For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 30, 2020

Matchday 6 IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 2:2 Beijing BSU BJ BSU
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 1:2 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
  HLJ Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 1:1 Changchun Yatai CC Yatai
  LN SY Urban Liaoning Shenyang Urban 2:2 Meizhou Hakka MZ Hakka
  BJ Renhe Beijing Renhe 3:2 Chengdu Better City CD Better City
  ZJ E. Greentown Zhejiang Energy Greentown 2:1 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Qualifying Round 2nd leg
RB Salzburg Red Bull Salzburg 3:1 Maccabi Tel Aviv M. Tel Aviv
  FC Midtjylland FC Midtjylland 4:1 SK Slavia Prague Slavia Prague
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 1:2 FK Krasnodar Krasnodar
Final
Bayern Munich Bayern Munich 3:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 4 Villarreal Villarreal CF 3:1 Deportivo Alavés Alavés
  SD Huesca SD Huesca 0:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
  SD Eibar SD Eibar 0:1 Elche CF Elche CF
 
Real Madrid Real Madrid 1:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
Matchday 1 Benevento Benevento Calcio 2:5 Inter Milan Inter
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:2 Spezia Calcio Spezia Calcio
 
Lazio SS Lazio 1:4 Atalanta BC Atalanta
Group C Peñarol CA Peñarol 3:0 CSD Colo Colo Colo Colo
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 0:0 Club Jorge Wilstermann Wilstermann
Group D LDU Quito LDU Quito 4:0 Deportivo Binacional Binacional
Group E Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 2:0 CD Universidad Católica CDUC
  CD América CD América de Cali 0:0 Sport Club Internacional Internacional
Group H Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 0:0 Club Libertad Asunción Libertad
Matchday 12 Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 1:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
  Juventude Esporte Clube Juventude 1:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:1 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
  Paraná Paraná Clube 1:1 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:1 Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 1:0 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 1:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
Matchday 1 Solières Solières Sport 0:2 AFC Tubize AFC Tubize
  FC Gullegem FC Gullegem 0:3 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  RFC Wetteren RFC Wetteren 1:1 KFC Merelbeke Merelbeke
Matchday 17 Mikkelin Mikkelin Palloilijat 3:1 IF Gnistan IF Gnistan
  SJK II SJK Seinäjoki II 2:0 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  MYPA Myllykosken Pallo -47 0:3 FC KTP FC KTP
  VPS Vaasan Palloseura 1:3 FF Jaro FF Jaro
  Ekenäs IF Ekenäs IF 1:1 Musan Salama MuSa
  AC Oulu AC Oulu 1:1 AC Kajaani AC Kajaani
Matchday 1 NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 1:0 ND Gorica ND Gorica
Matchday 4 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:0 FK Senica FK Senica
Matchday 7 TSV Gellersen TSV Gellersen 1:3 VfL Lüneburg VfL Lüneburg
Matchday 1 Meerbusch II TSV Meerbusch II 3:2 SGE Bedburg-Hau Bedburg-Hau
Matchday 6 Türkspor Türkspor Neu-Ulm 2:0 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
Matchday 1 W. Kinderhaus Westfalia Kinderhaus 0:4 SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
Third Round G. Schöneiche Germania Schöneiche 2:1 FC Strausberg FC Strausberg
Matchday 10 Rionegro Águila Rionegro Águilas 1:1 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
Matchday 25 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
Matchday 29 Vissel Kobe Vissel Kobe 1:0 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 0:1 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 23 Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:4 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 0:1 Ehime FC Ehime FC
  FC Ryukyu FC Ryukyu 0:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Machida Zelvia Machida Zelvia 1:1 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 3:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
Second Round Fukuyama City Fukuyama City 1:0 Baleine Shimonoseki B. Shimonoseki
Matchday 7 Cancún FC Cancún FC 1:2 Venados FC Yucatán Venados FC
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 2:3 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
Third Round Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni 3:5 AET SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Veres Rivne NK Veres Rivne 4:2 AET MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  Viktoriya M. Viktoriya Mykolaivka 1:3 FK Mariupol FK Mariupol
  FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 1:2 FK Minaj FK Minaj
  Kryvbas Kryvbas Kryvyi Rig 0:1 FK Nyva Vinnytsya Nyva Vinnytsya
  FK Epicentr Epicentr Dunaivtsi 1:2 Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Desna Desna Chernigiv 2:1 Rukh Lviv Rukh Lviv
  Vorskla Vorskla Poltava 2:0 PFK Lviv PFK Lviv
  Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 0:1 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 4:1 Ingulets Petrove Ingulets
Matchday 9 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 2:1 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
Matchday 8 FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 0:1 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 2:1 FK Radnik Hadzici U19 Hadzici U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 1:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
