For using this site, please activate JavaScript.

Matches Mar 15, 2020

Matchday 22 Sochi FC Sochi 2:0 FK Krasnodar Krasnodar
  CSKA Moscow CSKA Moscow 0:0 FK Ufa Ufa
  Rostov FK Rostov 1:3 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
Matchday 15 Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 1:2 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  Akademia Rubin Akademia Rubin Kazan 0:1 Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 1:0 Y. Konoplev Football Akademia U17 Ak.Konoplev U17
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 4:2 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  UOR-5 U17 Saturn-Master Egorjevsk U17 0:0 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 1:4 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
Matchday 22 FK Tambov II FK Tambov II 1:1 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
Matchday 25 Quick DH HV & CV Quick moved VV Dongen Dongen
  USV Hercules USV Hercules moved SV Oss '20 SV Oss '20
  Westlandia RKVV Westlandia moved ADO '20 Heemskerk ADO '20
  Groene Ster RKSV Groene Ster moved VV Hoogland Hoogland
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan moved EVV Echt EVV Echt
  VV UNA VV UNA Veldhoven moved FC Lienden Lienden
Matchday 26
Kayserispor Kayserispor 2:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:1 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Galatasaray Galatasaray SK 0:0 Besiktas JK Besiktas
Matchday 22 Be Quick 1887 Be Quick 1887 moved JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  VV Hoogeveen VV Hoogeveen moved VOC Rotterdam VOC
  SDO Bussum SDO Bussum moved HBS Craeyenhout HBS
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk moved HVV Hollandia Hollandia
  RKVV Velsen RKVV Velsen moved VV Emmen VV Emmen
  Leonidas RKSV Leonidas moved Alphense Boys Alphense Boys
  MSC Meppel MSC Meppel moved RKAVV Leidschendam RKAVV
  VV Moerse Boys VV Moerse Boys moved OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek moved Juliana '31 Juliana '31
  SP Silvolde Sportclub Silvolde moved UDI'19/CSU UDI '19
  IFC Ambacht IFC Ambacht moved VV Baronie Baronie
  AWC AWC Wijchen moved RKZVC Zieuwent RKZVC
  LONGA '30 LONGA '30 moved GVV Unitas Unitas
  RKSV Halsteren RKSV Halsteren moved SV Meerssen SV Meerssen
  RKSV Minor RKSV Minor moved RKSV Nuenen RKSV Nuenen
Matchday 1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:1 Vorskla Poltava Vorskla
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 1:0 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:1 Desna Chernigiv Desna
Matchday 24 Diagoras Diagoras Rodou 1:00 AM PO Triglias PO Triglias
  Aspropyrgos Enosi Aspropyrgou 1:00 AM Niki Volou Niki Volou
  AO Trikala AO Trikala 1:00 AM PS Kalamata PS Kalamata
  Olymp. Volou Olympiakos Volou 1:00 AM AO Egaleo AO Egaleo
  Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas 1:00 AM AO Kavala AO Kavala
  Thesprotos Thesprotos Igoumenitsas 1:00 AM OF Ierapetras OF Ierapetras
  Veria NPS Veria NPS 1:00 AM GAS Ialysos 1948 GAS Ialysos
Matchday 21 PAE Chania PAE Chania 1:00 AM GS Ergotelis Ergotelis
  Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 1:00 AM Panachaiki GE Panachaiki
  Doxa Dramas Doxa Dramas 1:00 AM AOK Kerkyra AOK Kerkyra
Matchday 25 RE Durbuy Royale Entente Durbuy moved RAAL La Louvière La Louvière
  Couvin-Mariemb. RES Couvin-Mariembourg-Fraire moved Royal Francs Borains Francs Borains
  Solières Solières Sport moved RRC Hamoir RRC Hamoir
  RCS Verlaine RCS Verlaine moved RUS Rebecq RUS Rebecq
  RFC Tilleur RFC Tilleur moved RRC Stockay-Warfusée Stockay
  RE Acren RE Acren-Lessines moved RS Waremmien FC Waremme
  RFC Lüttich RFC Lüttich moved URSL Visé URSL Visé
  FC Gullegem FC Gullegem moved KRC Gent KRC Gent
  Merelbeke KFC Merelbeke moved KVK Westhoek KVK Westhoek
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne moved Racing Harelbeke KRC Harelbeke
  KSCT Menen KSCT Menen moved KFC VW Hamme VW Hamme
  Royal Cappellen Royal Cappellen FC moved KVK Tienen KVK Tienen
  Ol. Wijgmaal Olympia SC Wijgmaal moved Bocholt VV Bocholt VV
