For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 4:26:58 PM
Matchday 11
Arsenal Arsenal FC 1:1 Liverpool FC Liverpool
Matchday 11
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:3 Tottenham Hotspur Spurs
Matchday 11 Bournemouth AFC Bournemouth 1:2 Manchester United Man Utd
Matchday 11
Everton Everton FC 3:1 Brighton & Hove Albion Brighton
Matchday 11 Cardiff Cardiff City 0:1 Leicester City Leicester
Matchday 11 West Ham West Ham United 4:2 Burnley FC Burnley
Matchday 11 Newcastle Newcastle United 1:0 Watford FC Watford
Matchday 11
Real Madrid Real Madrid 2:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
Matchday 11 Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:3 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 11 CD Leganés CD Leganés 1:1 Atlético Madrid Atlético Madrid
Matchday 11
Valencia Valencia CF 0:1 Girona FC Girona
Matchday 10
Bayern Munich Bayern Munich 1:1 SC Freiburg SC Freiburg
Matchday 10
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 0:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 10
Hertha BSC Hertha BSC 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 10
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:4 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
Matchday 10
FC Schalke 04 FC Schalke 04 3:1 Hannover 96 Hannover 96
Matchday 10
FC Augsburg FC Augsburg 2:2 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
Matchday 11
Juventus Juventus FC 3:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
Matchday 11
Inter Inter Milan 5:0 Genoa CFC Genoa
Matchday 11 Fiorentina ACF Fiorentina 1:1 AS Roma AS Roma
Matchday 12 Olympique Lyon Olympique Lyon 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
Matchday 12 Reims Stade Reims 1:0 AS Monaco Monaco
Matchday 12 OGC Nice OGC Nice 1:0 SC Amiens SC Amiens
Matchday 12 SM Caen SM Caen 1:2 Stade Rennais FC Stade Rennais
Matchday 12 R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:1 FC Toulouse Toulouse
Matchday 12 Dijon FCO Dijon 0:4 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
Matchday 11
Ajax Ajax Amsterdam 2:0 Willem II Tilburg Willem II
Matchday 11
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 1:0 Vitesse Arnhem Vitesse
Matchday 11 AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
Matchday 11 NAC Breda NAC Breda 2:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
Matchday 9 Marítimo CS Marítimo 0:2 FC Porto FC Porto
Matchday 9 Boavista Boavista Porto FC 0:0 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
Matchday 9 Portimonense Portimonense SC 1:1 Belenenses SAD Belenenses SAD
Matchday 14 Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 2:1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 14 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:2 Karpaty Lviv Karpaty
Matchday 14 FK Mariupol FK Mariupol 1:0 Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
Matchday 14 KRC Genk KRC Genk 1:1 Club Brugge KV Club Brugge
Matchday 14 KAA Gent KAA Gent 3:1 KV Kortrijk KV Kortrijk
Matchday 14 Cercle Brugge Cercle Brugge 2:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
Matchday 13 Dinamo Moscow Dinamo Moscow 0:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
Matchday 13 Loko Moscow Lokomotiv Moscow 3:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
Matchday 16 Sheff Wed Sheffield Wednesday 0:4 Norwich City Norwich
Matchday 16 Nottm Forest Nottingham Forest 1:0 Sheffield United Sheffield Utd.
