For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 21, 2019

Matchday 9 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 4:0 Hamm United FC Hamm Utd.
  Meiendorfer SV Meiendorfer SV 4:1 TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08
Matchday 5
Bayern Munich Bayern Munich 4:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2:0 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Hertha BSC Hertha BSC 2:1 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 7
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:0 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:1 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 1:1 VfL Bochum VfL Bochum
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 2:5 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
Matchday 9
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:0 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 3:2 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
Hallescher FC Hallescher FC 2:2 Preußen Münster Preußen Münster
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 1:1 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Matchday 6
Leicester Leicester City 2:1 Tottenham Hotspur Spurs
 
Man City Manchester City 8:0 Watford FC Watford
 
Burnley Burnley FC 2:0 Norwich City Norwich
 
Everton Everton FC 0:2 Sheffield United Sheffield Utd.
  Newcastle Newcastle United 0:0 Brighton & Hove Albion Brighton
Matchday 5 Villarreal Villarreal CF 2:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Levante Levante UD 0:0 SD Eibar SD Eibar
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 0:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
  Granada CF Granada CF 2:0 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 4 Udinese Calcio Udinese Calcio 0:1 Brescia Calcio Brescia
 
Juventus Juventus FC 2:1 Hellas Verona Hellas Verona
 
AC Milan AC Milan 0:2 Inter Milan Inter
Matchday 6 Marseille Olympique Marseille 1:1 HSC Montpellier Montpellier
  Reims Stade Reims 0:0 AS Monaco Monaco
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:0 FC Toulouse Toulouse
  FC Metz FC Metz 1:2 SC Amiens SC Amiens
  OGC Nice OGC Nice 2:1 FCO Dijon Dijon
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 2:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
Matchday 8
WSG Tirol WSG Tirol 0:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 3:3 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
Matchday 10 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 5:0 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Tambov FK Tambov 2:1 FK Rostov Rostov
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 1:1 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Dinamo M II Dinamo Moscow II 3:0 FK Sochi II FK Sochi II
  Orenburg II FK Orenburg II 1:2 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  FC Voluntari FC Voluntari 1:2 Academica Clinceni Ac. Clinceni
  Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 3:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 3:2 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 7
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 3:1 Servette FC Servette FC
 
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 1:3 FC Sion FC Sion
  Sparta R. Sparta Rotterdam 4:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  FC Groningen FC Groningen 2:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
  Willem II Willem II Tilburg 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Vitesse Vitesse Arnhem 4:2 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Matchday 5 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 2:1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 0:0 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 1:3 Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 1:0 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 3:0 Boluspor U19 Boluspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 0:2 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 1:1 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Kasimpasa Kasimpasa 3:0 Antalyaspor Antalyaspor
  Kayserispor Kayserispor 1:1 Denizlispor Denizlispor
  Fenerbahce Fenerbahce SK 2:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 6 Belenenses SAD Belenenses SAD 0:2 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Moreirense Moreirense FC 1:2 SL Benfica Benfica
  St. Mirren St. Mirren FC 0:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Livingston FC Livingston FC 0:2 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Motherwell FC Motherwell FC 1:2 Ross County FC Ross County
Matchday 8 FK Lviv FK Lviv 0:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Zorya Luhansk Zorya Luhansk 0:0 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 4 Volos NPS Volos NPS 1:0 OFI Crete OFI Crete
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 2:1 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Panetolikos Panetolikos GFS 0:1 AEK Athens AEK Athens