Matchday 27 Mouloudia Mouloudia d'Oujda 2:2 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  RS Berkane Renaissance de Berkane 1:2 Renaissance Zemamra Khemis Zemamra
  Ittihad Tanger Ittihad Tanger 1:0 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
  Wydad AC Wydad Casablanca 4:1 Olympique Safi OC Safi
  O. Khouribga Olympique Khouribga 1:0 Raja de Beni Mellal Beni Mellal
  FUS Rabat FUS Rabat 3:1 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem
Third Round Slonim 2017 FK Slonim 2017 1:3 Neman Grodno Neman Grodno
Round of 16 El Ahly El Ahly Cairo 2:1 Tersana FC Tersana
Third Round Auda Auda Kekava 0:8 FK RFS RFS
  Sparta Praha AC Sparta Praha 2:0 FK Blansko Blansko
  Slavia Prague SK Slavia Prague moved FK Dukla Prag Dukla Prague
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 0:3 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Chlumec n/Cidl. FK Chlumec nad Cidlinou 1:3 FK Teplice FK Teplice
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov moved FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  FK Prepere FK Prepere moved FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  MFK Karvina MFK Karvina 1:3 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
Matchday 5 Barry Town Barry Town United FC 2:1 Haverfordwest County Haverfordwest
  Caernarfon Town Caernarfon Town 2:1 Flint Town United Flint Town United
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 2:0 Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 0:1 Penybont FC Penybont FC
Matchday 4 FC Dornbirn FC Dornbirn 1:2 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  FAC Floridsdorfer AC 4:0 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 2:2 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
First Round Schwaz SC Schwaz 1:3 VfB Hohenems Hohenems
Quarter-Finals Al-Nassr Al-Nassr FC 2:0 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Persepolis Persepolis FC 2:0 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Second Round Reggina Reggina 1914 1:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Cosenza Cosenza Calcio 3:1 on pens US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Cittadella AS Cittadella 3:1 Novara Calcio 1908 Novara
  Cremonese US Cremonese 4:0 SS Arezzo Arezzo
  Frosinone Frosinone Calcio 1:3 Calcio Padova Padova
  AC Pisa AC Pisa 1909 2:0 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Pescara Delfino Pescara 1936 9:8 on pens San Nicolò Notaresco SN Notaresco
  Virtus Entella Virtus Entella 2:1 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 3:2 AET Aurora Pro Patria Pro Patria
  Ascoli Ascoli Calcio 1:4 AC Perugia Calcio Perugia
  FC Empoli FC Empoli 2:1 AC Renate Renate
  Reggiana AC Reggiana 1919 6:5 on pens SS Monopoli 1966 Monopoli
  Chievo Verona Chievo Verona 7:8 on pens US Catanzaro Catanzaro
  Salernitana US Salernitana 1919 3:0 FC Südtirol Südtirol
  Lecce US Lecce 2:0 Feralpisalò Feralpisalò
  Venezia Venezia FC 2:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Pordenone Pordenone Calcio 3:0 Casarano Calcio Casarano
  SPAL SPAL 4:2 on pens SSC Bari Bari
  Lecce U19 Lecce Primavera 1:2 Crotone Primavera Crotone U19
  Verona U19 Hellas Verona Primavera 9:8 on pens Cittadella Primavera Cittadella U19
  Bologna U19 Bologna Primavera 7:5 on pens Vicenza Primavera Vicenza U19
  Monza U19 Monza Primavera 4:5 on pens Milan Primavera Milan U19
  Napoli U19 Napoli Primavera 1:3 Lazio Primavera Lazio U19
  Sampdoria U19 Sampdoria Primavera 6:4 on pens Torino Primavera Torino U19
Matchday 3 Steinsel  FC Alisontia Steinsel 9:00 PM FC Marisca Mersch Marisca Mersch
Group 1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 2:4 Veles Moskow Veles Moskow
Group 10 Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Group 2 Rodina Moscow Rodina Moscow 3:0 Enisey Krasnoyarsk Enisey
Group 3 Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:3 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
Group 5 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 3:4 on pens FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
Group 7 Stavropol Dinamo Stavropol 1:4 Krylya Sovetov Samara KS Samara
Group 8 Zvezda Perm Zvezda Perm 0:3 FK Orenburg Orenburg
group 9 Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 1:3 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
Matchday 23 Kalju FC Kalju FC 0:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 20 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 0:2 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
Matchday 24 Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 2:3 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
Third Round Team Helm Team Helm 1:2 JK Trans Narva JK Trans Narva
  TJK Legion Tallinn JK Legion 11:0 Saku Sporting Saku Sporting
  Paide Paide Linnameeskond 13:0 Tallinna FC Pocarr FC Pocarr
  FC Tallinn FC Tallinn 2:0 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
group B7 Charlton Charlton Athletic 5:2 on pens Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
Matchday 15 Mannucci Carlos A. Mannucci 3:3 Club Sporting Cristal Sport. Cristal
  Municipal Deportivo Municipal 0:5 Universitario de Deportes Universitario
Matchday 20 Rakhine Utd. Rakhine United FC 1:3 Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  FC ISPE FC ISPE 1:6 Yangon United FC Yangon Utd.
Fourth Round Newport County Newport County 5:6 on pens Newcastle United Newcastle
 
