||
Sun 10/31/102:00 PM | ||||||
(4.) LASK II | 1:3 | Vöcklamarkt (7.) | ||||
(11.) Sturm Graz II | 1:2 | Grazer AK (5.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/5/107:00 PM | ||||||
(9.) FC Wels | 2:1 | DSV Leoben (10.) | ||||
(5.) Grazer AK | 2:2 | SC Weiz (15.) | ||||
(16.) ASK Voitsberg | 1:3 | Gleinstätten (11.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 0:2 | UnionSt.Florian (6.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 4:0 | SAK Klagenfurt (14.) | ||||
Sat 11/6/102:00 PM | ||||||
(8.) Vöcklamarkt | 3:3 | FC Pasching (4.) | ||||
(13.) SV Feldkirchen | 2:0 | LASK II (7.) | ||||
Sun 11/7/102:30 PM | ||||||
(3.) A. Klagenfurt | 6:1 | Sturm Graz II (12.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/12/107:00 PM | ||||||
(15.) SC Weiz | 0:1 | A. Klagenfurt (3.) | ||||
(4.) FC Pasching | 1:0 | SV Feldkirchen (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) Sturm Graz II | 1:1 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
Sat 11/13/102:00 PM | ||||||
(13.) SAK Klagenfurt | 2:1 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) DSV Leoben | 0:0 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 3:0 | Grazer AK (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Gleinstätten | 3:0 | FC Wels (9.) | ||||
Sun 11/14/102:00 PM | ||||||
(6.) LASK II | 3:0 | Allerheiligen (1.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/4/117:00 PM | ||||||
(16.) ASK Voitsberg | 0:0 | FC Wels (9.) | ||||
(4.) UnionSt.Florian | 2:1 | A. Klagenfurt (6.) | ||||
(5.) FC Pasching | 2:2 | Allerheiligen (1.) | ||||
Sat 3/5/112:00 PM | ||||||
(11.) DSV Leoben | 1:1 | Grazer AK (7.) | ||||
Sun 3/6/112:30 PM | ||||||
(3.) LASK II | 4:1 | SAK Klagenfurt (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Sturm Graz II | 1:0 | SV Feldkirchen (14.) | ||||
Tue 3/15/117:00 PM | ||||||
(15.) SC Weiz | 0:0 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
(10.) Gleinstätten | 0:0 | Blau Weiss Linz (2.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/11/117:00 PM | ||||||
(2.) Blau Weiss Linz | 3:0 | FC Wels (9.) | ||||
(6.) A. Klagenfurt | 2:2 | DSV Leoben (10.) | ||||
Sat 3/12/112:00 PM | ||||||
(13.) SAK Klagenfurt | 0:1 | FC Pasching (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Allerheiligen | 2:0 | Sturm Graz II (12.) | ||||
(15.) SV Feldkirchen | 0:2 | SC Weiz (14.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 0:0 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
Sun 3/13/113:00 PM | ||||||
(3.) LASK II | 3:2 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) Grazer AK | 1:0 | Gleinstätten (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/18/117:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 3:1 | Allerheiligen (1.) | ||||
(15.) ASK Voitsberg | 1:0 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
Sat 3/19/112:00 PM | ||||||
(10.) DSV Leoben | 1:1 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
(11.) Gleinstätten | 1:2 | A. Klagenfurt (5.) | ||||
Sun 3/20/113:00 PM | ||||||
(3.) UnionSt.Florian | 3:1 | SV Feldkirchen (16.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 1:4 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
(9.) FC Wels | 0:2 | Grazer AK (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) FC Pasching | 1:2 | LASK II (2.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/25/116:30 PM | ||||||
(1.) Allerheiligen | 1:1 | UnionSt.Florian (3.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 4:1 | Gleinstätten (12.) | ||||
(7.) FC Pasching | 1:1 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
Sat 3/26/112:00 PM | ||||||
(10.) SAK Klagenfurt | 5:0 | SC Weiz (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) SV Feldkirchen | 2:1 | DSV Leoben (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Grazer AK | 2:0 | Blau Weiss Linz (6.) | ||||
Sun 3/27/113:00 PM | ||||||
(5.) A. Klagenfurt | 0:0 | FC Wels (9.) | ||||
(2.) LASK II | 1:0 | Sturm Graz II (13.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/1/116:00 PM | ||||||
(12.) DSV Leoben | 0:2 | Allerheiligen (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 0:1 | LASK II (2.) | ||||
(16.) ASK Voitsberg | 1:3 | Grazer AK (3.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 2:0 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
(10.) FC Wels | 0:1 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 1:1 | SAK Klagenfurt (9.) | ||||
Sat 4/2/113:00 PM | ||||||
(11.) Gleinstätten | 4:2 | SV Feldkirchen (15.) | ||||
Sun 4/3/113:00 PM | ||||||
(13.) Sturm Graz II | 3:3 | FC Pasching (6.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/8/117:00 PM | ||||||
(7.) A. Klagenfurt | 1:3 | Grazer AK (3.) | ||||
(6.) FC Pasching | 2:0 | SC Weiz (15.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 1:1 | Gleinstätten (10.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 0:2 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
Sat 4/9/112:30 PM | ||||||
(9.) SAK Klagenfurt | 2:0 | DSV Leoben (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) SV Feldkirchen | 4:0 | FC Wels (11.) | ||||
Sun 4/10/113:00 PM | ||||||