Matchday 5 RFC Meux RFC Meux 1:1 Royal Francs Borains Francs Borains
  La Louvière RAAL La Louvière 2:0 RUS Givry RUS Givry
  Couvin-Mariemb. RES Couvin-Mariembourg-Fraire 2:3 RRC Stockay-Warfusée Stockay
  UR Namur FLV Union Namur Fosses-la-Ville 2:0 CS Onhaye CS Onhaye
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 1:1 RUS Rebecq RUS Rebecq
Matchday 8 RSC Charleroi RSC Charleroi 0:3 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 3:1 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
  KRC Genk KRC Genk 3:1 KV Oostende KV Oostende
Matchday 7 RE Virton Royal Excelsior Virton 3:0 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
  KVC Westerlo KVC Westerlo 1:2 Royale Union Saint Gilloise Saint Gilloise
Matchday 4 Dessel Sport KFC Dessel Sport 2:1 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  AFC Tubize AFC Tubize 2:1 RWD Molenbeek (2015) RWDM
  FCV Dender EH FCV Dender EH 1:2 UR La Louvière Centre UR La Louvière
  SK Deinze KMSK Deinze 2:1 RFC Seraing RFC Seraing
  KSK Heist KSK Heist 0:1 KVV Thes Sport Thes Sport
  FC Gullegem FC Gullegem 1:1 KSCT Menen KSCT Menen
  KRC Gent KRC Gent 1:1 SKV Zwevezele Zwevezele
  KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 1:1 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  KSV Temse KSV Temse 3:1 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  KSK Ronse KSK Ronse 3:0 SK Sint-Niklaas Sint-Niklaas
  RC Hades RC Hades 1:2 Bocholt VV Bocholt VV
  ASV Geel AS Verbroedering Geel 0:0 KSK Hasselt KSK Hasselt
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 0:1 Royal Cappellen FC Royal Cappellen FC
Matchday 10 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:2 MFK Karvina MFK Karvina
  Slovácko 1.FC Slovácko 1:1 FK Teplice FK Teplice
  SFC Opava Slezsky FC Opava 1:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:3 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
Matchday 22 SK Brann SK Brann 0:0 FK Haugesund Haugesund
Matchday 24 Falkenberg Falkenbergs FF 1:0 Östersunds FK Östersund
  Kalmar FF Kalmar FF 1:1 BK Häcken Häcken
  Norrköping IFK Norrköping 3:0 Örebro SK Örebro SK
  IFK Göteborg IFK Göteborg 2:1 IK Sirius Sirius
Matchday 9 Indjija FK Indjija 0:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Cukaricki FK Cukaricki 1:0 FK Mladost Lucani Mladost
  Napredak FK Napredak Krusevac 1:3 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Rad FK Rad 0:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Spartak FK Spartak Subotica 1:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Macva FK Macva Sabac 0:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:2 FK Vozdovac Vozdovac
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 2:0 HNK Gorica HNK Gorica
  NK Varazdin NK Varazdin 1:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Second Round Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 4:1 Rovaniemen Palloseura RoPS
  Helsinki IFK Helsinki IFK 2:0 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  FC Honka FC Honka 3:1 HJK Helsinki HJK Helsinki
Matchday 20 PAVE Iisalmi PAVE Iisalmi 1:4 FC Jyväskylä Blackbird FCJ Blackbird
Matchday 9 LKS Lodz LKS Lodz 1:4 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 2:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 4:4 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 10 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 FK Dunav Ruse FK Dunav
  Slavia Sofia Slavia Sofia 0:2 Levski Sofia Levski Sofia
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 3:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 9 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 0:1 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  MSK Zilina MSK Zilina 2:1 FK Pohronie FK Pohronie
  FC Nitra FC Nitra 0:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  SKF Sered SKF Sered 0:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 5 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 2:0 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:0 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Eintr. Teltow RSV Eintracht 1949 5:4 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 6:0 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 4:0 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 4:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:0 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
Matchday 12 Quelle Fürth SG Quelle Fürth 3:1 ASV Vach ASV Vach
  Jahn Forchheim SpVgg Jahn Forchheim 0:2 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 2:1 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  FSV Stadeln FSV Stadeln 1:1 TSV Kornburg TSV Kornburg
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 0:1 SV Schwaig SV Schwaig
  Frohnlach VfL Frohnlach 4:00 PM TG Höchberg TG Höchberg
  SV Friesen SV Friesen 5:00 PM SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  Schwebenried DJK Schwebenried 5:00 PM SV Vatanspor Aschaffenburg SVV Aschaffenb.
