To use this site, please enable Javascript.

Matches Nov 29, 2020

matchday 9
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 0:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 1:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 3:2 Hamburger SV Hamburger SV
 
Hannover 96 Hannover 96 0:3 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 2:3 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
matchday 13
MSV Duisburg MSV Duisburg 0:3 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 1:1 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
Qualifying Round 1st leg FC Nouadhibou FC Nouadhibou 1:1 Asante Kotoko SC Asante Kotoko
  AS Otôho AS Otôho 1:1 Al Merreikh Omdurman Al Merreikh
  CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 Al-Nasr Benghazi Al-Nasr Bengh.
  Plateau United Plateau United FC 0:1 Simba SC Simba SC
  Rahimo FC Rahimo FC 0:1 Enyimba Aba Enyimba Aba
  Young Buffaloes Young Buffaloes Simunye 0:0 Le Messager FC de Ngozi Messager FC
  Bantu FC Bantu FC 0:1 Nkana FC Nkana FC
  PWD Bamenda PWD Bamenda 0:1 Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs
  Akonangui FC Akonangui FC 0:1 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
  AS SONIDEP AS SONIDEP 2:0 Mogadishu City Club Mogadishu City
  RC Abidjan Racing Club Abidjan 1:0 ASKO Kara ASKO Kara
  AGBS Ashanti Golden Boys de Siguiri 1:2 Stade Malien Stade Malien
  Armed Forces Armed Forces 1:1 Teungueth Rufisque Teungueth FC
matchday 23 Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 0:0 Sport Club Internacional Internacional
matchday 10
Southampton Southampton FC 2:3 Manchester United Man Utd
 
Chelsea Chelsea FC 0:0 Tottenham Hotspur Spurs
 
Arsenal Arsenal FC 1:2 Wolverhampton Wanderers Wolves
matchday 1 FC Santa Coloma FC Santa Coloma 2:2 UE Engordany UE Engordany
  IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 3:1 UE Sant Julia Sant Julia
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 1:0 Penya Encarnada d'Andorra Penya Encarnada
matchday 11
FC Barcelona FC Barcelona 4:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Getafe Getafe CF 1:1 Athletic Bilbao Athletic
  Celta de Vigo Celta de Vigo 3:1 Granada CF Granada CF
  Real Sociedad Real Sociedad 1:1 Villarreal CF Villarreal
matchday 9
Lazio SS Lazio 1:3 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Bologna Bologna FC 1909 1:0 FC Crotone Crotone
 
AC Milan AC Milan 2:0 ACF Fiorentina Fiorentina
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 2:2 Spezia Calcio Spezia Calcio
 
SSC Napoli SSC Napoli 4:0 AS Roma AS Roma
matchday 12 Olympique Lyon Olympique Lyon 3:0 Stade Reims Stade Reims
  Monaco AS Monaco 3:0 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Lens RC Lens 1:3 SCO Angers SCO Angers
  FC Metz FC Metz 0:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  FC Lorient FC Lorient 0:1 Montpellier HSC Montpellier
  OGC Nice OGC Nice 1:3 Dijon FCO Dijon
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:1 LOSC Lille LOSC Lille
matchday 9
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1:1 SV Ried SV Ried
 
LASK LASK 3:0 SCR Altach SCR Altach
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:1 Austria Vienna Austria Vienna
matchday 16 Ural Ural Yekaterinburg 1:0 FC Sochi Sochi
  Ufa FK Ufa 4:0 PFK  Tambov Tambov
  Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Spartak Moscow Spartak Moscow 2:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
matchday 13 Westlandia RKVV Westlandia postponed USV Hercules USV Hercules
  RKVV DEM RKVV DEM postponed HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  Hollandia HVV Hollandia postponed HV & CV Quick Quick DH
  Dongen VV Dongen postponed EVV Echt EVV Echt
  VV Gemert VV Gemert postponed Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer postponed VV Hoogland Hoogland
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan postponed ADO '20 Heemskerk ADO '20
  VV UNA VV UNA Veldhoven postponed GVV Unitas Unitas
  Groene Ster RKSV Groene Ster postponed SV Oss '20 SV Oss '20
matchday 9
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 0:3 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Lugano FC Lugano 1:0 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 10 Vitesse Vitesse Arnhem 2:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  FC Groningen FC Groningen 1:0 Willem II Tilburg Willem II
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 1:1 FC Utrecht FC Utrecht
  Heracles Almelo Heracles Almelo 1:2 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 1:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 2:2 Antalyaspor Antalyaspor
  Alanyaspor Alanyaspor 1:0 Konyaspor Konyaspor
 
Kasimpasa Kasimpasa 2:0 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
 
Fenerbahce Fenerbahce SK 3:4 Besiktas JK Besiktas
matchday 13 VV De Zouaven VV De Zouaven postponed MVV Alcides Alcides
  HBS HBS Craeyenhout postponed Sportclub Silvolde SP Silvolde
  VV Emmen VV Emmen postponed VPV Purmersteijn Purmersteijn
  TAC '90 TAC '90 postponed VV Hoogeveen VV Hoogeveen
  RKAVV RKAVV Leidschendam postponed SDO Bussum SDO Bussum
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk postponed RKVV Velsen RKVV Velsen
  RKZVC RKZVC Zieuwent postponed LONGA '30 LONGA '30
matchday 24 Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 2:0 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Juventude Esporte Clube Juventude 1:0 Clube Náutico Capibaribe Náutico
matchday 11 FK Minaj FK Minaj 0:3 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 1:1 Desna Chernigiv Desna
  Ingulets Ingulets Petrove 2:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
matchday 10 Panathinaikos Panathinaikos Athens 2:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  OFI Crete OFI Crete 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 0:2 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 1:2 AEK Athens AEK Athens
matchday 14 KV Mechelen KV Mechelen 2:3 Beerschot V.A. Beerschot V.A.