Matchday 16 Stoke City Stoke City 0:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
Matchday 16 Hull City Hull City 1:0 West Bromwich Albion West Brom
Matchday 16 Reading Reading FC 3:2 Bristol City Bristol City
Matchday 16 Derby Derby County 3:1 Birmingham City Birmingham
Matchday 16 Brentford Brentford FC 2:0 Millwall FC Millwall
Matchday 16 Blackburn Blackburn Rovers 1:0 Queens Park Rangers QPR
Matchday 16 Rotherham Rotherham United 2:1 Swansea City Swansea
Matchday 16 Ipswich Ipswich Town 1:1 Preston North End Preston NE
Matchday 11 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:0 Club Atlético River Plate River Plate
Matchday 11 Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 1:0 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
Matchday 11 Aldosivi Club Atlético Aldosivi 1:4 Club Atlético Banfield CA Banfield
Matchday 11 CA Unión Club Atlético Unión 2:2 Club Atlético Patronato CA Patronato
Matchday 32 Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 3:2 Santos FC Santos FC
Matchday 32 Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 0:1 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 32 Fluminense Fluminense Football Club 0:1 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
Matchday 11
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 1:0 Besiktas JK Besiktas
Matchday 11
Kasimpasa Kasimpasa 1:2 Antalyaspor Antalyaspor
Matchday 11 Akhisarspor Akhisarspor 1:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
Matchday 8 Al-Nassr Al-Nassr FC 0:2 Al-Ahli Jeddah Ahli
Matchday 28 GZ Evergrande Guangzhou Evergrande Taobao 4:5 Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 28 DL Pro Dalian Professional 1:2 Beijing Renhe BJ Renhe
Matchday 28 JS Suning Jiangsu Suning 3:1 Hebei China Fortune HB CFFC
Matchday 28 CQ Dangdai Lif. Chongqing Dangdai Lifan 1:1 Tianjin Teda TJ Teda
Matchday 12 Celtic Celtic FC 5:0 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Matchday 12 St. Mirren St. Mirren FC 0:2 Rangers FC Rangers
Matchday 12 Hibernian FC Hibernian FC 0:1 St. Johnstone FC St. Johnstone
Matchday 12 Motherwell FC Motherwell FC 1:0 Dundee FC Dundee FC
Matchday 12 Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:0 Livingston FC Livingston FC
Matchday 15 Morelia Monarcas Morelia 0:2 Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 15 Puebla FC Puebla FC 2:2 Deportivo Guadalajara Chivas
Matchday 11 Foggia Foggia Calcio 2:2 Brescia Calcio Brescia
Matchday 11 Benevento Benevento Calcio 1:2 Ascoli Calcio Ascoli
Matchday 11 Padova Calcio Padova 0:0 AS Cittadella Cittadella
Matchday 11 Palermo SSD Palermo 2:1 Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 12 CA Osasuna CA Osasuna 2:1 Málaga CF Málaga CF
Matchday 12 UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 12 CD Numancia CD Numancia 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 12 Córdoba CF Córdoba CF 4:2 Extremadura UD Extremadura
Matchday 12 Reus Deportiu CF Reus Deportiu 0:0 CD Lugo CD Lugo
Matchday 13
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:3 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 13
FC Thun FC Thun 2:2 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
Matchday 9 Atromitos Athen Atromitos Athen 1:1 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
Matchday 9 Panathinaikos Panathinaikos Athens 0:0 AEK Athens AEK Athens
Matchday 9 Panionios Panionios Athens 3:0 Panetolikos GFS Panetolikos
Matchday 9 APO Levadiakos APO Levadiakos 1:1 AE Larisa AE Larisa
Matchday 15 Proleter FK Proleter Novi Sad 0:2 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 15 Mladost FK Mladost Lucani 3:4 FK Cukaricki Cukaricki
Matchday 15 Backa OFK Backa 0:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 15 Radnik FK Radnik Surdulica 2:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
Matchday 32 FC Astana FC Astana 3:2 Kairat Almaty Kairat Almaty
Matchday 32 Shakhter K. Shakhter Karaganda 2:1 Tobol Kostanay Tobol Kostanay
Matchday 32 Kaysar Kaysar Kyzylorda 1:0 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
Matchday 32 Qyzyljar Qyzyljar SK Petropavlovsk 1:2 Ordabasy Shymkent Ordabasy
Matchday 32 Atyrau FK Atyrau 3:1 FK Aktobe Aktobe
Matchday 32 Irtysh Irtysh Pavlodar 2:0 Akzhayik Uralsk Akzhayik
Matchday 8 Braga B SC Braga B 2:0 FC Famalicão Famalicão
Matchday 8 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:0 SL Benfica B Benfica B
Matchday 8 Mafra CD Mafra 1:0 FC Penafiel Penafiel
Matchday 8 Cova Piedade CD Cova Piedade 1:0 FC Arouca Arouca
Matchday 31 Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Matchday 31 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 0:1 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 31 Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:3 Gamba Osaka Gamba Osaka