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 6:2 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 0:2 FC Töging FC Töging
  1.FC Passau 1.FC Passau 3:1 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 2:1 ASV Dachau ASV Dachau
Matchday 6 Woltmershausen TS Woltmershausen 1:3 TuRa Bremen TuRa Bremen
  OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 7:0 SV Grohn SV Grohn
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 1:2 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren
  SV Türkspor SV Türkspor Bremen-Nord 2:2 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
Matchday 9 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:0 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  SG Neustrand SG Neustrand 0:9 Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
  SVT Neumünster SVT Neumünster 4:0 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 1:3 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  Lübecker SC Lübecker SC 99 0:1 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
Matchday 7 VfL Güldens. VfL Güldenstern Stade 2:4 TSV Ottersberg Ottersberg
Matchday 10 SF Köllerbach SF Köllerbach 2:1 VfB Dillingen VfB Dillingen
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 3:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Auersmacher SV Auersmacher 4:1 1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach
  SV Mettlach SV Mettlach 5:3 TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  FV Eppelborn FV Eppelborn 1:0 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  FSV Jägersburg FSV Jägersburg 0:0 VfL Primstal VfL Primstal
Matchday 9 FC Reher/Puls FC Reher/Puls 0:4 TSV Kronshagen TSV Kronshagen
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 3:0 Gettorfer SC Gettorfer SC
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 1:4 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 3:3 TuS Jevenstedt TuS Jevenstedt
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 0:1 TSV Rantrum TSV Rantrum
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 2:1 SpVg Eidertal Molfsee SpVg Eidertal
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 4:0 TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 0:4 TSV Altenholz TSV Altenholz
  Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 1:2 TSV Godshorn TSV Godshorn
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 3:2 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 0:1 FC Eldagsen FC Eldagsen
  Heeßeler SV Heeßeler SV 1:7 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
Matchday 8 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 4:2 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 2:0 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  VfB Wissen VfB Wissen 1:2 SG Schneifel/Stadtkyll SG Schneifel
  Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich 3:0 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
Matchday 5 Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 1:1 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 2:0 FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 2:2 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 1:4 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:1 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 0:4 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
Matchday 6 Schott Jena SV Schott Jena 1:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 3:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 0:0 FC Wacker Teistungen Teistungen
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 2:1 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 1:1 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 2:3 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Fort. Biesdorf VfB Fortuna Biesdorf 1:4 Berliner SC Berliner SC
  SV Empor Berlin SV Empor Berlin 0:3 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
  Berlin United Berlin United 5:2 Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
Matchday 8 TSV Essingen TSV Essingen 1:1 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 0:4 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 3:1 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 2:0 SV Fellbach SV Fellbach
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:0 TSV Berg TSV Berg
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 4:2 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  TSG Tübingen TSG Tübingen 5:3 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 1:4 TSG Backnang TSG Backnang
Matchday 10 SF/BG Marburg SF/BG Marburg 5:00 PM VfB Marburg VfB Marburg
  SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 2:4 OSC Vellmar OSC Vellmar
  Türkgücü KS Türkgücü Kassel 2:4 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  SC Willingen SC Willingen 1:0 SSV Sand SSV Sand
Matchday 9 Ober-Roden Germania Ober-Roden 1:0 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 1:3 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