  KAA Gent KAA Gent 0:3 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 0:0 Standard Liège Standard Liège
  KV Kortrijk KV Kortrijk 3:1 KV Oostende KV Oostende
matchday 12 Lommel SK Lommel SK 4:0 RWD Molenbeek RWDM
  RFC Seraing RFC Seraing 1:0 Royale Union Saint Gilloise Union SG
matchday 9 FK Teplice FK Teplice 0:1 AC Sparta Praha Sparta Praha
  Slavia Prague SK Slavia Prague 1:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
matchday 10 AC Horsens AC Horsens 3:1 Vejle Boldklub Vejle BK
  SönderjyskE SönderjyskE 1:3 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 3:1 Aarhus GF Aarhus GF
matchday 16 Novi Pazar FK Novi Pazar 0:0 OFK Backa Backa
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 2:0 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Cukaricki FK Cukaricki 3:0 FK Napredak Krusevac Napredak
  Vozdovac FK Vozdovac 3:2 FK Mladost Lucani Mladost
  FK TSC FK TSC Backa Topola 0:4 FK Partizan Belgrade Partizan
  Red Star Red Star Belgrade 3:0 FK Rad Rad
matchday 13 HNK Rijeka HNK Rijeka 1:1 NK Osijek NK Osijek
matchday 11 Rakow Rakow Czestochowa 1:0 Warta Poznan Warta Poznan
  Legia Warszawa Legia Warszawa 2:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
matchday 14 Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 2:1 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
  CSKA Sofia CSKA Sofia 2:0 CSKA 1948 CSKA 1948
matchday 15 FK Sportist FK Sportist Svoge 5:1 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  Dob. Dobrich PFK Dobrudzha Dobrich 2:1 Hebar Pazardzhik Hebar P.
matchday 14 NK Bravo NK Bravo 2:1 NK Celje NK Celje
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 2:1 ND Gorica ND Gorica
  NK Domzale NK Domzale 3:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Group A Manaus FC Manaus Futebol Clube 0:2 Clube do Remo (PA) Remo
matchday 12 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Honvéd Budapest Honvéd FC 0:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
matchday 15 AS Trencin AS Trencin 1:0 SKF Sered SKF Sered
  FK Senica FK Senica 0:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
matchday 11 Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 3:00 PM SV Eichede II SV Eichede II
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 3:00 PM TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  Breitenfelde Breitenfelder SV 4:00 PM SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  Sereetzer SV Sereetzer SV 4:00 PM Eichholzer SV Eichholzer SV
matchday 9 G. Windeck TSV Germania Windeck 3:30 PM SC Rheinbach SC Rheinbach
  1.FC Spich 1.FC Spich 3:30 PM FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  Oberpleis TuS 05 Oberpleis 3:30 PM FV Bad Honnef FV Bad Honnef
  SSV Merten SSV Merten 1925 3:45 PM SSV Homburg-Nümbrecht Homburg-Nü.