(13.) Sturm Graz II | 1:1 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) LASK II | 0:0 | UnionSt.Florian (5.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/15/117:00 PM | ||||||
(16.) SC Weiz | 2:5 | Sturm Graz II (12.) | ||||
(15.) ASK Voitsberg | 1:0 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 2:2 | SV Feldkirchen (14.) | ||||
(11.) FC Wels | 1:0 | Allerheiligen (2.) | ||||
(13.) DSV Leoben | 1:1 | LASK II (1.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 1:0 | FC Pasching (6.) | ||||
Sat 4/16/113:30 PM | ||||||
(9.) Gleinstätten | 3:0 | SAK Klagenfurt (10.) | ||||
Sun 4/17/113:30 PM | ||||||
(3.) Grazer AK | 3:1 | Vöcklamarkt (8.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/22/117:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 3:2 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 3:0 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
(15.) SV Feldkirchen | 0:2 | Grazer AK (2.) | ||||
Sat 4/23/114:00 PM | ||||||
(10.) SAK Klagenfurt | 3:0 | FC Wels (12.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 0:1 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
(6.) FC Pasching | 0:2 | DSV Leoben (13.) | ||||
Sun 4/24/113:00 PM | ||||||
(11.) Sturm Graz II | 3:1 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) LASK II | 0:3 | Gleinstätten (9.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/29/117:00 PM | ||||||
(7.) A. Klagenfurt | 1:2 | SV Feldkirchen (14.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 2:1 | SAK Klagenfurt (10.) | ||||
(11.) FC Wels | 1:0 | LASK II (3.) | ||||
(9.) Gleinstätten | 2:0 | FC Pasching (6.) | ||||
(12.) DSV Leoben | 3:1 | Sturm Graz II (13.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 0:0 | SC Weiz (15.) | ||||
(16.) ASK Voitsberg | 2:3 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
Sun 5/1/113:30 PM | ||||||
(2.) Grazer AK | 2:2 | Allerheiligen (1.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/6/117:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 3:2 | DSV Leoben (12.) | ||||
(6.) FC Pasching | 2:0 | FC Wels (11.) | ||||
(2.) Allerheiligen | 0:1 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
(15.) SV Feldkirchen | 1:2 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 1:1 | Gleinstätten (9.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 2:2 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
Sat 5/7/113:30 PM | ||||||
(10.) SAK Klagenfurt | 0:1 | Grazer AK (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) LASK II | 0:0 | Blau Weiss Linz (4.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/12/116:00 PM | ||||||
(3.) LASK II | 3:2 | Grazer AK (1.) | ||||
Fri 5/13/117:00 PM | ||||||
(16.) ASK Voitsberg | 2:2 | SV Feldkirchen (15.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 0:0 | Allerheiligen (2.) | ||||
(5.) A. Klagenfurt | 2:1 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
(4.) Blau Weiss Linz | 6:1 | FC Pasching (7.) | ||||
(10.) FC Wels | 1:0 | Sturm Graz II (13.) | ||||
(9.) Gleinstätten | 2:2 | SC Weiz (14.) | ||||
(11.) DSV Leoben | 3:1 | UnionSt.Florian (6.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/17/115:00 PM | ||||||
(12.) SAK Klagenfurt | 1:1 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) LASK II | 3:1 | A. Klagenfurt (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 1:1 | FC Wels (11.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 0:3 | Blau Weiss Linz (4.) | ||||
(7.) FC Pasching | 0:0 | Grazer AK (2.) | ||||
(1.) Allerheiligen | 1:0 | SV Feldkirchen (15.) | ||||
(5.) UnionSt.Florian | 1:0 | Gleinstätten (9.) | ||||
(10.) DSV Leoben | 2:1 | ASK Voitsberg (16.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/20/117:00 PM | ||||||
(16.) ASK Voitsberg | 0:1 | Allerheiligen (1.) | ||||
(15.) SV Feldkirchen | 1:2 | SAK Klagenfurt (12.) | ||||
(8.) Vöcklamarkt | 1:2 | LASK II (2.) | ||||
(7.) A. Klagenfurt | 0:2 | FC Pasching (6.) | ||||
(3.) Blau Weiss Linz | 2:1 | SC Weiz (14.) | ||||
(11.) FC Wels | 2:2 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
(9.) Gleinstätten | 0:0 | DSV Leoben (10.) | ||||
Sat 5/21/116:30 PM | ||||||
(4.) Grazer AK | 1:1 | Sturm Graz II (13.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/27/117:00 PM | ||||||
(14.) SC Weiz | 1:4 | Grazer AK (3.) | ||||
(9.) Gleinstätten | 5:0 | ASK Voitsberg (16.) | ||||
(10.) DSV Leoben | 4:0 | FC Wels (12.) | ||||
(6.) UnionSt.Florian | 2:3 | Blau Weiss Linz (2.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 3:1 | A. Klagenfurt (7.) | ||||
(5.) FC Pasching | 3:0 | Vöcklamarkt (8.) | ||||
(1.) LASK II | 3:1 | SV Feldkirchen (15.) | ||||
Sat 5/28/115:00 PM | ||||||
(11.) SAK Klagenfurt | 2:0 | Allerheiligen (4.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 6/1/117:00 PM | ||||||
(16.) ASK Voitsberg | 0:2 | SAK Klagenfurt (10.) | ||||
(4.) Allerheiligen | 0:4 | LASK II (1.) | ||||
(14.) SV Feldkirchen | 1:0 | FC Pasching (6.) | ||||
(9.) Vöcklamarkt | 2:3 | Sturm Graz II (12.) | ||||
(7.) A. Klagenfurt | 1:0 | SC Weiz (15.) | ||||
(3.) Grazer AK | 1:1 | UnionSt.Florian (5.) | ||||
(2.) Blau Weiss Linz | 6:0 | DSV Leoben (11.) | ||||
(13.) FC Wels | 1:2 | Gleinstätten (8.) |