Matchday 6 E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 4:2 TSV Bützow TSV Bützow
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 3:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  Anker Wismar FC Anker Wismar 3:0 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  SV Pastow SV Pastow 3:3 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 5:1 Grimmener SV Grimmener SV
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 4:0 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 1:0 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 4:0 SV Kelbra SV Kelbra
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 0:3 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 0:0 Haldensleber SC Haldensleber SC
Matchday 8 Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 0:1 TuS Marienborn TuS Marienborn
  SV Steinwenden SV Steinwenden 1:3 SV Morlautern SV Morlautern
Matchday 20 Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 1:2 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 1:2 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Matchday 10 Morelia Monarcas Morelia 1:0 Deportivo Guadalajara Chivas
  Atlas Atlas Guadalajara 0:1 Deportivo Toluca Toluca
Matchday 29 Atlanta United Atlanta United FC 3:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 1:1 Columbus Crew SC Columbus Crew
Matchday 12 Deportes Tolima Deportes Tolima 0:1 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
  Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 1:2 Atlético Nacional Atl. Nacional
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 1:0 CD Atlético Huila Atlético Huila
Matchday 33 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 22 Honda Lock Honda Lock 1:3 Honda FC Honda FC
  Musashino City Tokyo Musashino City 0:3 Sony Sendai Sony Sendai
Matchday 4 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 0:1 Al-Faisaly Harmah Faisaly
  Al-Fateh Al-Fateh 0:2 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Ittihad Al-Ittihad Jeddah 1:3 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 22 Thór Thór Akureyri 0:0 ÍF Magni Grenivík Magni
  Thróttur Thróttur Reykjavík 0:0 UMF Afturelding Afturelding
  Keflavík ÍF Keflavík ÍF 1:0 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 4:2 UMF Njardvik Njardvik
  Grótta ÍF Grótta 4:0 Haukar Hafnarfjördur Haukar
  Leiknir Leiknir Reykjavík 2:1 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
Matchday 7 Loros Loros de la Universidad de Colima 0:1 CF Atlante Atlante
  Tampico Madero Tampico Madero 1:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
  Venados FC Venados FC Yucatán 0:0 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
Matchday 5 FK Partizani FK Partizani 1:1 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:0 KF Teuta KF Teuta
  FK Kukësi FK Kukësi 2:1 KF Tirana KF Tirana
Matchday 11 Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 1:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zrinjski U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 3:1 NK Celik Zenica U17 Celik U17
Matchday 8 Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 0:1 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
  FK Krupa U19 FK Krupa na Vrbasu U19 0:2 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
Matchday 9 FK Tuzla City FK Tuzla City 2:1 FK Sarajevo FK Sarajevo
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 2:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 1:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 11 LALA FC AC LALA FC 1:0 Zamora FC Zamora
  Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 1:1 Academia Puerto Cabello Puerto Cabello
  Carabobo FC Carabobo FC 2:1 Aragua FC Aragua FC
  Portuguesa FC Portuguesa FC 0:2 Deportivo Táchira Táchira
Matchday 7 FK Igman FK Igman Konjic 2:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:2 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  HNK Capljina HNK Capljina 4:0 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 0:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  FK Gorazde FK Gorazde 5:1 HNK Orasje HNK Orasje
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 2:2 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  Travnik NK Travnik 0:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:2 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
Matchday 24 Riteriai FK Riteriai 1:1 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 0:2 Suduva Marijampole Suduva
  Atlantas Atlantas Klaipeda called off FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 22 Neman Grodno Neman Grodno 1:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
  FK Slutsk FK Slutsk 1:2 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 4:0 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 7 Tekstilac FK Tekstilac Derventa 3:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 1:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 4:2 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