  SV Wachtberg SV Wachtberg 4:00 PM Eintracht Hohkeppel E. Hohkeppel
  SV Schlebusch SV Schlebusch 4:15 PM TuS Mondorf TuS Mondorf
  FV Wiehl FV Wiehl 4:15 PM SC Borussia Lindenthal-Hohenlind L.-Hohenlind
matchday 11 SG Geest 05 SG Geest 05 3:00 PM TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  TSV Rantrum TSV Rantrum 3:00 PM TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Hamborn 07 Sportfreunde Hamborn 07 3:30 PM SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 3:30 PM VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 3:30 PM SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  FC Remscheid FC Remscheid 3:30 PM SpVgg Steele 03/09 SpVgg Steele
  BW Mintard DJK Blau-Weiß Mintard 4:15 PM VfB Speldorf VfB Speldorf
  BG Überruhr Blau-Gelb Überruhr 4:15 PM DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Mülheimer FC Mülheimer FC 97 4:30 PM ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 3:00 PM Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 3:00 PM SSV Markranstädt Markranstädt
  FV Dresden 06 FV Dresden 06 Laubegast 3:00 PM SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
matchday 12 Teistungen FC Wacker Teistungen 2:30 PM FSV Schleiz FSV Schleiz
matchday 17 TSV Crailsheim TSV Crailsheim postponed TSV Berg TSV Berg
matchday 15 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 3:00 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
  FC Waldkirch FC Waldkirch 3:30 PM Kehler FV 07 Kehler FV
matchday 11 Lüner SV Lüner SV postponed TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen postponed Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  SC Herford SC Herford postponed Westfalia Kinderhaus W. Kinderhaus
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick postponed VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup postponed SC Peckeloh SC Peckeloh
  Delbrücker SC Delbrücker SC postponed 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  VfL Theesen VfL Theesen postponed TuS Tengern TuS Tengern
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II postponed SV Mesum SV Mesum
  GW Nottuln SV Grün-Weiß Nottuln postponed Preußen Espelkamp Pr. Espelkamp
  SV Sodingen SV Sodingen 3:30 PM FC Lennestadt Lennestadt
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 3:30 PM SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
  YEG Hassel YEG Hassel 3:30 PM DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 3:30 PM FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 3:45 PM SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  SC Neheim SC Neheim 4:00 PM SV Rot-Weiß Deuten RW Deuten
  Bor. Dröschede Borussia Dröschede 4:00 PM SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
  Brünninghausen FC Brünninghausen 5:00 PM FSV Gerlingen FSV Gerlingen
Group A CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 3:1 Argentino Agropecuario Agropecuario
Group B CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 0:0 Club Villa Dálmine Villa Dálmine
  San Martín (T) Club Atlético San Martín (Tucumán) 0:1 Club Atlético Tigre Tigre
  Defensores Defensores de Belgrano 0:0 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
Group C CA Mitre Club Atlético Mitre 0:0 Club Atlético Belgrano Belgrano
  CA Alvarado CA Alvarado 0:0 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 1:0 Nueva Chicago Nueva Chicago
Group D Instituto AC Instituto AC Córdoba 2:1 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
matchday 1 CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 0:0 Club Villa Dálmine Villa Dálmine
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 2:1 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
  CA Mitre Club Atlético Mitre 0:0 Club Atlético Belgrano Belgrano
  CA Alvarado CA Alvarado 0:0 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  San Martín (T) Club Atlético San Martín (Tucumán) 0:1 Club Atlético Tigre Tigre
  CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 3:1 Argentino Agropecuario Agropecuario
  Defensores Defensores de Belgrano 0:0 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
  San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 1:0 Nueva Chicago Nueva Chicago
Group 2 CA Colón Club Atlético Colón 1:2 Club Atlético Independiente Independiente
  Defensa Defensa y Justicia 2:3 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Group 3 CA Rosario Club Atlético Rosario Central 0:2 Club Atlético River Plate River Plate
  Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 0:0 Club Atlético Banfield CA Banfield
Group 6 Vélez Sarsfield Club Atlético Vélez Sarsfield 0:1 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
matchday 13 Wilstermann Club Jorge Wilstermann 2:3 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
matchday 3 Valledupar FCR Valledupar 1:0 Bogotá FC Bogotá FC
  Llaneros FC Llaneros FC 0:0 Deportes Quindío Quindío
matchday 30 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Kashima Antlers Kashima Antlers 4:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
matchday 37 FC Ryukyu FC Ryukyu 4:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 3:4 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Ehime FC Ehime FC 2:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 1:2 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Tochigi SC Tochigi SC 2:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Machida Zelvia Machida Zelvia 0:3 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
matchday 30 Fukushima Utd. Fukushima United 1:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 1:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:1 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 1:0 FC Imabari FC Imabari
  Kataller Toyama Kataller Toyama 2:1 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:4 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
matchday 15 Musashino City Tokyo Musashino City 1:0 Matsue City Matsue City
  Veertien Mie Veertien Mie 0:1 Kochi United Kochi Utd.
  Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 3:0 Iwaki FC Iwaki FC
  Nara Club Nara Club 3:0 MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  Honda FC Honda FC 2:3 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Honda Lock Honda Lock 1:2 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Sony Sendai Sony Sendai 1:0 Suzuka Point Getters Suzuka PG
  Verspah Oita Verspah Oita 3:0 FC Osaka FC Osaka
matchday 6 Taawon Al-Taawon 1:1 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 3:2 Al-Batin Al-Batin
  Ahli Al-Ahli Jeddah 2:1 Al-Faisaly Harmah Faisaly
matchday 3 Ricoh Tohoku Ricoh Industry Tohoku SC 2:2 Oyama SC (Tsuruoka) Oyama SC
matchday 5 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh 0:0 KF Teuta KF Teuta
  KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 1:1 KF Tirana KF Tirana
  KF Laçi KF Laçi 6:1 FK Apolonia FK Apolonia
  KF Vllaznia KF Vllaznia 2:4 FK Kukësi FK Kukësi
  FK Partizani FK Partizani 4:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
matchday 18 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 2:0 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 1:1 FK Velez Mostar U17 Velez U17
matchday 16 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
matchday 11 Caracas FC Caracas FC 0:0 Deportivo Táchira Táchira
  Zamora Zamora FC 4:1 Portuguesa FC Portuguesa FC
matchday 14 Carabobo FC Carabobo FC 0:3 Academia Puerto Cabello Puerto Cabello
  Mineros Mineros de Guayana 1:2 Deportivo Lara Deportivo Lara
First Round Jinju Citizen Jinju Citizen 3:0 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
Final Suwon FC Suwon FC 1:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
intermediate stage Ripensia Ripensia Timisoara 1:5 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
  Husana Husi Husana Husi 2:8 FC Universitatea Cluj U Cluj
  FC Voluntari FC Voluntari 0:6 Gaz Metan Mediaș Gaz Metan
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 1:0 CFR Cluj CFR Cluj
matchday 15 Penybont FC Penybont FC 1:1 Cefn Druids AFC Cefn Druids
matchday 11 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 2:1 SC Austria Lustenau A. Lustenau
matchday 14 Nottm Forest Nottingham Forest 0:1 Swansea City Swansea
Round of 16 Celtic Celtic FC 0:2 Ross County FC Ross County
  Falkirk FC Falkirk FC 0:4 Rangers FC Rangers
First Round ASU Grand Santi ASU Grand Santi 0:2 US Sinnamary US Sinnamary
matchday 13 FC Mamer 32 FC Mamer 32 postponed FC Atert Bissen FC Atert Bissen
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig postponed Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel postponed FC Berdenia Berbourg Berbourg
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach postponed FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  US Rumelange US Rumelange postponed FC Marisca Mersch Marisca Mersch
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach postponed UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97
  SC Bettembourg SC Bettembourg postponed FC Schifflange 95 Schifflange 95
  Mondercange FC Mondercange postponed FC Jeunesse Junglinster Junglinster
matchday 8 Olimpia Olimpia Asunción 3:1 River Plate Asunción River Plate
  Guaireña FC Guaireña FC 2:2 Club Sportivo San Lorenzo CS San Lorenzo
  Libertad Club Libertad Asunción 3:0 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
  Cerro Porteño Club Cerro Porteño 3:1 Club General Díaz de Luque General Diaz
matchday 6 Progreso Club Atlético Progreso 2:2 Cerro Largo FC Cerro Largo
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:1 Defensor Sporting Club Defensor
matchday 29 Paide Paide Linnameeskond 1:7 FC Flora Tallinn FC Flora
  Kalju FC Kalju FC 0:2 FCI Levadia FCI Levadia
matchday 32 Maardu LM Maardu Linnameeskond 2:1 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  Nomme United FC Nomme United 1:0 FC Elva FC Elva
Play Off 1st leg JK Tabasalu JK Tabasalu 1:3 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
matchday 3 Auckland City Auckland City FC 2:1 Hawke’s Bay United Hawke’s Bay
  Canterbury Utd Canterbury United 2:3 Hamilton Wanderers Hamilton W.
Semi-Finals Shamrock Rovers Shamrock Rovers 2:0 Sligo Rovers Sligo Rovers
  Athlone Town Athlone Town AFC 0:11 Dundalk FC Dundalk FC
matchday 13 PT Prachuap FC PT Prachuap FC 4:2 Trat FC Trat FC
  Bangkok Utd. True Bangkok United 1:1 Police Tero FC Police Tero FC
  Buriram Utd. Buriram United 1:3 Samut Prakan City Samut Prakan C.