Matchday 31 Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 31 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 3:2 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
Matchday 11 Qatar SC Qatar Sports Club 0:2 Al Rayyan Sports Club Al Rayyan
Matchday 11 Al Khor Al Khor Sports Club 0:2 Al Ahli Sports Club Al Ahli
final Kashima Antlers Kashima Antlers 2:0 Persepolis FC Persepolis
Matchday 14 Banik Ostrava FC Banik Ostrava 0:1 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
Matchday 14 Dukla Prague FK Dukla Prag 2:6 FK Jablonec FK Jablonec
Matchday 14 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:3 1.FC Slovácko Slovácko
Matchday 14 FC Zlin FC FASTAV Zlin 2:1 MFK Karvina MFK Karvina
Matchday 14 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 2:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
Matchday 14 Legia Warszawa Legia Warszawa 4:0 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
Matchday 14 Cracovia Cracovia 0:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
Matchday 14 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:3 Wisla Plock Wisla Plock
Matchday 13
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 2:2 LASK LASK
Matchday 13
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:1 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Matchday 13
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 2:3 TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 13 Lens RC Lens 0:1 LB Châteauroux LB Châteauroux
Matchday 13 Troyes ES Troyes AC 4:2 Valenciennes FC Valenciennes FC
Matchday 13 FC Niort FC Chamois Niort 1:0 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 13 AS Béziers AS Béziers 0:1 FC Lorient FC Lorient
Matchday 13 US Orléans US Orléans 0:3 Grenoble Foot 38 Grenoble
Matchday 18 Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 3:0 Deportes Tolima Deportes Tolima
Matchday 18 Envigado Envigado FC 1:0 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
Matchday 14 San Luis Atlético de San Luis 0:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 14 Venados FC Venados FC Yucatán 0:1 Dorados de Sinaloa Dorados de Sin.
Matchday 14 Cimarrones Cimarrones de Sonora 2:0 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
Matchday 14 Potros UAEM Potros UAEM 2:1 Correcaminos de la UAT Correcaminos
Matchday 12
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:0 SC Paderborn 07 SC Paderborn
Matchday 12
Holstein Kiel Holstein Kiel 2:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
Matchday 12
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 3:1 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Matchday 14 FC Botosani FC Botosani 1:5 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 14 Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 1:3 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
Matchday 17 CS Emelec CS Emelec 3:1 CD Universidad Católica Uni. Católica
Matchday 17 Delfín SC Delfín SC 3:0 Deportivo Cuenca Dep. Cuenca
Matchday 14 Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 0:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
Matchday 14 FK Dunav FK Dunav Ruse 3:0 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
Matchday 14 Septemvri Sofia Septemvri Sofia 1:0 FK Vereya Stara Zagora FK Vereya
Matchday 13 Ferencváros Ferencvárosi TC 2:0 MTK Budapest MTK Budapest
Matchday 13 Paksi FC Paksi FC 0:4 MOL Fehérvár FC Fehérvár
Matchday 13 Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 13 Kisvárda Kisvárda FC 0:3 Budapest Honvéd FC Honvéd
Matchday 13 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:2 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 13 Újpest FC Újpest FC 2:0 Szombathelyi Haladás Haladás
Matchday 11 Gaziantep FK Gaziantep FK 3:0 Altay SK Altay SK
Matchday 11 Denizlispor Denizlispor 4:2 Adanaspor Adanaspor
Matchday 34 Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 0:2 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
Matchday 34 Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:2 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Matchday 34 Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 2:3 Centro Sportivo Alagoano (AL) Alagoano
Matchday 34 Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 1:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 34 Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Matchday 34 CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 2:1 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
Matchday 2 Incheon Utd. Incheon United 2:1 Sangju Sangmu Sangju Sangmu
Matchday 8 Apol. Limassol Apollon Limassol 1:2 Anorthosis Famagusta Anorthosis
Matchday 8 AEK Larnaca AEK Larnaca 0:1 AEL Limassol AEL Limassol
Matchday 8 EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 2:0 Alki Oroklini Alki Oroklini
