For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 8:40:40 PM
Matchday 8 Alavés Deportivo Alavés 1:0 Real Madrid Real Madrid
Matchday 8 Getafe Getafe CF 0:1 Levante UD Levante
Matchday 8 CD Leganés CD Leganés 1:0 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Matchday 8 Girona Girona FC 2:3 SD Eibar SD Eibar
Matchday 7
Bayern Munich Bayern Munich 0:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
Matchday 7
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 4:3 FC Augsburg FC Augsburg
Matchday 7
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 0:0 Hertha BSC Hertha BSC
Matchday 7
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 0:2 FC Schalke 04 FC Schalke 04
Matchday 7
Hannover 96 Hannover 96 3:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
Matchday 8
Spurs Tottenham Hotspur 1:0 Cardiff City Cardiff
Matchday 8
Man Utd Manchester United 3:2 Newcastle United Newcastle
Matchday 8
Leicester Leicester City 1:2 Everton FC Everton
Matchday 8
Crystal Palace Crystal Palace 0:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
Matchday 8 Watford Watford FC 0:4 AFC Bournemouth Bournemouth
Matchday 8
Burnley Burnley FC 1:1 Huddersfield Town Huddersfield
Matchday 8 Udinese Calcio Udinese Calcio 0:2 Juventus FC Juventus
Matchday 8 FC Empoli FC Empoli 0:2 AS Roma AS Roma
Matchday 8 Cagliari Calcio Cagliari Calcio 2:0 Bologna FC 1909 Bologna
Matchday 9 LOSC Lille LOSC Lille 3:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
Matchday 9 SCO Angers SCO Angers 2:2 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
Matchday 9 Nîmes Olympique Nîmes Olympique 0:0 Stade Reims Reims
Matchday 9 Guingamp EA Guingamp 1:1 HSC Montpellier Montpellier
Matchday 9 SC Amiens SC Amiens 1:0 FCO Dijon Dijon
Matchday 12
Norwich Norwich City 0:1 Stoke City Stoke City
Matchday 12 Millwall Millwall FC 2:1 Aston Villa Aston Villa
Matchday 12 Leeds Leeds United 1:1 Brentford FC Brentford
Matchday 12 Sheffield Utd. Sheffield United 1:0 Hull City Hull City
Matchday 12
West Brom West Bromwich Albion 4:1 Reading FC Reading
Matchday 12 Middlesbrough Middlesbrough FC 0:2 Nottingham Forest Nottm Forest
Matchday 12
QPR Queens Park Rangers 1:1 Derby County Derby
Matchday 12
Swansea Swansea City 2:3 Ipswich Town Ipswich
Matchday 12 Preston NE Preston North End 4:0 Wigan Athletic Wigan
Matchday 12 Birmingham Birmingham City 3:1 Rotherham United Rotherham
Matchday 12 Bolton Bolton Wanderers 0:1 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 8
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 4:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
Matchday 8 ADO Den Haag ADO Den Haag 1:0 FC Groningen FC Groningen
Matchday 8 De Graafschap De Graafschap Doetinchem 0:5 SC Heerenveen Heerenveen
Matchday 8 PEC Zwolle PEC Zwolle 2:0 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
Matchday 28 Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 0:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Matchday 28 São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
Matchday 28 Sport Recife Sport Club do Recife 2:1 Sport Club Internacional Internacional
Matchday 28 Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:0 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
Matchday 28 EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:1 Santos FC Santos FC
Matchday 28 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 4:0 América Futebol Clube (MG) América-MG
Matchday 8 Antalyaspor Antalyaspor 0:1 Galatasaray SK Galatasaray
Matchday 8 Kayserispor Kayserispor 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
Matchday 8 BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:0 Alanyaspor Alanyaspor