matchday 15 Nakhonpathom Nakhonpathom United 4:3 Udon Thani FC Udon Thani FC
  Lampang FC Lampang FC 3:1 Thai Union Samut Sakhon FC Samut Sakhon FC
  Phrae Utd. Phrae United 1:1 Uthai Thani FC Uthai Thani FC
  Navy FC Navy FC 0:1 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Young Lions Garena Young Lions 0:4 Lion City Sailors LC Sailors
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 1:4 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 9 Reggiana AC Reggiana 1919 1:1 US Cremonese Cremonese
  Cosenza Cosenza Calcio 0:1 US Salernitana 1919 Salernitana
matchday 13 Olbia Olbia Calcio 1905 2:1 Juventus U23 Juventus U23
  Pro Patria Aurora Pro Patria 0:0 US Grosseto 1912 Grosseto
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 2:1 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Pro Sesto SSD Pro Sesto 1:0 Calcio Lecco 1912 Lecco
  Giana Erminio AS Giana Erminio 1:2 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Novara Novara Calcio 1908 0:0 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  AS Livorno AS Livorno 0:0 US Città di Pontedera Pontedera
  Pistoiese US Pistoiese 1921 2:0 Lucchese 1905 Lucchese
  Sambenedettese US Sambenedettese 1:1 FC Legnago Salus Legnago
  Südtirol FC Südtirol 1:1 AC Perugia Calcio Perugia
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 1:2 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 1:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Fermana Fermana FC 1:1 Matelica Calcio Matelica
  Mantova FC Mantova FC 2:1 Ravenna FC Ravenna
  Carpi Carpi FC 1909 2:2 US Triestina Triestina
  Padova Calcio Padova 5:3 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Cesena Cesena FC 0:0 Modena FC 2018 Modena
  Viterbese US Viterbese 1908 0:1 Calcio Foggia 1920 Foggia
  Bari SSC Bari 1:0 US Catanzaro Catanzaro
  Palermo Palermo FC 3:0 SS Monopoli 1966 Monopoli
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 1:1 Potenza Calcio Potenza
  Avellino US Avellino 1912 1:2 Calcio Catania Catania
  Cavese Cavese 1919 0:1 Casertana FC Casertana
matchday 12 Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 4:1 Hacettepe Spor Hacettepe
  Gümüshanespor Gümüshanespor 0:3 Usak Spor Usak Spor
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 0:2 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Corum FK Corum FK 2:2 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Kocaelispor Kocaelispor 3:0 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Manisa FK Manisa FK 6:1 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Sariyer Sariyer 3:0 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 2:2 Amed SK Amed SK
  Mamak FK Mamak FK 0:2 Karacabey Belediye Spor Karacabey Bld
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 2:0 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Serik Belediye Serik Belediyespor 1:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Pendikspor Pendikspor 0:2 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 4:1 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:3 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Turgutluspor Turgutluspor 2:1 Eyüpspor Eyüpspor
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 3:0 Bodrumspor Bodrumspor
  Bayburt ÖI Bayburt Özel Idare Spor 2:3 Van Spor FK Van Spor FK
 
Elazigspor Elazigspor 0:3 Pazarspor Pazarspor
Second Round Barnet Barnet FC 0:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Shrewsbury Shrewsbury Town 1:0 AET Oxford City FC Oxford City
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:2 Crawley Town Crawley Town
  Bristol Rovers Bristol Rovers 6:0 Darlington FC Darlington
  Stevenage Stevenage FC 7:6 on pens Hull City Hull City
  Carlisle United Carlisle United 1:2 Doncaster Rovers Doncaster
  Stockport Stockport County 3:2 AET Yeovil Town Yeovil Town
  Mansfield Town Mansfield Town 2:1 AET Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Marine FC Marine FC 1:0 AET Havant & Waterlooville FC Havant & Water.