  Pepingen-Halle SK Pepingen-Halle moved SK Londerzeel SK Londerzeel
  Eendracht Aalst SC Eendracht Aalst moved RC Hades RC Hades
  KFC Duffel KFC Duffel 0:5 Berchem Sport Berchem Sport
Matchday 7 Ilves U19 Ilves Tampere U19 3:0 FC Espoo U19 FC Espoo U19
Matchday 23 TV Aiglsbach TV Aiglsbach moved BSC Woffenbach BSC Woffenbach
Matchday 24 1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 4:00 PM SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 4:00 PM SV Schwaig SV Schwaig
  TuS Röllbach TuS Röllbach 4:00 PM SV Friesen SV Friesen
  ASV Rimpar ASV Rimpar 4:00 PM TG Höchberg TG Höchberg
  TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 4:00 PM Alemannia Haibach Alem. Haibach
  Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 4:00 PM FC Coburg FC Coburg
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 4:00 PM SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
Matchday 18 Teistungen FC Wacker Teistungen moved 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
Matchday 24 RSV Weyer RSV Weyer 4:00 PM SV Bauerbach SV Bauerbach
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn 4:00 PM FC Ederbergland FC Ederbergland
  FV Breidenbach FV Breidenbach 4:00 PM SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  G. Schwanheim Germania Schwanheim 4:00 PM FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  FC Cleeberg FC Cleeberg 4:00 PM Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  Langenaubach SSV Langenaubach 4:00 PM FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 4:00 PM SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  FC Gießen II FC Gießen II 4:00 PM VfB Marburg VfB Marburg
Matchday 21 Vict. Clarholz Victoria Clarholz moved VfL Theesen VfL Theesen
  SV Spexard SV Spexard moved SC Herford SC Herford
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup moved SC Roland Beckum SC Roland
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden moved Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  Delbrücker SC Delbrücker SC moved Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld moved 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen moved TuS Tengern TuS Tengern
Matchday 23 Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel moved Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen moved FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  SV Sodingen SV Sodingen moved FC Lennestadt Lennestadt
  Lüner SV Lüner SV moved Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick moved TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl moved DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  BSV Schüren BSV Schüren moved SC Neheim SC Neheim
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 moved YEG Hassel YEG Hassel
Matchday 21 CA Alvarado CA Alvarado 0:3 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 1:0 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
  Nueva Chicago Nueva Chicago 1:1 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  Quilmes Quilmes Atlético Club 1:0 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Guillermo Brown Club Social y Atlético Guillermo Brown 0:0 Club Atlético Atlanta Atlanta
  Tigre Club Atlético Tigre 0:3 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 0:2 CD Morón CD Morón
Group A Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 1:4 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
  CA Unión Club Atlético Unión 1:1 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
  Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:2 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
Group B Huracán Club Atlético Huracán 0:3 Club Atlético Talleres CA Talleres
Matchday 10 San Luis Atlético de San Luis 0:1 Puebla FC Puebla FC
  Tigres UANL Tigres UANL 3:2 FC Juárez FC Juárez
  León Club León FC 3:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Chivas Deportivo Guadalajara 1:1 CF Monterrey Monterrey
  Toluca Deportivo Toluca 2:3 Atlas Guadalajara Atlas