Burnley Burnley FC 0:3 Manchester City Man City
  Brighton Brighton & Hove Albion 0:3 Manchester United Man Utd
 
Everton Everton FC 4:1 West Ham United West Ham
Matchday 1 Jura Sud Jura Sud Foot 1:1 AS Saint-Priest AS Saint-Priest
Matchday 4 Andrézieux Andrézieux-Bouthéon FC 2:0 AS Monaco B Monaco B
  SC Toulon Sporting Club de Toulon 2:1 Olympique de Marseille B Marseille B
Matchday 1 Bourges 18 Bourges 18 0:1 Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
Matchday 3 AC Ajaccio AC Ajaccio 1:0 USL Dunkerque USL Dunkerque
  Hr. Králové U19 FC Hradec Králové U19 1:00 PM FC Zbrojovka Brno U19 Z. Brno U19
Matchday 5 Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 2:00 PM FK Mlada Boleslav U19 M. Boleslav U19
Matchday 1 Domazlice TJ Jiskra Domazlice moved AC Sparta Prague B Sparta Prague B
Matchday 4 Sokol Hostoun Sokol Hostoun 3:2 1.FK Pribram B 1.FK Pribram B
Matchday 5 Viborg FF Viborg FF 3:1 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  Kolding IF Kolding IF 0:4 Silkeborg IF Silkeborg IF
  FC Helsingör FC Helsingör 0:2 HB Köge HB Köge
Matchday 12 Levanger FK Levanger FK 2:1 Sotra SK Sotra SK
Matchday 8 NK Rudes NK Rudes 2:4 NK Sesvete NK Sesvete
  NK Osijek II NK Osijek II 1:0 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb
  NK Dubrava ZG NK Dubrava Tim kabel 2:2 NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo
  Junak Sinj NK Junak Sinj 2:2 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 2:1 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  NK Dugopolje NK Dugopolje 4:1 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 1:3 NK Solin NK Solin
  Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 1:1 NK Opatija NK Opatija
Matchday 6 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 1:4 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:1 Gornik Leczna Gornik Leczna
  Korona Kielce Korona Kielce 0:3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Odra Opole Odra Opole 1:0 Resovia Rzeszów Resovia
  GKS Belchatow GKS Belchatow 1:3 LKS Lodz LKS Lodz
  Radomiak Radomiak Radom 0:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 2:1 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
Matchday 5 Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 3:3 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
Matchday 3 M. Legnica II Miedz Legnica II 2:3 Polonia Bytom Polonia Bytom
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 2:1 Zaglebie Lubin II Lubin II
Matchday 4 Jutrzenka Jutrzenka Giebultow 1:1 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 1:2 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
Matchday 6 Kyran Kyran Turkestan 1:2 FK Maktaaral Maktaaral
  SDYuSShOR-8 SDYuSShOR-8 Nursultan 2:2 FK Atyrau Atyrau
  FK Ekibastuz FK Ekibastuz 0:0 FK Altay FK Altay
  FC Arys FC Arys 1:2 FK Aktobe Aktobe
Matchday 7 OFK Petrovac OFK Petrovac 0:1 FK Jezero FK Jezero
  Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 2:0 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
  OFK Titograd OFK Titograd 1:0 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  FK Podgorica FK Podgorica 1:1 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 1:0 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
Matchday 6 Arsenal Tivat Arsenal Tivat 1:0 OFK Grbalj OFK Grbalj
Matchday 18 Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 1:1 FK Andijon FK Andijon