Matchday 8 Bursaspor Bursaspor 1:0 MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 7 Braga SC Braga 1:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
Matchday 7 Marítimo CS Marítimo 1:3 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
Matchday 7 Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 3:0 Moreirense FC Moreirense
Matchday 25 DL Yifang Dalian Yifang 3:1 Jiangsu Suning JS Suning
Matchday 25 HB CFFC Hebei China Fortune 0:3 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
Matchday 25 CQ Dangdai Lif. Chongqing Dangdai Lifan 0:1 Shanghai Greenland Shenhua SH Shenhua
Matchday 25 TJ Teda Tianjin Teda 3:3 Changchun Yatai CC Yatai
Matchday 10
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:3 FC Luzern FC Luzern
Matchday 10
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:3 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 10 KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:0 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
Matchday 10 Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
Matchday 10 Rostov FK Rostov 0:1 FK Orenburg Orenburg
Matchday 8 San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 3:1 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
Matchday 8 Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0 Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba Godoy Cruz
Matchday 8 Aldosivi Club Atlético Aldosivi 2:0 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
Matchday 10 KAS Eupen KAS Eupen 1:2 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
Matchday 10 Sint-Truiden Sint-Truidense VV 3:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
Matchday 10 Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:1 KV Oostende KV Oostende
Matchday 10 KSC Lokeren KSC Lokeren 1:3 KV Kortrijk KV Kortrijk
Matchday 12 Santos Laguna Santos Laguna 3:1 Atlas Guadalajara Atlas
Matchday 12 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:0 Club Necaxa Necaxa
Matchday 32 Atlanta United Atlanta United FC 2:1 New England Revolution Revolution
Matchday 32 Toronto FC Toronto FC 1:2 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
Matchday 32 Montreal Impact Montreal Impact 3:0 Columbus Crew SC Columbus Crew
Matchday 8 RCD Mallorca RCD Mallorca 4:1 CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 8 UD Las Palmas UD Las Palmas 0:0 AD Alcorcón Alcorcón
Matchday 8 Córdoba CF Córdoba CF 1:0 UD Almería UD Almería
Matchday 8 CD Numancia CD Numancia 1:0 Extremadura UD Extremadura
Matchday 11 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 1:0 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 11 Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:2 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
Matchday 11 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:2 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 11 CS U Craiova CS Universitatea Craiova 1:1 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
Matchday 29 Cerezo Osaka Cerezo Osaka 0:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
Matchday 29 Vissel Kobe Vissel Kobe 1:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
Matchday 29 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:3 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Matchday 29 Sagan Tosu Sagan Tosu 0:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
Matchday 7 FC Barcelona B FC Barcelona B 1:1 Atlético Baleares Atl. Baleares
Matchday 7 CD Castellón CD Castellón 0:0 UE Cornellà UE Cornellà
Matchday 10 AJ Auxerre AJ Auxerre 1:2 RC Lens Lens
Matchday 29 Ordabasy Ordabasy Shymkent 2:0 Kairat Almaty Kairat Almaty
Matchday 29 Tobol Kostanay Tobol Kostanay 1:2 Irtysh Pavlodar Irtysh
Matchday 29 Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 1:1 Shakhter Karaganda Shakhter K.