Group 1 Iporá EC Iporá Esporte Clube 1:2 Goiânia Esporte Clube (GO) Goiânia
  Aparecidense-GO AA Aparecidense (GO) 1:2 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  AA Anapolina Associação Atlética Anapolina (GO) 4:4 Jaraguá Esporte Clube (GO) Jaraguá EC
  Goianésia (GO) Goianésia Esporte Clube (GO) 0:0 Clube Recreativo e Atlético Catalano (GO) CRAC (GO)
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 0:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Cianorte Cianorte Futebol Clube (PR) 2:1 Rio Branco Sport Club (PR) Rio Branco
  Toledo Toledo EC 1:0 Paraná Clube Paraná
  Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 4:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  União Beltrão União Beltrão 2:3 Futebol Clube Cascavel (PR) Cascavel
  PSTC Paraná Soccer Technical Center (PR) 1:1 Cascavel Clube Recreativo (PR) Cascavel-PR
  Pacajus EC Pacajus Esporte Clube 0:1 Ferroviário Atlético Clube (CE) Ferroviário-CE
Matchday 8 Cimarrones Cimarrones de Sonora 0:1 Celaya FC Celaya
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 2:2 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
Matchday 23 Wellington P. Wellington Phoenix 3:0 Melbourne Victory Melbourne
  Adelaide United Adelaide United 0:3 Newcastle United Jets Newcastle
Matchday 22 CS Constantine CS Constantine 3:0 US Biskra US Biskra
  ES Sétif ES Sétif 0:0 JS Kabylie JS Kabylie
  JS Saoura JS Saoura 1:0 CA Bordj Bou Arreridj CABB Arreridj
Quarter-Finals 2nd leg Isloch Isloch Minskiy Rayon 3:5 on pens Dynamo Brest Dynamo Brest
Round of 16 AS Marsa AS Marsa 0:2 Esperance Tunis Esperance
  CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 3:5 on pens US Tataouine US Tataouine
  Kalaa Sport Kalaa Sport 1:0 Wided Sportif Hamma WS Hamma
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 5:3 on pens Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  CS Chebba CS Chebba 3:1 Sporting Club de Ben Arous SC Ben Arous
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 2:0 Association Sportive de Djerba AS Djerba
  US Monastir US Monastir 1:0 Club Africain Tunis Club Africain
  EGS Gafsa EGS Gafsa 3:1 Stade Tunisien Stade Tunisien
Group 1 Jacuipense-BA Esporte Clube Jacuipense (BA) 1:0 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Villa Nova AC Villa Nova Atlético Clube (MG) 1:3 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
  Boa Esporte Boa Esporte Clube (MG) 2:2 Uberlândia Esporte Clube (MG) Uberlândia EC
  UR Trabalhadore União Recreativa dos Trabalhadores (MG) 0:0 Tupynambás Futebol Clube Tupynambás
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 0:1 Coimbra Esporte Clube Ltda (MG) Coimbra-MG
  Patrocinense-MG CA Patrocinense (MG) 0:1 América Futebol Clube (MG) América-MG
Group A Boavista SC Boavista Sport Club (RJ) 2:0 Associação Desportiva Cabofriense (RJ) Cabofriense
  Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 1:1 Bangu Atlético Clube (RJ) Bangu-RJ
Matchday 3 Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 3:2 Esporte Clube São Luiz (RS) São Luiz-RS
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 2:2 Ypiranga Futebol Clube (RS) Ypiranga
  Bento Gonçalves Clube Esportivo de Bento Gonçalves (RS) 2:1 Esporte Clube Pelotas (RS) EC Pelotas (RS)
  Caxias-RS SER Caxias do Sul (RS) 2:1 Esporte Clube Novo Hamburgo (RS) Novo Hamburgo
  Aimoré-RS Clube Esportivo Aimoré (RS) 0:0 Esporte Clube Juventude Juventude
Group 1 Santa Cruz Santa Cruz Futebol Clube (PE) 2:1 SE Decisão Futebol Clube Decisão FC
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:0 Brusque Futebol Clube (SC) Brusque
  Concórdia-SC Concórdia AC (SC) 1:1 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  Joinville-SC Joinville Esporte Clube (SC) 0:1 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Tubarão-SC Clube Atlético Tubarão (SC) 1:3 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  GE Juventus-SC Grêmio Esportivo Juventus (SC) 2:0 Clube Náutico Marcílio Dias (SC) Marcílio Dias
  Leiknir Leiknir Reykjavík 3:00 PM Leiknir Fáskrúdsfjordur Leiknir F.