Matchday 1 Gaish Tala'ea El Gaish 0:1 Arab Contractors SC Arab Contr.
  El Gouna El Gouna FC 0:1 Ismaily SC Ismaily
  Pyramids FC Pyramids FC 4:0 Enppi Club Enppi
Matchday 2 Wydad AC Wydad Casablanca 1:00 AM Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
  Mouloudia Mouloudia d'Oujda 2:1 FUS Rabat FUS Rabat
Matchday 28 Chikhura Chikhura Sachkhere 0:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 0:2 FC Dila Gori FC Dila
Matchday 30 Jeju Utd. Jeju United FC 3:0 Seongnam FC Seongnam FC
  Pohang Steelers FC Pohang Steelers 2:1 FC Seoul FC Seoul
  Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 1:1 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
Matchday 9 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 0:1 NK Krsko NK Krsko
  NK Krka NK Krka 1:3 NK Radomlje NK Radomlje
  Beltinci ND Beltinci 1:3 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Fuzinar NK Fuzinar 0:1 ND Gorica ND Gorica
  NK Dravograd NK Dravograd 0:1 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 4:1 NK Rogaska NK Rogaska
Matchday 29 Legion FC Birmingham Legion FC 1:0 Indy Eleven Indy Eleven
  New Mexico Utd. New Mexico United 1:3 Reno 1868 FC Reno FC
  LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II 1:1 San Antonio FC San Antonio FC
  Timbers 2 Portland Timbers 2 6:3 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
Matchday 23 Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 2:0 Daejeon Korail FC Daejeon Korail
  Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 1:1 Mokpo City FC Mokpo City
Matchday 29 Suwon FC Suwon FC 2:2 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
Matchday 26 Greenville Greenville Triumph SC 3:1 Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 7 Stranraer Stranraer FC 0:3 Falkirk FC Falkirk FC
  East Fife East Fife FC 2:2 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 2:0 Montrose FC Montrose
  Peterhead FC Peterhead FC 1:1 Clyde FC Clyde FC
  Airdrieonians Airdrieonians FC 0:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
Matchday 5 Odin '59 Odin '59 Heemskerk 2:1 Almere City FC U21 Almere City U21
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 2:1 VV DOVO Veenendaal DOVO
  SteDoCo VV SteDoCo 2:0 VVOG Harderwijk VVOG
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 0:1 BVV Barendrecht Barendrecht
  Hoek HSV Hoek 6:1 VV Goes VV Goes
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 2:3 Harkemase Boys Harkemase Boys
  ONS Sneek ONS Sneek 3:3 VV Ter Leede Ter Leede
  FC Lisse FC Lisse 2:4 VVSB Noordwijkerhout VVSB
Matchday 23 Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:1 AC Goianiense (GO) Atlético-GO
  Sport Recife Sport Club do Recife 0:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:0 Paraná Clube Paraná
  Bragantino Clube Atlético Bragantino (SP) 4:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 7 Carmarthen Carmarthen Town AFC 2:6 The New Saints FC The New Saints
  Penybont FC Penybont FC 3:1 Airbus UK Broughton FC Airbus UK BFC
  Bala Town Bala Town FC 1:2 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
Matchday 5 Westlandia RKVV Westlandia 1:1 FC Lienden Lienden
  Groene Ster RKSV Groene Ster 1:1 EVV Echt EVV Echt
  VV UNA VV UNA Veldhoven 2:2 SV Oss '20 SV Oss '20
Matchday 8 FC Liefering FC Liefering 2:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  FAC Floridsdorfer AC 0:3 FC Dornbirn FC Dornbirn
  Leeds Leeds United 1:1 Derby County Derby
  Cardiff Cardiff City 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Bristol City Bristol City 0:0 Swansea City Swansea
  Reading Reading FC 1:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Brentford Brentford FC 0:0 Stoke City Stoke City
  Wigan Wigan Athletic 2:0 Charlton Athletic Charlton
  Millwall Millwall FC 1:2 Queens Park Rangers QPR
  Luton Luton Town 0:3 Hull City Hull City
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:1 Fulham FC Fulham
  Birmingham Birmingham City 0:1 Preston North End Preston NE
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:0 Barnsley FC Barnsley FC
Matchday 7 Elgin City Elgin City FC 0:2 Cove Rangers FC Cove Rangers
  Queen's Park Queen's Park FC 0:3 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:3 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 1:0 Brechin City FC Brechin City
  Annan Athletic Annan Athletic FC 0:0 Stirling Albion FC Stirling
First Round Linlithgow Rose Linlithgow Rose FC 1:0 Huntly FC Huntly FC
  Gretna Gretna FC 2008 1:0 Hill of Beath Hawthorn Hill of Beath Hawthorn
  Cal. Braves Caledonian Braves FC 3:4 Rothes FC Rothes
  Spartans The Spartans FC 1:1 Deveronvale FC Deveronvale FC
  Forres Forres Mechanics FC 1:4 Banks O' Dee FC Banks O' Dee
  Inverurie Locos Inverurie Loco Works FC 3:2 Wick Academy FC Wick Academy
  Cumbernauld CFC Cumbernauld Colts FC 1:5 Penicuik Athletic FC Penicuik
  Strathspey Strathspey Thistle FC 2:1 Lossiemouth FC Lossiemouth