Third Round Kys. Nove Mesto MSK Kysucke Nove Mesto 4:00 PM FC Petrzalka FC Petrzalka
  Oravske Ves. Tatran Oravske Vesele 4:30 PM MSK Zilina MSK Zilina
  TJ Radimov Druzstevnik Radimov 4:30 PM AS Trencin AS Trencin
Matchday 6 Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 1:1 Motor Lublin Motor Lublin
  Garbarnia Garbarnia Krakow 2:2 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Blekitni Blekitni Stargard 0:5 Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 1:0 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 4:2 Lech Poznan II Lech Poznan II
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 1:3 GKS Katowice GKS Katowice
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 0:3 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 1:1 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 0:5 SC Freiburg II SC Freiburg II
Matchday 4 FC Black Stars FC Black Stars Basel 0:0 AC Bellinzona AC Bellinzona
Matchday 6 Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:1 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
Matchday 5
A. Salzburg SV Austria Salzburg moved USK Anif USK Anif
Matchday 6 Imst SC Imst 3:2 SVG Reichenau Reichenau
Matchday 8 Tirol II WSG Tirol II 3:1 FC Wacker Innsbruck II FC Wacker II
  Bregenz Schwarz-Weiß Bregenz 7:30 PM Dornbirner SV Dornbirner SV
Matchday 5 Zug 94 Zug 94 2:2 FC Schötz FC Schötz
  FC Gossau FC Gossau 4:0 FC Balzers FC Balzers
Matchday 4 ADR Jicaral ADR Jicaral 0:1 Deportivo Saprissa Saprissa
Matchday 9 SV Linx SV Linx 3:3 FV Lörrach-Brombach FV Lörrach-Br.
  1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim 0:2 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  1.Göppinger SV 1.Göppinger Sportverein 2:0 Stuttgarter Kickers Stuttg. Kickers
  Neckarsulmer SU Neckarsulmer Sport-Union 2:1 Freiburger FC Freiburger FC
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 3:2 SV Sandhausen II Sandhausen II
  FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 1:2 SV Oberachern SV Oberachern
  FC Nöttingen FC Nöttingen 3:0 TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  FSV Bissingen FSV 08 Bissingen 1:0 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 0:2 SGV Freiberg SGV Freiberg
Matchday 23 Seligenporten SV Seligenporten moved SC Eltersdorf Eltersdorf
Matchday 6 SC Paderborn II SC Paderborn 07 II 0:1 FC Gütersloh FC Gütersloh
Matchday 5 SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven 5:3 BTS Neustadt BTS Neustadt
  OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 1:1 TuS Komet Arsten Komet Arsten
Matchday 1 Lupo-Martini USI Lupo-Martini Wolfsburg 4:2 Arminia Hannover Arm. Hannover
Matchday 5 ADO U21 ADO Den Haag U21 2:2 FC Twente Enschede U21 FC Twente U21
  Feyenoord U21 Feyenoord U21 moved SC Heerenveen U21 Heerenveen U21
  NEC U21 NEC Nijmegen U21 moved NAC Breda U21 NAC Breda U21
  Willem II U21 Willem II Tilburg U21 0:0 De Graafschap Doetinchem U21 Graafschap U21
  PEC Zwolle U21 PEC Zwolle U21 0:0 Excelsior Rotterdam U21 Excelsior U21
  Emmen U21 FC Emmen U21 moved Roda JC Kerkrade U21 Roda JC U21
First Round SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 1:2 Lichtenauer FV Lichtenauer FV
  SV 07 Geinsheim SV 07 Geinsheim 2:0 SG Walluf SG Walluf
  FV 1923 Mümling-Grumbach FV 1923 Mümling-Grumbach 2:4 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
  FSG Bebra FSG Bebra 1:3 Hünfelder SV Hünfelder SV
  Pars N-Isenburg SV Pars Neu-Isenburg 3:2 AET Germania Ober-Roden Ober-Roden