  Breidablik Breidablik Kópavogur 9:15 PM KR Reykjavík KR Reykjavík
Group 3 Thór Thór Akureyri 5:00 PM FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
Matchday 2 Pafos FC Pafos FC moved Enosis Neon Paralimniou EN Paralimniou
  Olympiakos N. Olympiakos Nicosia moved Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  Omonia Nikosia Omonia Nicosia moved Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 17 Canterbury Utd Canterbury United 1:1 Wellington Phoenix Reserves W. Phoenix Res.
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 0:2 Auckland City FC Auckland City
  Hamilton W. Hamilton Wanderers 3:3 Tasman United Tasman United
Matchday 4 Kedah FA Kedah FA 2:0 FA Selangor FA Selangor
  UiTM FC UiTM FC 3:1 PDRM FA PDRM FA
Matchday 3 Hougang Utd. Hougang United FC 1:2 Geylang International Geylang
Matchday 8 CD Everton CD Everton 0:0 Deportes La Serena La Serena
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 0:3 Club Deportes Iquique CD Iquique
  Española Unión Española 4:4 Huachipato FC Huachipato FC
Matchday 28 Sanliurfaspor Sanliurfaspor 2:7 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Gümüshanespor Gümüshanespor 0:0 Inegölspor Inegölspor
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 3:0 Corum FK Corum FK
  Mamak FK Mamak FK 2:0 Amed SK Amed SK
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 1:2 Manisa FK Manisa FK
  Samsunspor Samsunspor 2:1 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 2:1 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  Usak Spor AS Usak Spor AS 3:0 Elazigspor Elazigspor
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 0:3 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 0:1 Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld
  Van Spor FK Van Spor FK 0:1 Sakaryaspor Sakaryaspor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 0:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 0:3 Tuzlaspor Tuzlaspor
Matchday 27 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 2:0 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Tom Tomsk Tom Tomsk 2:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 2:2 FK Khimki Khimki
  Chertanovo Chertanovo Moscow 3:0 Mordovia Saransk Mordovia
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 0:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:1 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Baltika Baltika Kaliningrad 2:0 FK Armavir Armavir
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:0 Luch Vladivostok Luch
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 0:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Matchday 19 Anzhi Anzhi Makhachkala 3:2 Chernomorets Novorossijsk Chernomorets N.
Matchday 28 Hatayspor Hatayspor 2:0 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Adanaspor Adanaspor 1:1 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
  Menemen Spor Menemen Spor 2:2 Istanbulspor Istanbulspor
  Ankaraspor Ankaraspor 1:1 Giresunspor Giresunspor
  Akhisarspor Akhisarspor 0:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
Matchday 10 São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:1 Santos FC Santos FC
  Mirassol-SP Mirassol Futebol Clube (SP) 1:0 Esporte Clube Santo André (SP) Santo André
  Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 1:1 Ituano Futebol Clube (SP) Ituano
Matchday 26 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:4 Graficar Belgrad Graficar
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 0:0 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 2:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
Matchday 19 Pogon II Pogon Szczecin II moved Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca moved Baltyk Koszalin B. Koszalin
Matchday 2 Okzhetpes Okzhetpes Kokshetau 0:1 Kaysar Kyzylorda Kaysar
  Taraz FK Taraz 3:2 Ordabasy Shymkent Ordabasy
  Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau 2:3 FC Astana FC Astana
  Shakhter K. Shakhter Karaganda 1:0 Kairat Almaty Kairat Almaty
Matchday 7 EC Vitória Esporte Clube Vitória 4:1 River Atlético Clube (PI) River-PI