  Fort William Fort William FC 5:0 Vale of Leithen FC Vale of Leithen
  Broxburn FC Broxburn Athletic FC 3:2 East Stirlingshire FC East Stirling
  Keith FC Keith FC 2:3 University of Stirling FC Stirling Uni
  Dalbeattie Star Dalbeattie Star FC 1:3 Gala Fairydean Rovers FC Gala Fairydean
  Turriff Turriff United FC 1:5 Formartine United FC Formartine
  Fraserburgh Fraserburgh FC 0:1 Bonnyrigg Rose Athletic FC Bonnyrigg
  Buckie Thistle Buckie Thistle FC 4:1 Civil Service Strollers FC Civil Service
  Nairn County Nairn County FC 0:0 Clachnacuddin FC Clachnacuddin
  Edinburgh Uni University AFC 1:3 Lochee United FC Lochee
Matchday 6 Ferro Club Ferro Carril Oeste 2:1 Nueva Chicago Nueva Chicago
  CA Temperley Club Atlético Temperley 1:2 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Atlanta Club Atlético Atlanta 2:1 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  All Boys CA All Boys Buenos Aires 2:1 Atlético de Rafaela Rafaela
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 3:0 Club Deportivo Riestra CD Riestra
  Almagro Club Almagro 0:0 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
First Round Schifflange 95 FC Schifflange 95 1:5 FC Differdange 03 Differdange 03
  Eger SE Eger SE 2:4 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Dunaharaszti Dunaharaszti MTK 1:7 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Újfehértó SE Újfehértó SE 2:6AET FC Ajka FC Ajka
  Körösladány Körösladányi MSK 1:5 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Unione FC Unione FC Budapest 0:1 MTK Budapest MTK Budapest
  Balassagyarmati SE Balassagyarmati SE 4:5on pens Dorogi FC Dorog
  Sárvár FC Sárvár FC 0:3 Debreceni VSC Debrecen
  Soltvadkert Soltvadkerti TE 0:4 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Hévíz SK Hévíz SK 0:6 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Érdi VSE Érdi VSE 0:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Hódmezövásárhely FC Hódmezövásárhely FC 0:4on pens Budaörsi SC Budaörs
  Salgótarján Salgótarjáni BTC 17:16on pens Szolnoki MÁV FC Szolnok
  Bonyhád Bonyhád VLC 0:5 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  FC Hatvan FC Hatvan 0:2 Újpest FC Újpest FC
  Putnok Putnok FC 0:5 Paksi FC Paksi FC
  Kelen SC Kelen SC 0:3 Vác FC Vác
  Edelény Edelény FC 0:7 BFC Siófok BFC Siófok
  Debreceni EAC Debreceni EAC 2:0AET Aqvital FC Csákvár Csákvár
Matchday 3 Juventud Juventud de Las Piedras 1:1 CA Peñarol Peñarol
Matchday 30 Paide Paide Linnameeskond 4:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kalju Nömme Nomme Kalju FC 6:0 Kalev Tallinn Kalev
  FCI Levadia FCI Levadia 1:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 28 Sukhothai FC Sukhothai FC 2:3 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Suphanburi FC Suphanburi FC 3:0 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Bangkok Utd. True Bangkok United 1:1 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
Matchday 27 Home Utd. Home United FC 3:2 Geylang International FC Geylang
Matchday 10 Lincoln City Lincoln City 0:6 Oxford United Oxford United
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Portsmouth FC Portsmouth
  MK Dons Milton Keynes Dons 0:1 Southend United Southend United
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 2:1 Burton Albion Burton Albion
  Accrington Accrington Stanley 1:1 Blackpool FC Blackpool
  Rotherham Rotherham United 0:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Fleetwood Fleetwood Town 2:1 Rochdale AFC Rochdale
  Bolton Bolton Wanderers 1:1 Sunderland AFC Sunderland
  Doncaster Doncaster Rovers 2:0 Peterborough United Peterborough
  Gillingham FC Gillingham FC 0:1 Ipswich Town Ipswich
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:3 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Oldham Athletic Oldham Athletic 3:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Cambridge Utd. Cambridge United 0:1 Swindon Town Swindon Town
  Grimsby Town Grimsby Town 1:0 Macclesfield Town Macclesfield
  Plymouth Plymouth Argyle 0:2 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Colchester Utd. Colchester United 2:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Newport County Newport County 1:1 Exeter City Exeter City
  Port Vale Port Vale FC 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 4:1 Salford City Salford
  Northampt. Town Northampton Town 2:2 Crawley Town Crawley Town
  Bradford Bradford City 3:1 Carlisle United Carlisle United
  Walsall Walsall FC 1:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Forest Green Forest Green Rovers 0:0 Stevenage FC Stevenage
Matchday 12 Bromley Bromley FC 2:1 Notts County Notts County
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 0:2 Dover Athletic Dover Athletic
  Solihull Moors Solihull Moors 0:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Boreham Wood Boreham Wood FC 4:0 Stockport County Stockport
  Halifax Town FC Halifax Town 4:2 Barnet FC Barnet
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 1:1 Harrogate Town Harrogate Town