  VfB Oberndorf VfB Oberndorf (Hes.) 2:4 SG Bad Soden SG Bad Soden
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes 2:4 FSV Fernwald FSV Fernwald
  FC Ederbergland FC Ederbergland 3:2 FV Breidenbach FV Breidenbach
  FSV Dauernheim FSV Dauernheim 0:8 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  SpVgg Leusel SpVgg Leusel 0:2 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz SG Barockstadt
  RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 1:5 Türkgücü Friedberg Türk. Friedbg.
  SSC Juno Burg SSC Juno Burg 4:7 AET TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  SF Friedrichsd. SF Friedrichsdorf 0:5 SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  SC Willingen SC Willingen 4:1 SV Bauerbach SV Bauerbach
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 1:0 SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
Matchday 1 FC Hennef U17 FC Hennef 05 U17 4:1 Alemannia Aachen U17 Aachen U17
Matchday 9 Zirl FC Zirl moved SV Kematen Kematen
Matchday 4 FC Monthey FC Monthey 4:1 Servette FC U21 Servette U21
Matchday 2 Ajoie-Monterri FC Ajoie-Monterri 1:0 FC Moutier FC Moutier
Matchday 5 Jagiellonia U19 Jagiellonia Bialystok U19 moved Wisla Cracow U19 Wisla U19
First Round 1st leg Pennarossa SS Pennarossa 2:1 SP Tre Fiori Tre Fiori
  SS Folgore SS Folgore/Falciano 2:0 S.S. Virtus Virtus
  AC Juvenes-D. AC Juvenes-Dogana 1:3 FC Domagnano Domagnano
  Libertas AC Libertas 0:4 La Fiorita 1967 La Fiorita
First Round Travnik NK Travnik 0:4 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:2 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 0:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  KF Zenica City KF Zenica City 0:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 4:0 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:7 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Nevesinje FK Velez Nevesinje 2:1 FK Igman Konjic Igman Konjic
  FK Gorazde FK Gorazde 7:6 on pens FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Dizdarusa FK Dizdarusa 0:3 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 0:2 FK Tuzla City FK Tuzla City
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 9:8 on pens FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  FK Klis FK Klis Buturović Polje 6:2 FK Unis Vogosca FK Unis Vogosca
Matchday 13 Southern Southern District 1:1 Happy Valley AA Happy Valley
Matchday 4 FC Llapi FC Llapi 1:3 KF Ballkani KF Ballkani
  KF Trepca 89 KF Trepca 89 1:0 FC Prishtina FC Prishtina
  FC Drita FC Drita Gjilan 3:1 FC Besa Pejë FC Besa
Matchday 15 FC Regar-TadAZ Regar-TadAZ Tursunzoda 1:2 FK Khujand Khujand
  Kuktosh FK Kuktosh 1:1 Istiqlol Dushanbe Istiqlol
  Khatlon FK Khatlon 0:0 Lokomotiv Pamir Dushanbe Lokomotiv Pamir
  ZSKA Dushanbe ZSKA Dushanbe 3:1 FK Dushanbe-83 Dushanbe-83
Matchday 6 Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 3:15 PM FC Lori Vanadzor Lori Vanadzor
  Alashkert Alashkert Yerevan 3:15 PM Gandzasar Kapan Gandzasar
  Ararat Yerevan FC Ararat Yerevan 3:15 PM FC Urartu Yerevan FC Urartu
Matchday 1 SönderjyskE U19 SönderjyskE U19 0:1 Vejle Boldklub U19 Vejle BK U19
Matchday 21 Víkingur Göta Víkingur Göta 4:1 AB Argir AB Argir
Matchday 3 Tarxien Tarxien Rainbows 0:1 Hibernians FC Hibernians FC
  Lija Athletic Lija Athletic FC 0:0 Birkirkara FC Birkirkara FC
  Valletta Valletta FC 1:3 Gzira United FC Gzira Utd
  Hamrun Spart. Hamrun Spartans 3:0 Senglea Athletic FC Senglea Ath.