matchday 15 Albacete Albacete Balompié 0:2 CD Tenerife CD Tenerife
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 2:0 Real Zaragoza Real Zaragoza
  RCD Mallorca RCD Mallorca 4:0 UD Logroñés UD Logroñés
  Ponferradina SD Ponferradina 3:2 CD Leganés CD Leganés
  UD Las Palmas UD Las Palmas 3:2 Sporting Gijón Sporting Gijón
matchday 25 Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Veles Moskow Veles Moskow 4:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Orenburg FK Orenburg 2:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 1:2 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1:1 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 0:0 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Chertanovo Chertanovo Moscow 1:0 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Volgar Volgar Astrakhan 2:1 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 1:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 3:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Baltika Baltika Kaliningrad 0:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
matchday 14 FC Eindhoven FC Eindhoven 3:2 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
matchday 8 Gil Vicente Gil Vicente FC 2:0 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Portimonense Portimonense SC 1:0 CD Nacional Nacional
  Boavista Boavista FC 0:0 Belenenses SAD Belenenses SAD
  Braga SC Braga 1:0 SC Farense Farense
matchday 10 Coimbra Académica Coimbra 2:1 SC Covilhã Covilhã
  Estoril Praia GD Estoril Praia 2:2 FC Vizela Vizela
  Arouca FC Arouca 2:3 FC Porto B FC Porto B
  Marítimo U23 CS Marítimo U23 3:3 Estoril Praia U23 Estoril U23
matchday 11 A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 1:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Bandirmaspor Bandirmaspor 1:0 Balikesirspor Balikesirspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 0:2 Altinordu FK Altinordu
  Samsunspor Samsunspor 2:0 Tuzlaspor Tuzlaspor
matchday 16 FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 1:3 Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Veres Rivne NK Veres Rivne 1:0 FK Obolon Kyiv FK Obolon
  VPK-Agro VPK-Agro Magdalynivka 1:3 Alyans Lypova Dolyna Alyans
matchday 13 Skive IK Skive IK 0:4 FC Fredericia FC Fredericia
  Hobro IK Hobro IK 3:4 Hvidovre IF Hvidovre IF
  HB Köge HB Köge 0:2 Esbjerg fB Esbjerg fB
matchday 26 Kristiansund BK Kristiansund BK 2:1 Strømsgodset IF Strømsgodset
  Mjøndalen Mjøndalen IF 0:1 Stabæk Fotball Stabæk Fotball
  Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 5:1 Rosenborg BK Rosenborg
  Molde Molde FK 3:1 FK Haugesund Haugesund
  Vålerenga Vålerenga Fotball 1:1 Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08
matchday 17 Trayal FK Trayal Kruševac 0:4 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 3:1 Graficar Belgrad Graficar
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 1:1 FK Zemun FK Zemun
matchday 15 Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 1:1 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb
  NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 1:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  Hajduk Split II HNK Hajduk Split II 4:0 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
matchday 14 Widzew Lodz Widzew Lodz 2:1 Arka Gdynia Arka Gdynia
matchday 18 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 2:2 Legionovia Legionowo Legionovia
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 2:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 KS Wasilków KS Wasilków
matchday 17 Elana Torun Elana Torun 6:0 Chemik Police Chemik Police
matchday 19 MKS Kluczbork MKS Kluczbork 0:3 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
matchday 16 LKS Lagów LKS Lagów 1:4 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
matchday 18 Stal Krasnik Stal Krasnik 4:1 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
matchday 29 Östersund Östersunds FK 0:4 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Helsingborg Helsingborgs IF 0:0 Falkenbergs FF Falkenberg
  Varbergs BoIS Varbergs BoIS 3:2 Malmö FF Malmö FF
  Mjällby Mjällby AIF 2:1 Djurgardens IF Djurgarden
  Sirius IK Sirius 1:1 IF Elfsborg Elfsborg
  Häcken BK Häcken 3:0 Örebro SK Örebro SK
  Norrby Norrby IF 2:0 Dalkurd FF Dalkurd
  Brage IK Brage 1:3 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
matchday 15 Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 1:1 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 4:2 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
  OFK Titograd OFK Titograd 1:0 FK Jezero FK Jezero
  OFK Petrovac OFK Petrovac 1:0 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
  FK Podgorica FK Podgorica 0:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
matchday 18 Mornar Bar FK Mornar Bar 0:0 FK Berane FK Berane
  FK Ibar FK Ibar 1:1 Kom Podgorica Kom Podgorica
  Jedinstvo Bijelo Polje Jedinstvo Bijelo Polje 1:1 FK Bokelj FK Bokelj
  FK Drezga FK Drezga Podgorica 0:2 OFK Grbalj OFK Grbalj
  OSK Igalo OSK Igalo 2:0 Arsenal Tivat Arsenal Tivat
matchday 25 Sogdiana Sogdiana Jizzakh 1:1 Qizilqum Zarafshan Qizilqum
  Bukhara FK Bukhara 1:3 Mash'al Mubarek Mash'al
  Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 1:0 Surkhon Termiz Surkhon
  FK Andijon FK Andijon 0:1 FK Kokand 1912 Kokand 1912
  Navbahor Navbahor Namangan 0:0 FK AGMK Olmaliq AGMG Olmaliq
  Bunyodkor Bunyodkor Tashkent 0:1 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi
  Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 0:1 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
matchday 8 Maccabi Netanya Maccabi Netanya 0:0 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