Matchday 7 US Tataouine US Tataouine 0:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
Matchday 7 US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 1:1 Club Africain Tunis Club Africain
Matchday 7 CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 1:0 Stade Gabèsien Stade Gabèsien
Quarter-Finals Baroka FC Baroka FC 2:0 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
Quarter-Finals AmaZulu FC AmaZulu FC 1:3 AET Orlando Pirates Orlando Pirates
Quarter-Finals Maritzburg Utd. Maritzburg United FC 1:2 Bidvest Wits FC Bidvest Wits FC
Matchday 17 Rochdale Rochdale AFC 0:0 Luton Town Luton
Matchday 17 Charlton Charlton Athletic 2:0 Doncaster Rovers Doncaster
Matchday 17 Plymouth Plymouth Argyle 0:2 Sunderland AFC Sunderland
Matchday 17 Barnsley FC Barnsley FC 1:0 Southend United Southend United
Matchday 17 Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 3:3 Oxford United Oxford United
Matchday 17 Blackpool Blackpool FC 0:3 Bristol Rovers Bristol Rovers
Matchday 17 Bradford Bradford City 0:1 Portsmouth FC Portsmouth
Matchday 17 Gillingham FC Gillingham FC 3:0 Fleetwood Town Fleetwood
Matchday 17 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:2 Shrewsbury Town Shrewsbury
Matchday 17 Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Peterborough United Peterborough
Matchday 17 Walsall Walsall FC 1:3 Burton Albion Burton Albion
Matchday 17 Coventry Coventry City 1:1 Accrington Stanley Accrington
Matchday 9 M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 3:0 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
Matchday 9 Hapoel Raanana Hapoel Raanana 1:2 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
Matchday 9 FC Ashdod FC Ashdod 0:3 Hapoel Haifa Hapoel Haifa
Matchday 9 M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 0:1 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
Matchday 10 Qarabag Agdam Qarabağ Ağdam 2:0 Sumgayit PFC Sumgayit
Matchday 10 Keshla Keshla FK 0:1 Neftchi Baku Neftchi Baku
Matchday 2 Jeju Utd. Jeju United 0:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Matchday 13 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 1:0 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 13 Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 2:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 13 OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 4:1 AFC Tubize AFC Tubize
Matchday 28 Española Unión Española 2:2 CD Everton CD Everton
Matchday 28 CD Iquique Club Deportes Iquique 2:0 Huachipato FC Huachipato FC
Matchday 28 Deportes Temuco Deportes Temuco 2:1 Audax Italiano Audax Italiano
Matchday 13
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 1:2 FC Vaduz FC Vaduz
Matchday 14 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 6:0 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 14 MSK Zilina MSK Zilina 3:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 14 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 1:0 FC Nitra FC Nitra
Matchday 14 SKF Sered SKF Sered 3:1 AS Trencin AS Trencin
Matchday 14 Spartak Trnava Spartak Trnava 2:0 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
Matchday 14 FK Senica FK Senica 3:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 35 Suwon FC Suwon FC 0:1 Seongnam FC Seongnam FC
Matchday 35 Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 3:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Matchday 35 Ansan Greeners Ansan Greeners 0:0 Seoul E-Land Seoul E-Land
Matchday 16 FK Sarajevo FK Sarajevo 2:1 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
Matchday 16 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 16 Celik Zenica NK Celik Zenica 1:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 16 FK Tuzla City FK Tuzla City 2:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
Matchday 16 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 0:1 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 3 Wellington P. Wellington Phoenix 0:3 Western Sydney Wanderers Western Sydney
Matchday 3 Perth Glory Perth Glory 2:1 Brisbane Roar Brisbane Roar
Matchday 3 Newcastle Newcastle United Jets 0:1 Melbourne Victory Melbourne
Matchday 11 Ponferradina SD Ponferradina 3:2 Real Madrid Castilla RM Castilla
Matchday 10 Liverpool U23 Liverpool FC U23 3:1 Leicester City U23 Leicester U23
Matchday 10 Man City U23 Manchester City U23 3:0 Blackburn Rovers U23 Blackburn U23
Matchday 10 Arsenal U23 Arsenal FC U23 4:5 Chelsea FC U23 Chelsea U23
Matchday 10 West Ham U23 West Ham United U23 0:2 Derby County U23 Derby U23
Matchday 27 Dynamo Brest Dynamo Brest 3:1 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 27 Vitebsk FK Vitebsk 0:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Matchday 30 SZ FC Shenzhen FC 5:0 Zhejiang Yiteng ZJ Yiteng
Matchday 30 WH Zall Wuhan Zall 3:0 Dalian Transcendence DL Transcen.