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Callum Paterson
    Age: 25 Years  Scotland
    Position: Centre-Forward
    Market value: 1,50 mil. €
    Fee: 550 thousand €
    Cardiff City
     
    Sheffield Wednesday
  • Lamin Jallow
    Age: 24 Years  The Gambia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 1,00 mil. €
    Fee: 500 thousand €
    US Salernitana 1919
     
    LR Vicenza Virtus
  • Lucas Paquetá
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 20,00 mil. €
    Fee: 20,00 mil. €
    AC Milan
     
    Olympique Lyon
  • Ademola Lookman
    Age: 22 Years  England
    Position: Left Winger
    Market value: 10,00 mil. €
    Fee: Loan fee:
    2,00 mil. €
    RB Leipzig
     
    Fulham FC
  • Lucas Da Cunha
    Age: 19 Years  France
    Position: Left Winger
    Market value: 1,80 mil. €
    Fee: 1,00 mil. €
    Stade Rennais FC
     
    OGC Nice
  • Wallace
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 3,00 mil. €
    Fee: Free transfer
    SS Lazio
     
    Yeni Malatyaspor
  • Toni Sunjic
    Age: 31 Years  Bosnia-Herzegovina
    Position: Centre-Back
    Market value: 1,20 mil. €
    Fee: Loan
    Beijing Sinobo Guoan
     
    Henan Jianye
  • Mathieu Gonçalves
    Age: 19 Years  France
    Position: Left-Back
    Market value: 900 thousand €
    Fee: Loan
    FC Toulouse
     
    Le Mans FC
  • Fahd Moufi
    Age: 24 Years  Morocco
    Position: Right-Back
    Market value: 800 thousand €
    Fee: Free transfer
    CD Tondela
     
    Portimonense SC
  • Alican Özfesli
    Age: 23 Years  Turkey
    Position: Central Midfield
    Market value: 700 thousand €
    Fee: Loan
    Istanbul Basaksehir FK
     
    Boluspor
  • Josip Vukovic
    Age: 28 Years  Croatia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 700 thousand €
    Fee: Free transfer
    CS Marítimo
     
    NK Osijek
  • Alan Costa
    Age: 29 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 525 thousand €
    Fee: Free transfer
    Centro Sportivo Alagoano (AL)
     
    Avaí Futebol Clube (SC)
  • Javi Hernández
    Age: 31 Years  Spain
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 525 thousand €
    Fee: Free transfer
    ATK
     
    ATK Mohun Bagan FC
  • Cheikh Sabaly
    Age: 21 Years  Senegal
    Position: Left Winger
    Market value: 500 thousand €
    Fee: Loan
    FC Metz
     
    Pau FC
  • Ricardo Ferreira
    Age: 27 Years  Portugal
    Position: Centre-Back
    Market value: 475 thousand €
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    SC Farense
  • Ricardo Thalheimer
    Age: 27 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 475 thousand €
    Fee: Free transfer
    Clube de Regatas Brasil (AL)
     
    Ypiranga Futebol Clube (RS)
  • Petar Djurickovic
    Age: 29 Years  Serbia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 450 thousand €
    Fee: Free transfer
    AO Xanthi
     
    FK Radnicki Nis
  • Vasil Shkurtaj
    Age: 28 Years  Albania
    Position: Centre-Forward
    Market value: 450 thousand €
    Fee: Free transfer
    FK Kukësi
     
    Jiangxi Liansheng
  • Matthias Minder
    Age: 27 Years  Switzerland
    Position: Goalkeeper
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Neuchâtel Xamax FCS
     
    Grasshopper Club Zurich
  • Shenglong Jiang
    Age: 19 Years  China
    Position: Centre-Back
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Loan
    Shanghai Greenland Shenhua
     
    Tianjin Teda Reserves
  • Gaber Dobrovoljc
    Age: 27 Years  Slovenia
    Position: Centre-Back
    Market value: 375 thousand €
    Fee: Free transfer
    Fatih Karagümrük
     
    NK Domzale
  • Éder Lima
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 350 thousand €
    Fee: Free transfer
    Jeju United
     