Matchday 29 Kaysar Kaysar Kyzylorda 2:2 FK Atyrau Atyrau
Matchday 29 Akzhayik Akzhayik Uralsk 0:0 Kyzyl-Zhar SK Petropavlovsk Kyzyl-Zhar
Matchday 10 HNK Gorica HNK Gorica 2:1 HNK Rijeka HNK Rijeka
Matchday 10 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 3:1 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 7 Pescara Delfino Pescara 1936 2:1 Benevento Calcio Benevento
Matchday 7 Perugia AC Perugia Calcio 1:0 Venezia FC Venezia
Matchday 7 Cremonese US Cremonese 0:0 US Salernitana 1919 Salernitana
Matchday 7 Foggia Foggia Calcio 3:2 Ascoli Calcio Ascoli
Matchday 7 Carpi Carpi FC 1909 1:1 Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 11 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 11 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 4:0 Wisla Plock Wisla Plock
Matchday 11 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 4:1 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
Matchday 8 Al Khor Al Khor Sports Club 1:0 Al Rayyan Sports Club Al Rayyan
Matchday 8 Al Shahania Al Shahania Sports Club 1:2 Al Ahli Sports Club Al Ahli
Matchday 10
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:0 Austria Vienna Austria Vienna
Matchday 10
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 3:4 TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 10
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 15 Sochi FC Sochi 2:2 Luch Vladivostok Luch
Matchday 15 Shinnik Shinnik Yaroslavl 3:0 FK Tambov Tambov
Matchday 15 Avangard Kursk Avangard Kursk 2:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
Matchday 15 Khimki FK Khimki 0:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
Matchday 15 Baltika Baltika Kaliningrad 1:2 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
Matchday 15 Rotor Volgograd Rotor Volgograd 1:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 15 Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:0 FK Tyumen Tyumen
Matchday 15 Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:1 FK Armavir Armavir
Matchday 15 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:2 Mordovia Saransk Mordovia
Matchday 15 Tom Tomsk Tom Tomsk 1:1 Sibir Novosibirsk Sibir
Matchday 9
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:1 Holstein Kiel Holstein Kiel
Matchday 9
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Matchday 9
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 2:2 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
Matchday 11 Atlante CF Atlante 2:3 Atlético de San Luis San Luis
Matchday 11 Potros UAEM Potros UAEM 0:1 FC Juárez FC Juárez
Matchday 11 Correcaminos Correcaminos de la UAT 1:1 Celaya FC Celaya
Matchday 5 Anorthosis Anorthosis Famagusta 2:3 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
Matchday 5 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 3:0 Pafos FC Pafos FC
Matchday 5 Doxa Katokopias Doxa Katokopias 2:1 Enosis Neon Paralimniou EN Paralimniou
Matchday 6 Asteras Tripoli Asteras Tripolis 1:1 Panathinaikos Athens Panathinaikos
Matchday 6 Panionios Panionios Athens 1:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
Matchday 6 Panetolikos Panetolikos GFS 2:1 APO Levadiakos APO Levadiakos
Matchday 30 Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Matchday 30 Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
Matchday 30 São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
Matchday 30 Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 2:1 Esporte Clube Juventude Juventude
Matchday 30 Atlético-GO AC Goianiense (GO) 2:2 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
Matchday 30 Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 2:0 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
Matchday 6 Mafra CD Mafra 1:1 FC Famalicão Famalicão
Matchday 6 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:0 SC Farense Farense
Matchday 6 Cova Piedade CD Cova Piedade 0:0 SL Benfica B Benfica B
Matchday 6 Covilhã SC Covilhã 0:0 FC Penafiel Penafiel
Matchday 25 Huachipato FC Huachipato FC 3:0 CD Universidad Católica CDUC
Matchday 25 CD Palestino CD Palestino 1:3 Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 25 Deportes Temuco Deportes Temuco 0:1 CD O'Higgins O'Higgins
Matchday 10 Ferencváros Ferencvárosi TC 2:2 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 10 Honvéd Budapest Honvéd FC 1:0 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 10 Újpest FC Újpest FC 2:0 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
Matchday 10 Paksi FC Paksi FC 4:1 Kisvárda FC Kisvárda
Matchday 10 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:0 Szombathelyi Haladás Haladás
Matchday 11 Septemvri Sofia Septemvri Sofia 0:3 CSKA Sofia CSKA Sofia
Matchday 11 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 1:0 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
Matchday 11 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 4:1 FK Dunav Ruse FK Dunav
Matchday 32 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 1:0 FC Seoul FC Seoul
Matchday 32 Daegu FC Daegu FC 1:2 Incheon United FC Incheon Utd.
