Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 4 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Sokol | 1:1 | SKA-2 | ||
Sun
Jul 31, 2022
- 3:00 PM
|
||||
500 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
1:1 | 75' | |||
80' | ||||
Zenit | 0:4 | DinVl | ||
Sun
Jul 31, 2022
- 4:00 PM
|
||||
150 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
0:2 | 25' | |||
0:3 | 50' | |||
0:4 | 59' | |||
Rod.-2 | 0:3 | PrsDmd | ||
Fri
Aug 5, 2022
- 4:00 PM
|
||||
50 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
0:2 | 51' | |||
75' | ||||
0:3 | 86' | |||
Salyut | 2:1 | Kosmos | ||
Fri
Aug 5, 2022
- 5:00 PM
|
||||
600 · Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
2:1 | 51' | |||
Kolomn | 1:0 | Znamya | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 1:00 PM
|
||||
423 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
84' | 1:0 | |||
Tula-2 | 4:0 | SpTa | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 2:00 PM
|
||||
250 · Vage Chichilyan | ||||
Course of play | ||||
81' | 1:0 | |||
84' | 2:0 | |||
87' | 3:0 | |||
89' | 4:0 | |||
Kvant | 2:0 | SYS | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 4:00 PM
|
||||
Yuri Matveev | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
LIP | 0:0 | Strogi | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 5:00 PM
|
||||
950 · Maksim Chembulatov |
Bryans | 0:0 | Ryazan | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.530 · Vladimir Falov |
Saturn | 4:0 | Balash | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 5:00 PM
|
||||
700 · Dmitri Prokopov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
6' | 2:0 | |||
45' | 3:0 | |||
54' | ||||
83' | 4:0 | |||
Kaluga | 2:1 | Khimki | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 6:00 PM
|
||||
473 · Danila Tsurkov | ||||
Course of play | ||||
51' | 1:0 | |||
1:1 | 77' | |||
82' | 2:1 | |||
SKHLNM | 1:7 | AVGD | ||
Sat
Aug 6, 2022
- 7:00 PM
|
||||
Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
22' | 1:1 | |||
1:2 | 26' | |||
1:3 | 45' | |||
1:4 | 52' | |||
1:5 | 83' | |||
1:6 | 90' | |||
1:7 | 90+3' | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 4 | 12 | -9 | |
2 | FK Ryazan | 4 | 3 | -9 | |
3 | Sokol Saratov | 4 | 0 | -9 | |
4 | M. Lipetsk | 4 | -1 | -15 | |
5 | Dinamo Vlad. | 4 | 7 | -16 | |
6 | Saturn Ramenskoe | 4 | 6 | -17 | |
7 | FK Kaluga | 4 | 7 | -19 | |
8 | Kosmos Dolgopr. | 4 | 7 | -20 | |
9 | Rodina 2 Moscow | 4 | -5 | -22 | |
10 | Salyut Belgorod | 4 | 2 | -25 | |
11 | Sakhalinets M. | 4 | -2 | -25 | |
12 | Dinamo Bryansk | 4 | 6 | -26 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | SKA Khabarovsk2 | 4 | 4 | -2 | |
2 | Balashikha | 4 | -11 | -2 | |
3 | Kvant Obninsk | 4 | 0 | -3 | |
4 | Strogino Moscow | 4 | 1 | -4 | |
5 | Znamya Noginsk | 4 | -3 | -4 | |
6 | Sakhalin | 4 | -5 | -4 | |
7 | Spartak Tambov | 4 | -4 | -5 | |
8 | Zenit Penza | 4 | -10 | -5 | |
9 | Khimki 2 | 4 | -3 | -7 | |
10 | Peresvet | 4 | -4 | -7 | |
11 | Arsenal-2 Tula | 4 | -1 | -8 | |
12 | Kolomna | 4 | -6 | -9 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...