    Jiangxi Liansheng
  • Abdurrahim Dursun
    Age: 21 Years  Turkey
    Position: Left-Back
    Market value: 350 thousand €
    Fee: Loan
    Trabzonspor
     
    Bandirmaspor
  • Anil Basaran
    Age: 20 Years  Turkey
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Loan
    Trabzonspor
     
    Bandirmaspor
  • Abdurraman Fangaj
    Age: 22 Years  Albania
    Position: Right-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    KF Laçi
     
    KF Vllaznia
  • Leandro Montagud
    Age: 31 Years  Spain
    Position: Goalkeeper
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Cultural Leonesa
     
    Orihuela CF
  • Deji Sotona
    Age: 17 Years  Ireland
    Position: Left Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Manchester United U18
     
    OGC Nice
  • Konstantinos Tsamouris
    Age: 25 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    AO Platanias
     
    AO Xanthi
  • Stelios Pozatzidis
    Age: 26 Years  Greece
    Position: Left-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    AO Platanias
     
    GS Ergotelis
  • Antonio Zito
    Age: 34 Years  Italy
    Position: Left Midfield
    Market value: 275 thousand €
    Fee: Free transfer
    Casertana FC
     
    AZ Picerno
  • Nils Teixeira
    Age: 30 Years  Germany
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    AEL Limassol
     
    Bonner SC
  • Volodymyr Tanchyk
    Age: 28 Years  Ukraine
    Position: Right Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Karpaty Lviv
     
    FK Metal Kharkiv
  • Boris Godal
    Age: 33 Years  Slovakia
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    AEL Limassol
     
    FK Zeleziarne Podbrezova
  • Tzlil Nehemia
    Age: 25 Years  Israel
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Maccabi Netanya
     
    Hapoel Petah Tikva
  • Kenan Hreljic
    Age: 22 Years  Bosnia-Herzegovina
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    KF Teuta
     
    HNK Capljina
  • Damian Gjini
    Age: 25 Years  Albania
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    AS Rodos
     
    OF Ierapetras
  • Anthony Mounier
    Age: 33 Years  France
    Position: Left Winger
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Panetolikos GFS
     
    Apollon Smyrnis
  • Santi Jara
    Age: 29 Years  Spain
    Position: Right Winger
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Cartagena
     
    UCAM Murcia CF
  • Seyed Mohsen Karimi
    Age: 26 Years  Iran
    Position: Left Winger
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Esteghlal FC
     
    Gol Gohar Sirjan FC
  • Damjan Gojkov
    Age: 22 Years  Serbia
    Position: Right Winger
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Loan
    FK Spartak Subotica
     
    FK Kolubara Lazarevac
  • Quique Rivero
    Age: 28 Years  Spain
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Recreativo Huelva
     
    Real Unión Club
  • Michele Nardi
    Age: 34 Years  Italy
    Position: Goalkeeper
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Chievo Verona
     
    Cesena FC
  • Nicolás Villafañe
    Age: 32 Years  Argentina
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    AO Diavolitsiou
     
    AS Fokikos Amfissas
  • Vitali Zaprudskikh
    Age: 29 Years  Russia
    Position: Left-Back
    Market value: 175 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Noah Yerevan
     
    FK Slutsk
  • Dávid Kelemen
    Age: 28 Years  Hungary
    Position: Centre-Back
    Market value: 175 thousand €
    Fee: Loan
    Paksi FC
     
    AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • Diar Miftaraj
    Age: 29 Years  Kosovo
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 175 thousand €
    Fee: Free transfer
    FC Prishtina
     
    KF Drenica
  • Samuel Kasongo
    Age: 18 Years  Switzerland
    Position: Central Midfield
    Market value: 175 thousand €
    Fee: Free transfer
    BSC Young Boys U21
     
    FC Toulouse B
  • Gökhan Inler
    Age: 36 Years  Switzerland
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Istanbul Basaksehir FK
     
    Adana Demirspor
  • Stefano Guberti
    Age: 35 Years  Italy
    Position: Right Winger
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    ACN Siena 1904
     
    Sassari Latte Dolce
  • Brito
    Age: 32 Years  Cape Verde
    Position: Right Winger
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Académica Coimbra
     
    Ionikos Nikeas