  Chorley FC Chorley FC 1:1 Woking FC Woking FC
  Torquay United Torquay United FC 0:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Aldershot Town Aldershot Town 1:0 Wrexham AFC Wrexham
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 0:3 Barrow AFC Barrow
  Sutton Utd Sutton United 4:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Fylde AFC Fylde 3:1 Eastleigh FC Eastleigh FC
Matchday 8 Larne FC Larne FC 0:0 Dungannon Swifts Dungannon
  Coleraine Coleraine FC 4:2 Crusaders FC Crusaders
  Glenavon Glenavon FC 3:1 Ballymena United Ballymena
  Glentoran Glentoran FC 2:1 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Cliftonville Cliftonville FC 1:0 Institute FC Institute FC
Matchday 9 HW Welders Harland & Wolff Welders 1:00 AM PSNI FC PSNI FC
  Queen's Uni Queen's University 1:00 AM Newry City AFC Newry City
  Dergview Dergview FC 1:00 AM Portadown FC Portadown
  Ballinamallard Ballinamallard United 4:0 Dundela FC Dundela FC
  Loughgall Loughgall FC 0:0 Ards FC Ards FC
  Ballyclare Ballyclare Comrades FC 4:0 Knockbreda FC Knockbreda FC
Matchday 3 Lisburn FC Lisburn Distillery FC 1:00 AM Portstewart FC Portstewart FC
  Armagh City FC Armagh City FC 1:00 AM Bangor FC Bangor
  Moyola Park Moyola Park AFC 1:00 AM Lurgan Celtic FC Lurgan Celtic
  Banbridge Banbridge Town 1:00 AM Tobermore United FC Tobermore
  Dollingstown FC Dollingstown FC 1:00 AM Newington YC Newington YC
  Annagh United Annagh United FC 1:00 AM Limavady United Limavady United
Matchday 4 AS Livorno AS Livorno 2:1 Pordenone Calcio Pordenone
  Cremonese US Cremonese 2:1 FC Crotone Crotone
  Pescara Delfino Pescara 1936 1:1 Virtus Entella Virtus Entella
  FC Empoli FC Empoli 1:0 AS Cittadella Cittadella
  Spezia Calcio Spezia Calcio 2:2 AC Perugia Calcio Perugia
  Benevento Benevento Calcio 1:0 Cosenza Calcio Cosenza
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:5 Ascoli Calcio Ascoli
  Chievo Verona Chievo Verona 2:2 AC Pisa 1909 AC Pisa
Matchday 5 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 1:2 AC Gozzano Gozzano
  Pistoiese US Pistoiese 1921 1:1 Como 1907 Como
  Arzignano FC Arzignano Valchiampo 0:1 FC Südtirol Südtirol
  Carpi Carpi FC 1909 2:1 Rimini FC Rimini
  Ravenna Ravenna FC 1:0 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Cesena Cesena FC 1:1 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Modena Modena FC 2018 1:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Rende Rende Calcio 1968 1:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
Matchday 4 Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 3:0 Amed SK Amed SK
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:1 Pendikspor Pendikspor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 1:0 Baskent Akademi FK BAK FK
  Hacettepe Hacettepe Spor 0:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:0 Inegölspor Inegölspor
  Sancaktepe FK Sancaktepe Futbol Kulübü 0:1 Yeni Corumspor Y. Corumspor
  Sariyer Sariyer 1:0 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:3 Manisa Futbol Kulübü Manisa FK
  Samsunspor Samsunspor 5:0 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 0:3 Kastamonuspor 1966 Kastamonu 1966
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 1:2 Elazigspor Elazigspor
  Usak Spor AS Usak Spor AS 0:2 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Tuzlaspor Tuzlaspor 0:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 0:4 Van Spor FK Van Spor FK
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 1:1 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Bandirmaspor Bandirmaspor 2:0 Bayburt Özel Idare Spor Bayburt Idare
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 2:1 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:1 Eyüpspor Eyüpspor
Matchday 7 Cádiz CF Cádiz CF 0:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 CD Lugo CD Lugo
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 1:1 UD Almería UD Almería
  Albacete Albacete Balompié 1:0 Málaga CF Málaga CF
Matchday 8 SM Caen SM Caen 0:2 RC Lens Lens
Matchday 14 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:1 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:3 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Mordovia Mordovia Saransk 1:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Chertanovo Chertanovo Moscow 0:1 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Armavir FK Armavir 0:0 Luch Vladivostok Luch
  Baltika Baltika Kaliningrad 2:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:3 FK Khimki Khimki
Matchday 8 Sportul Snagov CS Sportul Snagov 0:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
  Turnu Magurele Turris Turnu Măgurele 2:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  CS Mioveni CS Mioveni 1:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Chiajna Concordia Chiajna 1:1 SCM FC Arges SCM FC Arges
  Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 2:5 UTA Arad UTA Arad