Matchday 30 MZ Hakka Meizhou Hakka 2:1 Zhejiang Greentown ZJ Greentown
Matchday 30 SJZ Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright 1:2 Guangdong Southern Tigers GD Sou. Tigers
Matchday 30 QD Huanghai Qingdao Huanghai 2:2 Inner Mongolia Zhongyou IM Zhongyou
Matchday 30 Liaoning FC Liaoning FC 0:2 Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
Matchday 30 BJ BSU Beijing BSU 2:0 Shanghai Shenxin SH Shenxin
Matchday 30 XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 0:2 Yanbian Funde YB Funde
Matchday 14
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:1 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
Matchday 14
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:1 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
Matchday 14
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 1:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Matchday 14
FSV Zwickau FSV Zwickau 2:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
Matchday 14
Preußen Münster Preußen Münster 0:0 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Matchday 14 SF Lotte Sportfreunde Lotte 1:1 VfR Aalen VfR Aalen
Matchday 11 Sanat Naft Sanat Naft FC 0:0 Foolad FC Foolad
Matchday 10 Trapani Trapani Calcio 2:0 SS Matera Calcio Matera
Matchday 10 Juve Stabia SS Juve Stabia 1:1 Casertana FC Casertana
Matchday 10 Catanzaro US Catanzaro 1:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
Matchday 10 Potenza Potenza Calcio 3:1 Calcio Catania Catania
Matchday 10 Vibonese US Vibonese 5:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
Matchday 10 Viterbese AS Viterbese Castrense 0:1 FC Rieti Rieti
Matchday 10 Paganese Paganese Calcio 1926 0:1 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
Matchday 10 Siracusa Siracusa Calcio 3:1 Cavese 1919 Cavese
Matchday 28 Stabæk Stabæk Fotball 0:1 Kristiansund BK Kristiansund BK
Matchday 7 FUS Rabat FUS Rabat 0:1 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
Matchday 7 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech 0:2 Hassania d'Agadir Hassania
Matchday 12 Ismaily Ismaily SC 0:0 El Masry SC El Masry
Matchday 12 Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 2:2 Ross County FC Ross County
Matchday 12 Dundee United Dundee United FC 2:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 12 Falkirk FC Falkirk FC 0:1 Ayr United FC Ayr United
Matchday 12 Morton Greenock Morton FC 5:1 Partick Thistle FC Partick Thistle
Matchday 12 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 0:1 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 30 FC Ryukyu FC Ryukyu 4:2 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
Matchday 30 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:2 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
Matchday 30 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
Matchday 13 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 0:0 SV Ried SV Ried
Matchday 13 FAC Floridsdorfer AC 0:0 SV Lafnitz SV Lafnitz
Matchday 13 A. Lustenau SC Austria Lustenau 3:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
Matchday 13 FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II 0:0 Young Violets Austria Wien Young Violets
Quarter-Finals Estudiantes Estudiantes de Mérida 0:0 Deportivo Táchira Táchira
Quarter-Finals Estudiantes Estudiantes de Mérida 0:0 Deportivo Táchira Táchira
Quarter-Finals Zamora Zamora FC 1:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
Quarter-Finals Zamora Zamora FC 1:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
Matchday 16 FK Ryazan FK Ryazan 0:2 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Matchday 16 Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:2 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Matchday 16 Sokol Saratov Sokol Saratov 5:0 Saturn Ramenskoe Saturn
Matchday 16 M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 2:1 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 16 FK Kaluga FK Kaluga 2:1 Rotor 2 Volgograd Rotor 2
Matchday 16 Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:1 Strogino Moscow Strogino Moscow
Matchday 16 Kvant Obninsk Kvant Obninsk 1:1 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
Matchday 15 CA Fénix CA Fénix 2:1 Montevideo City Torque Mvd City Torque
Matchday 15 Progreso Club Atlético Progreso 5:0 Club Atlético Atenas de San Carlos CA Atenas
Matchday 29 Bali United Bali United FC 2:0 Madura United FC Madura United
