Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 16 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) FK Gub | 1:0 | Metall (13.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 3:00 PM
|
||||
1.300 · Aleksey Shibaev | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
(3.) Kaluga | 4:1 | Metall (5.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 4:00 PM
|
||||
800 · Vladimir Moskalev | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
1:1 | 23' | |||
48' | 2:1 | |||
52' | 3:1 | |||
76' | 4:1 | |||
(8.) FK Pod | 4:1 | Metall (16.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 4:00 PM
|
||||
200 · Ilya Parfentjev | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
19' | 2:0 | |||
29' | 3:0 | |||
46' | 4:0 | |||
4:1 | 85' | |||
87' | ||||
(10.) AVGD | 2:1 | STAMB (14.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 5:00 PM
|
||||
1.200 · Oleg Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
25' | ||||
0:1 | 25' | |||
59' | 1:1 | |||
61' | 2:1 | |||
68' | ||||
(12.) Liski | 1:0 | FK Ore (15.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 5:00 PM
|
||||
2.100 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
28' | ||||
85' | 1:0 | |||
88' | ||||
(11.) Zenit | 1:3 | ZvRyaz (9.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 5:00 PM
|
||||
700 · Aleksandr Borisov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 9' | |||
45' | ||||
1:2 | 78' | |||
1:3 | 90' | |||
(1.) Fakel | 0:0 | Arsena (2.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 6:00 PM
|
||||
13.200 · Aleksey Sukhoy |
(4.) Sokol | 0:2 | Vityaz (6.) | ||
Thu
Oct 11, 2012
- 6:00 PM
|
||||
2.500 · Maksim Kaplin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
0:2 | 74' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Voronezh | 16 | 16 | 40 | |
2 | Arsenal Tula | 16 | 21 | 37 | |
3 | FK Kaluga | 16 | 14 | 30 | |
4 | Sokol Saratov | 16 | 11 | 27 | |
5 | Vityaz Podolsk | 16 | 7 | 26 | |
6 | Gubkin | 16 | 2 | 26 | |
7 | Zvezda Ryazan | 16 | 14 | 25 | |
8 | FK Podolje | 16 | 10 | 25 | |
9 | Met. Lipetsk | 16 | 4 | 24 | |
10 | Avangard Kursk | 16 | 4 | 22 | |
11 | Loko Liski | 16 | -8 | 20 | |
12 | Zenit Penza | 16 | 0 | 18 | |
13 | Metallurg Vyksa | 16 | -10 | 16 | |
14 | Spartak Tambov | 16 | -27 | 13 | |
15 | Orel | 16 | -22 | 5 | |
16 | M-O Oskol | 16 | -36 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...