Matchday 32 Gangwon FC Gangwon FC 1:1 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
Matchday 12 Luton Luton Town 3:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
Matchday 12 Charlton Charlton Athletic 1:2 Coventry City Coventry
Matchday 12 Bradford Bradford City 1:2 Sunderland AFC Sunderland
Matchday 12 Southend United Southend United 0:0 Oxford United Oxford United
Matchday 12 Peterborough Peterborough United 0:4 Barnsley FC Barnsley FC
Matchday 12 Doncaster Doncaster Rovers 0:4 Fleetwood Town Fleetwood
Matchday 12 Portsmouth Portsmouth FC 0:2 Gillingham FC Gillingham FC
Matchday 12 Blackpool Blackpool FC 2:2 Rochdale AFC Rochdale
Matchday 12 Wycombe Wycombe Wanderers 2:1 Burton Albion Burton Albion
Matchday 12 Shrewsbury Shrewsbury Town 1:0 Accrington Stanley Accrington
Matchday 12 Bristol Rovers Bristol Rovers 0:1 Walsall FC Walsall
Matchday 12 Plymouth Plymouth Argyle 1:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
Matchday 11 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:1 FK Napredak Krusevac Napredak
Matchday 11 Cukaricki FK Cukaricki 6:1 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
Matchday 11 Mladost FK Mladost Lucani 0:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 11 Radnik FK Radnik Surdulica 0:0 FK Spartak Subotica Spartak
Matchday 11 Rad FK Rad 1:3 FK Proleter Novi Sad Proleter
Matchday 11 Macva FK Macva Sabac 2:0 OFK Backa Backa
Matchday 27 IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 2:1 Shenzhen FC SZ FC
Matchday 27 WH Zall Wuhan Zall 2:2 Guangdong Southern Tigers GD Sou. Tigers
Matchday 27 BJ BSU Beijing BSU 0:0 Meizhou Hakka MZ Hakka
Matchday 27 SH Shenxin Shanghai Shenxin 2:1 Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
Matchday 27 QD Huanghai Qingdao Huanghai 2:1 Yanbian Funde YB Funde
Matchday 12 Odense BK Odense Boldklub 2:2 Aarhus GF Aarhus GF
Matchday 13 CD El Nacional CD El Nacional 1:1 CS Emelec CS Emelec
Matchday 13 Técnico U. Técnico Universitario 3:0 SD Aucas SD Aucas
Matchday 6 Hapoel Raanana Hapoel Raanana 1:1 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
Matchday 6 H. Beer Sheva Hapoel Beer Sheva 4:1 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
Matchday 6 Maccabi Netanya Maccabi Netanya 1:3 Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
Matchday 6 Hapoel Haifa Hapoel Haifa 0:3 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
Matchday 13 Atlético Huila CD Atlético Huila 2:1 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
Matchday 8 AmaZulu FC AmaZulu FC 1:1 Orlando Pirates Orlando Pirates
Matchday 8 Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 0:1 Polokwane City FC Polokwane City
Matchday 8 Highlands Park Highlands Park FC 2:1 Chippa United Chippa United
Matchday 8 FS Stars Free State Stars 2:0 Bloemfontein Celtic Bloemfontein
Matchday 5 Al Qadisiyah Al Qadisiyah FC 0:1 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
Matchday 8 Ümraniyespor Ümraniyespor 3:0 Denizlispor Denizlispor
Matchday 8 Altinordu Altinordu FK 1:1 Istanbulspor Istanbulspor
Matchday 8 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 5:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
Matchday 11
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 2:0 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
Matchday 11
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 2:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Matchday 11
Unterhaching SpVgg Unterhaching 1:1 Preußen Münster Preußen Münster
Matchday 11
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 2:2 Sportfreunde Lotte SF Lotte
Matchday 11
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 2:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
Matchday 11
VfR Aalen VfR Aalen 0:1 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
Matchday 36 Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:0 Ehime FC Ehime FC
Matchday 36 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Matchday 36 Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