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 4:0 Associação Desportiva Freipaulistano Freipaulistano
  Ceará SC Ceará Sporting Club 2:1 Sport Club do Recife Sport Recife
Matchday 3 FK Andijon FK Andijon 0:0 Navbahor Namangan Navbahor
  Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 3:0 FK Bukhara Bukhara
Matchday 28 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK 3:0 Karaköprü Belediye Spor Karaköprü Bld
  Yomra Spor Yomra Spor 2:0 Sile Yildizspor Sile Yildizspor
  Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor 2:1 Cankaya FK Cankaya FK
  Serik Belediye Serik Belediyespor 0:0 Düzce Spor Düzce Spor
  Kizilcabölük Kizilcabölükspor 1:0 Iskenderun FK Iskenderun FK
  Tokatspor Tokatspor 1:2 Bucaspor 1928 Bucaspor 1928
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediye Spor 2:2 Silivrispor Silivrispor
  Catalcaspor Catalcaspor 1:1 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Manisaspor Manisaspor 0:4 68 Aksaray Belediye Spor 68 Aksaray Bld
  Agri 1970 Spor Agri 1970 Spor 0:4 Erbaaspor Erbaaspor
  Karakocan FK Elazig Karakocan FK 0:0 Karsiyaka Karsiyaka
  Kocaelispor Kocaelispor 3:0 1877 Alemdag Spor 1877 Alemdag
  Erokspor Esenler Erokspor 4:0 Fatsa Belediyespor Fatsa Belediye
  Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor 0:0 Bayrampasa Spor Bayrampasa
  Pazarspor Pazarspor 4:1 Altindag Spor Altindag Spor
  M.Yesilyurt Bld Malatya Yesilyurt Belediyespor 1:0 Yozgatspor 1959 FK Yozgatspor 1959
  Darica GB Darica Genclerbirligi 2:3 Somaspor Somaspor
  Osmaniyespor FK Osmaniyespor FK 1:1 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 1:0 1954 Kelkit Belediyespor 1954 Kelkit Bld
  Nevsehir Bld Nevsehir Belediye Spor 1:1 Batman Petrolspor Batman Petrol
Matchday 24
Türkgücü Münch. Türkgücü München moved FV Illertissen FV Illertissen
Matchday 13 Deportivo Mixco Deportivo Mixco 1:0 CSD Xelajú MC Xelajú
  Antigua GFC Antigua GFC 3:0 Sanarate FC Sanarate FC
  Malacateco CD Malacateco 1:1 Deportivo Iztapa Iztapa
  Naranjeros Naranjeros Escuintla 3:3 Santa Lucía Cotzumalguapa FC Santa Lucía C.
Matchday 15 LD Alajuelense LD Alajuelense 6:1 La U Universitarios La U
  ADR Jicaral ADR Jicaral 6:2 Santos de Guápiles FC Santos FC
  Grecia Municipal Grecia 2:3 CS Cartaginés Cartaginés
Matchday 24 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof 4:00 PM SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
Matchday 26 USC Paloma USC Paloma Hamburg moved HSV Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-U.
  SV Rugenbergen SV Rugenbergen moved Niendorfer TSV Niendorfer TSV
  TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08 moved Meiendorfer SV Meiendorfer SV
  TSV Sasel TSV Sasel moved SV Curslack-Neuengamme SV Curslack-N.
  Concordia Concordia Hamburg moved FC Teutonia 05 Ottensen Teutonia 05
Matchday 18 Hennef 05 FC Hennef 05 4:00 PM SV Eilendorf SV Eilendorf
  FC Düren 1.FC Düren 4:00 PM FC Huerth Huerth
  Spvg Wesseling Spvg Wesseling-Urfeld 4:15 PM Victoria Arnoldsweiler Arnoldsweiler
  BW Friesdorf FC BW Friesdorf 4:15 PM SV Breinig SV Breinig
  FC Pesch FC Pesch 4:30 PM SpVg Frechen 20 Frechen 20
  VfL Vichttal VfL Vichttal 4:30 PM Siegburger SV 04 Siegburger SV
  SA Deutz 05 Sports association Deutz 05 4:30 PM SC Fortuna Köln II Fortuna Köln II
Matchday 23 SV Schermbeck SV Schermbeck 4:00 PM SV Westfalia Rhynern Westf. Rhynern
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 4:00 PM ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
  Holzwickeder SC Holzwickeder SC 4:00 PM FC Eintracht Rheine Eintr. Rheine
  Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 4:00 PM TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel
  Hammer SpVg Hammer SpVg 4:00 PM SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
  TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück 4:00 PM FC Gütersloh FC Gütersloh
  Westfalia Herne SC Westfalia Herne 4:15 PM TuS Ennepetal TuS Ennepetal
  SC Paderborn II SC Paderborn 07 II 5:00 PM Preußen Münster II Pr. Münster II