  M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 3:0 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
matchday 19 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 1:0 BFC Siófok BFC Siófok
  Debreceni EAC Debreceni EAC 2:3 Budaörsi SC Budaörs
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 0:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  ETO FC Győr ETO FC Győr 0:1 Vasas FC Vasas FC
  Soroksár Soroksár SC 2:2 Pécsi MFC Pécsi MFC
  Dorog Dorogi FC 3:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Haladás Szombathelyi Haladás 0:0 Debreceni VSC Debrecen
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 2:2 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 0:1 Szeged-Csanád - GA Szeged
  Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 1:2 FC Ajka FC Ajka
matchday 15 GKS Katowice GKS Katowice 2:1 Motor Lublin Motor Lublin
matchday 6 CD Lealtad CD Lealtad 0:0 Real Oviedo Vetusta Oviedo Vetusta
  Covadonga CD Covadonga 2:0 Sporting de Gijón B Sporting B
  Coruxo FC Coruxo FC 2:1 CD Guijuelo CD Guijuelo
  Salamanca CF Salamanca CF UDS 0:3 Celta Vigo B Celta Vigo B
  Marino Luanco Marino Luanco 1:0 UP Langreo UP Langreo
  Zamora CF Zamora CF 0:2 Unionistas CF Unionistas CF
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 1:1 Burgos CF Burgos CF
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 1:0 Racing Ferrol Racing Ferrol
  SD Ejea SD Ejea 0:0 SD Logroñés SD Logroñés
  CD Tudelano CD Tudelano 1:3 UD Mutilvera UD Mutilvera
  Calahorra CD Calahorra 1:1 SD Tarazona SD Tarazona
  Haro Deportivo Haro Deportivo 1:2 CD Ebro CD Ebro
matchday 7 Portugalete Club Portugalete 0:1 CD Laredo Laredo
  Arenas Club Arenas Club 1:1 Real Sociedad B Real Sociedad B
  Villarreal CF B Villarreal CF B 1:1 Valencia Mestalla Valencia B
  Orihuela CF Orihuela CF 1:0 Penya Deportiva Santa Eulalia Penya Deportiva
  Atl. Levante Atlético Levante UD 3:1 Atzeneta UE Atzeneta UE
  Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 5:0 CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet
  CF Badalona CF Badalona 0:1 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  UD Ibiza UD Ibiza 1:0 Hércules CF Hércules CF
  CF La Nucía CF La Nucía 0:0 CD Alcoyano CD Alcoyano
  UE Cornellà UE Cornellà 0:0 UE Llagostera UE Llagostera
  FC Barcelona B FC Barcelona B 2:1 Lleida Esportiu Lleida Esportiu
matchday 6 R. B. Linense Real Balompédica Linense 0:0 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  UCAM Murcia UCAM Murcia CF 1:0 CF Lorca Deportiva Lorca Deportiva
  Recre Granada Recreativo Granada 0:0 Betis Deportivo Balompié Betis B
  CD Marino CD Marino 0:1 Atlético Sanluqueño Sanluqueño
  UD Tamaraceite UD Tamaraceite 1:0 Cádiz CF B Cádiz B
  Yeclano Yeclano Deportivo 1:2 Real Murcia CF Real Murcia
  Linares Linares Deportivo 2:0 Córdoba CF Córdoba CF
  Sevilla Atl. Sevilla Atlético 1:1 CD El Ejido 2012 CD El Ejido
  Marbella FC Marbella FC 2:0 Recreativo Huelva Recr. Huelva
  Navalcarnero CDA Navalcarnero 3:3 Atlético Baleares Atl. Baleares
  CP Villarrobledo CP Villarrobledo 1:2 Villarrubia CF Villarrubia CF
  UD Poblense UD Poblense 2:2 Real Madrid Castilla RM Castilla
  CF Talavera CF Talavera de la Reina 0:3 CD Badajoz CD Badajoz
  Inter de Madrid DUX Internacional de Madrid 1:2 CF Rayo Majadahonda R. Majadahonda
  UD Melilla UD Melilla 1:2 UD Socuéllamos Socuéllamos
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 3:1 Las Rozas CF Las Rozas CF
  Villanovense CF Villanovense 2:1 Extremadura UD Extremadura
  Mérida AD Mérida AD 0:0 CD Don Benito CD Don Benito
matchday 18
Alem. Aachen Alemannia Aachen 1:1 Rot-Weiss Essen RW Essen
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 0:3 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
matchday 17 AC Bellinzona AC Bellinzona postponed SC Cham SC Cham
  FC Münsingen FC Münsingen postponed FC Köniz FC Köniz
matchday 14 CSD Municipal CSD Municipal 6:0 Deportivo Iztapa Iztapa
  Achuapa Deportivo Achuapa 0:1 Comunicaciones FC Comunicaciones
  Guastatoya Deportivo Guastatoya 2:2 Antigua GFC Antigua GFC
matchday 17 RW Walldorf SV Rot-Weiss Walldorf postponed SC Hessen Dreieich Hessen Dreieich
  FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel postponed FC Eddersheim FC Eddersheim
  SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof postponed SC Waldgirmes SC Waldgirmes
  Türk. Friedbg. Türkgücü Friedberg postponed SV Steinbach SV Steinbach
matchday 11 1.FC Düren 1.FC Düren postponed Victoria Arnoldsweiler Arnoldsweiler
  Hennef 05 FC Hennef 05 postponed FC Huerth Huerth
  BW Friesdorf FC BW Friesdorf postponed Siegburger SV 04 Siegburger SV
  Glesch-Paffend. BC Victoria Glesch-Paffendorf postponed SC Borussia Freialdenhoven Freialdenhoven
  Spvg Wesseling Spvg Wesseling-Urfeld postponed SV Breinig SV Breinig
  VfL Vichttal VfL Vichttal postponed FC Pesch FC Pesch
  SA Deutz 05 Sports association Deutz 05 postponed VfL Alfter VfL Alfter
  Fortuna Köln II SC Fortuna Köln II postponed SV Eilendorf SV Eilendorf
matchday 14 Pfeddersheim TSG Pfeddersheim postponed FV Dudenhofen FV Dudenhofen
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen postponed Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  TuS Koblenz TuS Koblenz postponed FC Karbach FC Karbach
  Spfr. Siegen Sportfreunde Siegen postponed ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
  TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel postponed SV Westfalia Rhynern Westf. Rhynern
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz postponed SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
  Hammer SpVg Hammer SpVg postponed SC Paderborn 07 II SC Paderborn II
  Holzwickeder SC Holzwickeder SC postponed 1.FC Kaan-Marienborn 1.FC Kaan-M.