Matchday 36 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 36 Albirex Niigata Albirex Niigata 2:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
Matchday 8 Aberdeen FC Aberdeen FC 4:1 St. Mirren FC St. Mirren
Matchday 8 Hibernian FC Hibernian FC 6:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Matchday 8 Motherwell FC Motherwell FC 1:1 Livingston FC Livingston FC
Matchday 8 Dundee FC Dundee FC 1:2 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
Matchday 6 Naft M.I.S F.C. Naft Masjed Soleyman FC 1:2 Esteghlal FC Esteghlal FC
Semi-Finals Western Sydney Western Sydney Wanderers 0:3 Sydney FC Sydney FC
Matchday 12 NK Maribor NK Maribor 2:1 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Matchday 12 NK Celje NK Celje 1:3 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Matchday 12 NK Domzale NK Domzale 2:2 NS Mura NS Mura
Matchday 4 Club Africain Club Africain Tunis 1:4 Stade Tunisien Stade Tunisien
Matchday 4 US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 2:2 US Tataouine US Tataouine
Matchday 4 JS Kairouan JS Kairouanaise 1:1 Stade Gabèsien Stade Gabèsien
Matchday 4 AS Gabès Avenir Sportif de Gabès 2:1 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
Matchday 9 USM Alger USM Alger 0:0 MC Algiers MC Algiers
Matchday 31 Suwon FC Suwon FC 0:3 Busan IPark FC Busan IPark
Matchday 31 Gwangju FC Gwangju FC 1:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Matchday 31 Ansan Greeners Ansan Greeners FC 0:2 FC Anyang FC Anyang
Matchday 31 Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 2:1 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
Matchday 11 FK Mariupol FK Mariupol 1:1 Karpaty Lviv Karpaty
Matchday 11 FK Oleksandria FK Oleksandria 3:2 Chornomorets Odessa Chornomorets
Matchday 25 Stabæk Stabæk Fotball 1:1 Vålerenga Fotball Vålerenga
Matchday 25 Strømsgodset Strømsgodset IF 0:1 FK Haugesund Haugesund
Matchday 6 Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 0:2 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
Matchday 6 CA Temperley Club Atlético Temperley 1:0 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
Matchday 6 Brown Adrogue Brown de Adrogue 1:1 Club Almagro Almagro
Matchday 6 Quilmes Quilmes Atlético Club 1:1 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
Matchday 6 Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:2 Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
Matchday 5 Sambenedettese US Sambenedettese 1:1 AC Monza Monza
Matchday 11 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:2 FK Senica FK Senica
Matchday 11 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 3:1 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 11 AS Trencin AS Trencin 1:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 11 MSK Zilina MSK Zilina 2:0 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
Matchday 11 Ruzomberok MFK Ruzomberok 3:1 FC Nitra FC Nitra
Matchday 25 Sirius IK Sirius 4:2 IF Elfsborg Elfsborg
Matchday 25 IFK Göteborg IFK Göteborg 2:2 Trelleborgs FF Trelleborg
Matchday 23 CSF Speranta CSF Speranta Nisporeni 0:0 Sheriff Tiraspol Sheriff
Matchday 23 Milsami Orhei FC Milsami Orhei 1:2 FC Petrocub Hîncești Petrocub
Matchday 23 Sfintul Gheor. FC Sfintul Gheorghe 3:1 FC Zimbru Chisinau Zimbru Chisinau
Matchday 23 Zaria Balti Zaria Balti 1:1 Dinamo-Auto Tiraspol Dinamo-Auto
Matchday 24 Gomel FK Gomel 0:3 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
Matchday 24 Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev 1:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 24 Gomel FK Gomel 0:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
Matchday 24 FK Slutsk FK Slutsk 0:2 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 13 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:6 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 13 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 0:4 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 13 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 3:1 FK Tuzla City FK Tuzla City