Matchday 22 ESC Geestemünde ESC 02 Geestemünde moved SV Hemelingen SV Hemelingen
  Schwachhausen TuS Schwachhausen moved Leher TS Bremerhaven Leher TS
  W. Bremen III SV Werder Bremen III moved SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven
  SC Borgfeld SC Borgfeld moved Habenhauser FV Habenhauser FV
  BSC Hastedt BSC Hastedt moved FC Oberneuland FC Oberneuland
Matchday 21 Hertha BSC U19 Hertha BSC U19 1:00 AM Chemnitzer FC U19 Chemnitz U19
  RB Leipzig U19 RasenBallsport Leipzig U19 1:00 AM Hamburger SV U19 Hamburg U19
  Magdeburg U19 1.FC Magdeburg U19 1:00 PM FC Energie Cottbus U19 E. Cottbus U19
  W. Bremen U19 SV Werder Bremen U19 2:00 PM Hannover 96 U19 Hannover 96 U19
  Wolfsburg U19 VfL Wolfsburg U19 3:30 PM 1.FC Union Berlin U19 U. Berlin U19
  Vikt. Köln U19 FC Viktoria Köln U19 1:00 AM VfL Bochum U19 VfL Bochum U19
  Leverkusen U19 Bayer 04 Leverkusen U19 1:00 AM Alemannia Aachen U19 Aachen U19
  Schalke 04 U19 FC Schalke 04 U19 1:00 AM Borussia Dortmund U19 B. Dortmund U19
  Oberhausen U19 Rot-Weiß Oberhausen U19 12:00 PM Fortuna Düsseldorf U19 Düsseldorf U19
  Duisburg U19 MSV Duisburg U19 2:00 PM Preußen Münster U19 Pr. Münster U19
  Bielefeld U19 Arminia Bielefeld U19 2:00 PM Wuppertaler SV U19 Wuppertal U19
Matchday 22 Mainz 05 U17 1.FSV Mainz 05 U17 12:00 PM FC Augsburg U17 FC Augsburg U17
  U'haching U17 SpVgg Unterhaching U17 12:00 PM Eintracht Frankfurt U17 Frankfurt U17
  Nürnberg U17 1.FC Nürnberg U17 2:00 PM FC Bayern Munich U17 FC Bayern U17
  Stuttgart U17 VfB Stuttgart U17 3:00 PM SV Wehen Wiesbaden U17 SV Wehen U17
  Karlsruhe U17 Karlsruher SC U17 4:30 PM SpVgg Greuther Fürth U17 Gr. Fürth U17
Matchday 18 Gwarek U19 Gwarek Zabrze U19 moved Lechia Gdansk U19 Lechia U19
  Lech U19 Lech Poznan U19 moved Wisla Cracow U19 Wisla U19
  Escola U19 FCB Escola Varsovia U19 moved Korona Kielce U19 Korona U19
Quarter-Finals Kitchee Kitchee SC 0:2 Eastern SC Eastern
Matchday 2 S.H.B. Da Nang S.H.B. Da Nang FC 1:4 Sai Gon FC Sai Gon FC
  Quang Ninh FC Than Quang Ninh FC 3:1 Hanoi FC Hanoi FC
  VIETTEL FC VIETTEL FC 3:3 HOANG ANH Gia Lai FC H.A. Gia Lai FC
  HCM City Ho Chi Minh City FC 1:0 Thanh Hoa FC Thanh Hoa FC
  Dordoi Bishkek FK Dordoi Bishkek 6:1 FK Ilbirs Bishkek Ilbirs Bishkek
Matchday 18 Gersthof Gersthofer SV 11:15 AM SC Columbia Floridsdorf Columbia
  Fortuna 05 DSV Fortuna 05 Wien 11:15 AM FC Austria 11 - Rapid Oberlaa A11 - R.Oberlaa
  LAC-Inter Landstraßer AC-Inter 11:15 AM SC Red Star Penzing Red Star
Matchday 15 Eleven Wonders Eleven Wonders FC 1:1 Ebusua Dwarfs FC Ebusua Dwarfs
  Elmina Sharks Elmina Sharks FC 2:1 Dreams FC Dreams FC
  Bechem United Bechem United FC 0:0 Aduana Stars FC Aduana Stars
  Great Olympics Accra Great Olympics 2:1 Liberty Professionals FC Liberty Prof.
  Berekum Chelsea Berekum Chelsea FC 1:2 West African Football Academy WAFA SC
  Karela United Karela United FC 1:2 Ashanti Gold SC Ashanti Gold
Matchday 24 Kwara United Kwara United FC 1:0 Wikki Tourists Wikki Tourists
  Enugu Rangers Enugu Rangers IFC 1:0 Rivers United FC Rivers United
  Katsina Utd. Katsina United FC 1:1 Akwa United Akwa United
  Kano Pillars Kano Pillars 2:0 Jigawa Golden Stars FC Jigawa
  Warri Wolves FC Warri Wolves FC 2:0 MFM FC MFM FC
  Plateau United Plateau United FC 2:1 Nasarawa United Nasarawa United
  FC Heartland FC Heartland 2:0 Lobi Stars FC Lobi Stars
  Abia Warriors Abia Warriors FC 2:1 Adamawa United Adamawa United
  Ifeanyi Ubah Ifeanyi Ubah FC 2:1 Dakkada FC Dakkada FC
  Enyimba Aba Enyimba Aba 3:0 Sunshine Stars Sunshine Stars
Matchday 3 Bali United Bali United FC 3:1 Madura United FC Madura United
  TR-KABO TIRA-Persikabo 3:1 Persita Tangerang Persita Tangerang
  PSM Makassar PSM Makassar 1:1 PS Barito Putera Barito Putera
  Persib Bandung Persib Bandung 2:1 PSS Sleman PSS Sleman
Quarter-Finals TS Sporting TS Sporting FC 3:4 on pens Bloemfontein Celtic Bloemfontein
Matchday 6 Bashund. Kings Bashundhara Kings 3:4 Chittagong Abahani Chittagong Aba.
  Abahani Ltd. Abahani Limited Dhaka 4:1 Muktijoddha Sangsad KS Muktijoddha

