Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 417
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 36 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) FK Ist | 0:2 | Petrot (2.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 1:00 PM
|
||||
200 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 80' | |||
(8.) Dinamo | 4:0 | Saturn (10.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 1:00 PM
|
||||
450 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
72' | 4:0 | |||
(15.) Voloch | 0:2 | SpKost (1.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 2:00 PM
|
||||
120 · Kirill Chernyi | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
0:2 | 38' | |||
(13.) Kareli | 0:1 | Dnepr (3.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 2:00 PM
|
||||
900 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
(7.) Volga | 3:1 | SCRV (11.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 3:00 PM
|
||||
800 · Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
1:1 | 14' | |||
30' | 2:1 | |||
53' | 3:1 | |||
(12.) Sever | 0:2 | Lokomo (5.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 3:00 PM
|
||||
700 · Vasili Kazartsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
0:2 | 85' | |||
(14.) Dinamo | 0:1 | Znamya (16.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 5:00 PM
|
||||
150 · Yuri Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
(4.) Teksti | 3:0 | Pskov (6.) | ||
Thu
Oct 20, 2011
- 5:30 PM
|
||||
4.000 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
61' | 1:0 | |||
78' | 2:0 | |||
90+1' | 3:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sp. Kostroma | 34 | 26 | 71 | |
2 | Petrotrest | 34 | 36 | 65 | |
3 | Dnepr Smolensk | 34 | 31 | 64 | |
4 | Tekstilshchik | 34 | 29 | 63 | |
5 | Lokomotiv 2 | 34 | 19 | 62 | |
6 | Volga Tver | 33 | 23 | 58 | |
7 | Pskov-747 | 34 | 2 | 56 | |
8 | D. Vologda | 34 | 12 | 54 | |
9 | Istra | 34 | 7 | 46 | |
10 | Sheksna | 34 | -5 | 44 | |
11 | Saturn Ramenskoe | 33 | -6 | 44 | |
12 | Sever Murmansk | 34 | -22 | 37 | |
13 | Karelia | 34 | -25 | 34 | |
14 | D. Kostroma | 34 | -25 | 23 | |
15 | Znamya Truda | 33 | -50 | 13 | |
16 | Volochanin-Rat. | 33 | -52 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...