Matchday 13 Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 2:0 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
Matchday 13 Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 0:3 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
Matchday 5 Juve Stabia SS Juve Stabia 2:1 Rende Calcio 1968 Rende
Matchday 5 Monopoli SS Monopoli 1966 0:0 Trapani Calcio Trapani
Matchday 5 Catania Calcio Catania 3:0 US Vibonese Vibonese
Matchday 5 V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:2 Casertana FC Casertana
Matchday 5 Cavese Cavese 1919 0:0 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
Matchday 5 Potenza Potenza Calcio 1:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
Matchday 5 Bisceglie AS Bisceglie 1913 1:0 SS Matera Calcio Matera
Matchday 9 Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 1:0 AFC Tubize AFC Tubize
Matchday 9 Lommel SK Lommel SK 3:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 11 Progreso Club Atlético Progreso 1:1 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 11 Defensor Defensor Sporting Club 3:0 Montevideo Wanderers Wanderers
Matchday 11 CA Torque Club Atlético Torque 1:1 Club Atlético Atenas de San Carlos CA Atenas
Matchday 10 El Gouna El Gouna FC 0:0 Masr El Makasa El Makasa
Matchday 13 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:0 Rakow Czestochowa Rakow
Matchday 13 LKS Lodz LKS Lodz 2:1 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
Matchday 13 GKS Tychy GKS Tychy 0:1 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
Matchday 13 Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
Matchday 13 Warta Poznan Warta Poznan 1:1 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
Matchday 13 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 0:1 GKS Katowice GKS Katowice
Matchday 13 Bytovia Bytow Bytovia Bytow 1:2 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
Matchday 13 Garbarnia Garbarnia Krakow 0:1 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
Matchday 8 Partick Thistle Partick Thistle FC 0:2 Ross County FC Ross County
Matchday 8 Ayr United Ayr United FC 2:0 Dundee United FC Dundee United
Matchday 8 Falkirk FC Falkirk FC 0:2 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 8 Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 1:1 Greenock Morton FC Morton
Matchday 8 Queen o. t. S. Queen of the South FC 3:3 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
Matchday 10 SC Kriens SC Kriens 2:2 FC Vaduz FC Vaduz
Matchday 12 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
Matchday 12 Sokol Saratov Sokol Saratov 2:1 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
Matchday 12 Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Matchday 12 FK Ryazan FK Ryazan 1:0 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
Matchday 12 Kvant Obninsk Kvant Obninsk 2:2 FK Kaluga FK Kaluga
Matchday 12 Strogino Moscow Strogino Moscow 2:1 Rotor 2 Volgograd Rotor 2
Matchday 11 Baník Sokolov FK Baník Sokolov 0:2 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
Matchday 11 FK Pardubice FK Pardubice 2:0 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
Matchday 9 Shkendija Shkendija Tetovo 2:2 Renova Dzepciste Renova
Matchday 9 Vardar Vardar Skopje 3:0 Akademija Pandev Akad. Pandev
Matchday 9 FC Shkupi FC Shkupi 1:1 Rabotnicki Skopje Rabotnicki
Matchday 9 Belasica Belasica Strumica 1:1 Sileks Kratovo Sileks
Matchday 9 Makedonija Makedonija Gjorce Petrov 1:0 Pobeda Prilep Pobeda Prilep
Matchday 12 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 1:1 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Matchday 12 Rukh Lviv Rukh Lviv 1:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
Matchday 12 Balkany Zoria Balkany Zoria 1:1 Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
Matchday 12 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:1 Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes V.
