1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.2
Matchday 39 1994
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(16.) Ocean | 3:1 | NKN (5.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
3.600 · Vyacheslav Matushevskiy | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 30' | |||
35' | 2:1 | |||
69' | 3:1 | |||
(12.) Luch | 2:1 | Zvezda (20.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
6.000 · Vladimir Yakunin | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
37' | 2:1 | |||
(3.) Balt. | 2:0 | Uralan (7.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
12.000 · Nikolay Miloserdov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
56' | ||||
(21.) Avtodo | 3:0 | Zarya (10.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
1.500 · Nikolay Fedorov | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
79' | 2:0 | |||
84' | 3:0 | |||
(11.) Zenit | 1:2 | RSM (2.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
500 · Andrey Butenko | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 20' | |||
1:2 | 21' | |||
(6.) SHNK | 3:0 | Smena- (17.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
500 · Yuriy Chebotarev | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
23' | 2:0 | |||
30' | 3:0 | |||
(18.) Erzu | 0:3 | Irtysh (15.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
(13.) Zvezda | 1:0 | T.Vlad (19.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
4.000 · Viktor Shmorgun | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
(9.) Lokomo | 3:1 | Sokol (4.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
3.000 · Aleksandr Kuzmenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 40' | |||
45' | 1:1 | |||
70' | 2:1 | |||
80' | 3:1 | |||
(22.) Interr | 1:3 | Asmara (14.) | ||
Mon
Oct 17, 1994
|
||||
500 · Yuriy Baskakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
34' | 1:1 | |||
1:2 | 36' | |||
40' | ||||
1:3 | 44' | |||
Table 1.Division 1994
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chernomorets N. | 37 | 70 | 59:15 | |
2 | Rostselmash | 38 | 39 | 55:21 | |
3 | Baltika | 37 | 40 | 54:20 | |
4 | Sokol | 37 | 14 | 46:28 | |
5 | Shinnik Yaroslav | 37 | 23 | 44:30 | |
6 | Neftekhimik | 37 | 18 | 44:30 | |
7 | Uralan | 38 | 4 | 39:37 | |
8 | L. Chita | 38 | -2 | 39:37 | |
9 | Druzhba Maikop | 37 | -3 | 38:36 | |
10 | Luch Vladivostok | 37 | -7 | 37:37 | |
11 | Zarya L-K. | 37 | 7 | 36:38 | |
12 | Zvezda Irkutsk | 38 | -4 | 36:40 | |
13 | Asmaral Moskau | 37 | -2 | 35:39 | |
14 | Zenit S-Pb | 37 | -5 | 35:39 | |
15 | Irtysh Omsk | 37 | -27 | 33:41 | |
16 | Ocean Nakhodka | 37 | -5 | 32:42 | |
17 | Smena-Saturn | 37 | -18 | 30:44 | |
18 | Erzu Groznyi | 37 | -25 | 30:44 | |
19 | Torpedo Vlad. | 37 | -30 | 27:47 | |
20 | Zvezda Perm | 37 | -23 | 26:48 | |
21 | Avtodor Vl. | 37 | -24 | 26:48 | |
22 | FK Interros | 37 | -40 | 17:57 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...