Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 25 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(10.) Vityaz | 1:0 | FK Ore (16.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 2:00 PM
|
||||
1.000 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
64' | 1:0 | |||
(2.) Fakel | 2:0 | ZvRyaz (7.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 3:00 PM
|
||||
5.400 · Aleksey Shibaev | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
68' | 2:0 | |||
(11.) AVGD | 1:1 | Zenit (8.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 4:00 PM
|
||||
2.200 · Aleksey Pchelintsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 58' | |||
86' | 1:1 | |||
(4.) Metall | 1:2 | Liski (12.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 4:00 PM
|
||||
1.500 · Denis Mareev | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
72' | ||||
1:1 | 74' | |||
1:2 | 89' | |||
(5.) Sokol | 3:0 | Kaluga (3.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 4:00 PM
|
||||
3.000 · Sergey Tikhonov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
15' | 2:0 | |||
38' | 3:0 | |||
(9.) FK Gub | 1:1 | FK Pod (6.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 5:00 PM
|
||||
2.400 · Vladimir Moskalev | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 28' | |||
(14.) STAMB | 0:1 | Metall (13.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 5:00 PM
|
||||
1.500 · Roman Chernov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
(1.) Arsena | 1:1 | Metall (15.) | ||
Sat
May 11, 2013
- 5:30 PM
|
||||
8.000 · Vladimir Rogulev | ||||
Course of play | ||||
70' | 1:0 | |||
1:1 | 86' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Tula | 25 | 36 | 60 | |
2 | Fakel Voronezh | 25 | 19 | 54 | |
3 | Sokol Saratov | 25 | 19 | 43 | |
4 | FK Kaluga | 25 | 21 | 43 | |
5 | Met. Lipetsk | 25 | 10 | 43 | |
6 | FK Podolje | 25 | 11 | 39 | |
7 | Zvezda Ryazan | 25 | 16 | 37 | |
8 | Zenit Penza | 25 | 5 | 34 | |
9 | Vityaz Podolsk | 25 | 0 | 34 | |
10 | Gubkin | 25 | -4 | 33 | |
11 | Avangard Kursk | 25 | -2 | 31 | |
12 | Loko Liski | 25 | -11 | 31 | |
13 | Metallurg Vyksa | 25 | -11 | 30 | |
14 | Spartak Tambov | 25 | -43 | 19 | |
15 | M-O Oskol | 25 | -40 | 13 | |
16 | Orel | 25 | -26 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...