Matchday 12 Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 1:0 Zirka Kropyvnytskyi Zirka
Matchday 2 Chennaiyin FC Chennaiyin FC 1:3 FC Goa FC Goa
Matchday 14 Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 2:2 Deportivo Lara Deportivo Lara
Matchday 14 Metropolitanos Metropolitanos FC 0:1 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
Matchday 14 Portuguesa FC Portuguesa FC 1:3 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
Matchday 14 Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 1:0 Carabobo FC Carabobo FC
Round of 16 Pars Jam Pars Jonoubi Jam 1:2 on pens Machine Sazi Tabriz Machine Sazi
Matchday 10 Chindia CF Chindia Targoviste 4:2 Ripensia Timisoara Ripensia
Matchday 10 ASU Poli ASU Poli 1:0 SSC Farul Constanta SSC Farul
Matchday 10 Aerostar Bacau Aerostar Bacau 0:3 CS Mioveni CS Mioveni
Matchday 10 Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 1:0 ACS Poli Timisoara Poli Timisoara
Matchday 10 Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 4:0 Dacia Unirea Braila Braila
Matchday 10 Luceafarul Luceafarul Oradea 1:1 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
Matchday 10 Sloboda Uzice FK Sloboda Uzice 0:2 FK TSC Backa Topola FK TSC
Matchday 10 Indjija FK Indjija 1:2 FK Trayal Kruševac Trayal
Matchday 10 Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 FK Sindjelic Belgrad Sindjelic Bg
Matchday 23 Maldonado Club Deportivo Maldonado 1:1 CS Cerrito Cerrito
Matchday 23 Villa Teresa Club Atlético Villa Teresa 3:0 Central Español Central
Matchday 23 Plaza Colonia Club Plaza Colonia 2:0 Deportivo Villa Española Villa Española
Matchday 23 Rentistas CA Rentistas 0:3 Juventud de Las Piedras Juventud
Matchday 23 Miramar Miramar Misiones 0:1 IA Sud America Montevideo Sud America
Matchday 23 Club Oriental Club Oriental 1:1 Albion FC Albion FC
Matchday 12 Lincoln City Lincoln City 1:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Matchday 12 MK Dons Milton Keynes Dons 3:0 Cheltenham Town Cheltenham Town
Matchday 12 Swindon Town Swindon Town 1:1 Northampton Town Northampt. Town
Matchday 12 Oldham Athletic Oldham Athletic 1:3 Carlisle United Carlisle United
Matchday 12 Morecambe FC Morecambe FC 3:4 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
Matchday 12 Yeovil Town Yeovil Town 2:2 Exeter City Exeter City
Matchday 12 Stevenage Stevenage FC 3:1 Colchester United Colchester Utd.
Matchday 12 Grimsby Town Grimsby Town 2:0 Port Vale FC Port Vale
Matchday 12 Macclesfield Macclesfield Town 0:1 Notts County Notts County
Matchday 12 Forest Green Forest Green Rovers 1:1 Newport County Newport County
Matchday 12 Crawley Town Crawley Town 2:0 Cambridge United Cambridge Utd.
Matchday 12 Bury Bury FC 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
Matchday 7 Bilbao Athletic Bilbao Athletic 0:0 UD Logroñés UD Logroñés
Matchday 7 SD Amorebieta SD Amorebieta 1:3 SD Leioa SD Leioa
Matchday 12 Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 2:1 FK Ufa 2 FK Ufa 2
Matchday 12 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 1:1 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
Matchday 12 Chelyabinsk FK Chelyabinsk 2:0 Zvezda Perm Zvezda Perm
Matchday 12 Nosta Nosta Novotroitsk 0:5 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
Matchday 12 Leningradets FK Leningradets 0:2 Veles Moskau Veles Moskau
Matchday 12 Pskov-747 Pskov-747 0:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
Matchday 12 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 2:4 FK Murom Murom
Matchday 24 Riga Riga FC 2:1 FK Metta Metta
Matchday 6 RE Virton Royal Excelsior Virton 2:2 KMSK Deinze SK Deinze
Matchday 30 Fresno Fresno FC 3:0 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
Matchday 30 Toronto FC II Toronto FC II 1:3 Louisville City FC Louisville City
Matchday 5 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 3:1 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
Matchday 24 Arema FC Arema FC 1:0 Persebaya Surabaya Persebaya
Matchday 24 TR-KABO TIRA-Persikabo 2:0 Bhayangkara FC Bhayangkara FC
Matchday 24 Sriwijaya FC Sriwijaya FC 3:2 Bali United FC Bali United
Matchday 11 FC Sion U21 FC Sion U21 1:0 SC Cham SC Cham
Matchday 11 AC Bellinzona AC Bellinzona 1:1 SC Brühl SG SC Brühl SG
Matchday 11 FC Basel U21 FC Basel 1893 U21 1:2 FC Köniz FC Köniz
Matchday 11 Yverdon-Sport Yverdon-Sport FC 4:0 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
Matchday 11 FC Zürich U21 FC Zürich U21 2:1 FC Wohlen FC Wohlen
Matchday 11 FC Breitenrain FC Breitenrain 0:4 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
Matchday 11 FC Bavois FC Bavois 1:0 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