  SV Schermbeck SV Schermbeck postponed SC Westfalia Herne Westfalia Herne
  Meinerzhagen RSV Meinerzhagen postponed FC Gütersloh FC Gütersloh
  TuS Haltern TuS Haltern postponed FC Eintracht Rheine Eintr. Rheine
  TuS Ennepetal TuS Ennepetal postponed SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück postponed SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
matchday 11 Büyük Anadolu Kirikkale Büyük Anadolu Spor 2:1 Silivrispor Silivrispor
  68 Aksaray Bld 68 Aksaray Belediye Spor 1:0 Karaköprü Belediye Spor Karaköprü Bld
  52 Orduspor FK 52 Orduspor FK 0:0 Düzce Spor Düzce Spor
  1954 Kelkit Bld 1954 Kelkit Belediyespor 1:1 Bursa Yildirim Spor Bursa Yildirim
  Muglaspor Muglaspor 1:1 Adiyaman 1954 Spor Adiyaman 1954
  Modafen Modafen 1:2 Siirt Il Özel Idaresi Spor Siirt IÖI
  Bergama Bld Bergama Belediyespor 0:0 Bayrampasa Spor Bayrampasa
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediye Spor 0:1 Alanya Kestelspor Alanya Kestel
matchday 2 Baadraan Baadraan Tehran 1:0 Kheybar Khorramabad FC Kheybar FC
  Khosheh Talaei Khosheh Talaei Saveh 1:2 Esteghlal Khuzestan Esteghlal Khz.
  Chooka Talesh Chooka Talesh FC 0:2 Malavan of Bandar Anzali Malavan
  Mes Kerman Mes Kerman 1:0 Shahin Bushehr FC Shahin Bushehr
  Qashqai Shiraz Qashqai Shiraz 0:1 Arman Gohar Sirjan Arman Gohar
  Navad Urmia FC Navad Urmia FC 0:0 Golreyhan Alborz FC Golreyhan FC
  Pars Jam Pars Jonoubi Jam 2:1 Rayka Babol Rayka Babol
matchday 13 FC Petrzalka FC Petrzalka 2:0 Slovan Bratislava U21 Slovan U21
  STK Samorin STK 1914 Samorin 0:1 MFK Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica
matchday 8 Holst. Kiel U19 Holstein Kiel U19 postponed Hertha BSC UEFA U19 Hertha BSC UYL
  W. Bremen U19 SV Werder Bremen U19 postponed Hallescher FC U19 Halle U19
  Eimsbüttel U19 Eimsbütteler TV U19 postponed Dynamo Dresden U19 D. Dresden U19
  Chemnitz U19 Chemnitzer FC U19 postponed FC Viktoria 1889 Berlin U19 Vik. Berlin U19
  Pr. Münster U19 Preußen Münster U19 12:00 PM Rot-Weiss Essen U19 RW Essen U19
  Fort. Köln U19 SC Fortuna Köln U19 12:00 PM MSV Duisburg U19 Duisburg U19
  Oberhausen U19 Rot-Weiß Oberhausen U19 12:00 PM VfL Bochum U19 VfL Bochum U19
  Aachen U19 Alemannia Aachen U19 12:00 PM FC Schalke 04 U19 Schalke 04 U19
  Paderborn U19 SC Paderborn 07 U19 1:00 PM Bayer 04 Leverkusen U19 Leverkusen U19
  1.FC Köln U19 1.FC Köln U19 3:00 PM Arminia Bielefeld U19 Bielefeld U19
  SSV Ulm U19