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Mukhammadzhon Loikov
    Age: 21 Years  Tajikistan
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Dinamo Minsk II
     
    Energetik-BGU Minsk
  • Cristian Ursu
    Age: 22 Years  Moldova
    Position: Left-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Codru Lozova
     
    ACS Fotbal Comuna Recea
  • David Olaoye
    Age: 23 Years  England
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Nybergsund
     
    Ardal FK
  • Michele D'Agliano
    Age: 22 Years  Switzerland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FC Collina d'Oro
     
    FC Porza
  • Bruno Rintye
    Age: 31 Years  Germany
    Position: Right Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FC Hallein 04
     
    Unknown
  • Clinton Elimita Ekole
    Age: 21 Years  Cameroon
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Tikkurilan Palloseura
     
    FC Espoo
  • Ricards Ulmis
    Age: 19 Years  Latvia
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FS Metta II
     
    FK Limbazi
  • Nigel Malagian
    Age: 24 Years  Papua New Guinea
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Tusbab Stallions FC
     
    Lae City FC
  • Mark Hartmann
    Age: 28 Years  Philippines
    Position: Second Striker
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Loan
    Petaling Jaya City FC
     
    UiTM FC
  • Tümay Yavuz
    Age: 24 Years  Turkey
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: ?
    Unknown
     
    KS Michalowo
  • Najib Ammari
    Age: 27 Years  Algeria
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 325 thousand €
    Fee: -
    Damac FC
     
    Without Club
  • Guilherme
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Oeste Futebol Clube (SP)
     
    Ituano Futebol Clube (SP)
  • Andrew Scott
    Age: 19 Years  Northern Ireland
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Radcliffe Borough
     
    Accrington Stanley
  • Kyran Lofthouse
    Age: 19 Years  England
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Oxford City FC
     
    Oxford United U23