Matchday 10 Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 0:1 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
Matchday 10 B. Galabovo FK Botev Galabovo 0:1 PFC Montana PFC Montana
Matchday 10 Strumska Slava Strumska Slava 1:1 Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
Matchday 10 OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 1:3 PFK Nesebar PFK Nesebar
Matchday 10 Litex Lovetch FC Litex Lovetch 0:1 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
Matchday 10 Pomorie OFK Pomorie 1:0 PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
Matchday 10 Kariana Erden Kariana Erden 0:0 Chernomorets Balchik C. Balchik
Matchday 7 NK Varazdin NK Varazdin 1:4 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
Matchday 7 NK Lucko NK Lucko 0:0 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
Matchday 7 NK Dugopolje NK Dugopolje 4:0 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
Matchday 7 NK Zadar NK Zadar 1:0 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
Matchday 12
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 1:3 Kickers Offenbach K. Offenbach
Matchday 12 Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:0 SV 07 Elversberg SV Elversberg
Matchday 12 SC Freiburg II SC Freiburg II 2:1 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
Matchday 12 TSG Balingen TSG Balingen 0:3 FK Pirmasens FK Pirmasens
Matchday 12 Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich 2:2 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
Matchday 12 TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 1:0 VfR Wormatia Worms Wormatia Worms
Matchday 12 Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 0:0 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
Matchday 28 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 2:3 FC Saburtalo Saburtalo
Matchday 28 FC Samtredia FC Samtredia 1:0 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
Matchday 11 Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 1:1 FK Lovcen Cetinje FK Lovcen
Matchday 11 Mornar Bar FK Mornar Bar 0:1 Buducnost Podgorica B. Podgorica
Matchday 11 OFK Titograd OFK Titograd 1:1 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
Matchday 11 OFK Grbalj OFK Grbalj 4:0 OFK Petrovac OFK Petrovac
Matchday 11 Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 0:0 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
Matchday 32 Kalev Kalev Tallinn 1:4 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 32 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:1 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 32 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:2 FC Kuressaare Kuressaare
Matchday 32 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 0:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 26 FC Ryukyu FC Ryukyu 1:0 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
Matchday 9 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:3 FK Velez Mostar Velez Mostar
Matchday 9 FK Gorazde FK Gorazde 3:0 HNK Capljina HNK Capljina
Matchday 9 HNK Orasje HNK Orasje 2:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 9 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
Matchday 9 FK Igman FK Igman Konjic 1:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
Matchday 9 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
Matchday 9 NK Vitez NK Vitez 1:3 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
Matchday 9 NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:1 NK Novi Travnik NK Novi Travnik
Matchday 15 Dover Athletic Dover Athletic 1:4 Salford City Salford
Matchday 15 Chesterfield FC Chesterfield FC 0:0 AFC Fylde Fylde
Matchday 15 Wrexham Wrexham AFC 1:0 Havant & Waterlooville FC Havant & Water.
Matchday 15 Barnet Barnet FC 2:0 Solihull Moors Solihull Moors
Matchday 15 Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:2 Leyton Orient Leyton Orient
Matchday 15 Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
Matchday 15 Barrow Barrow AFC 2:1 Sutton United Sutton Utd
Matchday 15 Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 0:2 Harrogate Town Harrogate Town
Matchday 15 Aldershot Town Aldershot Town 3:0 FC Halifax Town Halifax Town
Matchday 15 Braintree Braintree Town 1:2 Eastleigh FC Eastleigh FC
Matchday 15 Maidstone Maidstone United 0:1 Bromley FC Bromley
Matchday 15 Gateshead FC Gateshead FC 2:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
Matchday 31 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 0:1 FC Honka FC Honka
Matchday 31 Kemi City Kemi City FC 0:2 FC Inter Turku FC Inter
Matchday 31 TPS Turun Palloseura 1:2 Rovaniemen Palloseura RoPS
Matchday 12 M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 2:2 SC Verl SC Verl
Matchday 12 F. Düsseldorf II