Matchday 29 Bhayangkara FC Bhayangkara FC 1:2 Persib Bandung Persib Bandung
Matchday 29 Medan PSMS Medan 3:2 Borneo FC Borneo FC
Matchday 17 Wigry Suwalki Wigry Suwalki 0:3 Rakow Czestochowa Rakow
Matchday 17 LKS Lodz LKS Lodz 5:1 Odra Opole Odra Opole
Matchday 17 Warta Poznan Warta Poznan 1:2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
Matchday 17 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 1:1 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
Matchday 17 Stal Mielec Stal Mielec 4:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 17 Garbarnia Garbarnia Krakow 0:1 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
Matchday 17 Bytovia Bytow Bytovia Bytow 2:2 GKS Katowice GKS Katowice
Matchday 11 Bilbao Athletic Bilbao Athletic 6:0 CD Izarra CD Izarra
Matchday 11 SD Amorebieta SD Amorebieta 1:1 Real Sociedad B Real Sociedad B
Matchday 11 SD Leioa SD Leioa 2:1 UD Logroñés UD Logroñés
Matchday 6 Chennaiyin FC Chennaiyin FC 0:1 Mumbai City FC Mumbai City
Matchday 15 AC Bellinzona AC Bellinzona 1:0 FC Sion U21 FC Sion U21
Matchday 15 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 3:0 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
Matchday 15 Yverdon-Sport Yverdon-Sport FC 2:0 FC Köniz FC Köniz
Matchday 15 FC Zürich U21 FC Zürich U21 2:2 SC Cham SC Cham
Matchday 15 FC Breitenrain FC Breitenrain 0:0 FC Wohlen FC Wohlen
Matchday 15 FC Bavois FC Bavois 9:0 FC La Chaux-de-Fonds Chaux-de-Fonds
Matchday 15 Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:0 ASU Poli Timisoara ASU Poli
Matchday 15 CS Balotesti CS Balotesti 1:4 CF Chindia Targoviste Chindia
Matchday 15 SSC Farul SSC Farul Constanta 0:3 CS Mioveni CS Mioveni
Matchday 15 Sportul Snagov CS Sportul Snagov 2:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
Matchday 15 Braila Dacia Unirea Braila 2:3 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
Matchday 15 Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 1:2 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
Matchday 15 Poli Timisoara ACS Poli Timisoara 1:2 Aerostar Bacau Aerostar Bacau
Matchday 15 Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 3:1 Luceafarul Oradea Luceafarul
Matchday 16 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 2:1 Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
Matchday 16 Murom FK Murom 6:2 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
Matchday 16 Pskov-747 Pskov-747 2:1 FK Leningradets Leningradets
Matchday 16 Chertanovo 2 Chertanovo 2 Moskau 0:3 Veles Moskau Veles Moskau
Matchday 16 Kolomna FK Kolomna 3:1 Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk
Matchday 17 Stevenage Stevenage FC 3:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
Matchday 17 Crawley Town Crawley Town 0:4 Milton Keynes Dons MK Dons
Matchday 17 Lincoln City Lincoln City 2:1 Forest Green Rovers Forest Green
Matchday 17 Colchester Utd. Colchester United 1:0 Swindon Town Swindon Town
Matchday 17 Tranmere Rovers Tranmere Rovers 2:0 Exeter City Exeter City
Matchday 17 Port Vale Port Vale FC 2:2 Notts County Notts County
Matchday 17 Cheltenham Cheltenham Town 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
Matchday 17 Morecambe FC Morecambe FC 2:1 Yeovil Town Yeovil Town
Matchday 17 Carlisle United Carlisle United 3:2 Newport County Newport County
Matchday 17 Northampt. Town Northampton Town 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Matchday 17 Cambridge Utd. Cambridge United 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
Matchday 17 Macclesfield Macclesfield Town 1:4 Bury FC Bury
Matchday 8 Ajax U19 Ajax Amsterdam U19 5:0 NEC Nijmegen U19 NEC U19
Matchday 8 PSV U19 PSV Eindhoven U19 2:2 Willem II Tilburg U19 Willem II U19
Matchday 8 Feyenoord U19 Feyenoord U19 1:3 Sparta Rotterdam U19 Sparta U19
Matchday 8 Volendam U19 FC Volendam U19 0:1 AZ Alkmaar U19 AZ Alkmaar U19
Matchday 8 Heerenveen U19 SC Heerenveen U19 4:1 Vitesse Arnhem U19 Vitesse U19
Matchday 8 NAC Breda U19 NAC Breda U19 1:1 FC Groningen U19 Groningen U19
Matchday 8 ADO U19 ADO Den Haag U19 3:1 FC Utrecht U19 FC Utrecht U19
Matchday 14 Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 0:4 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
Matchday 14 B. Podgorica Buducnost Podgorica 0:2 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
Matchday 14 OFK Titograd OFK Titograd 0:2 OFK Grbalj OFK Grbalj
Matchday 14 OFK Petrovac OFK Petrovac 1:0 FK Lovcen Cetinje FK Lovcen
Matchday 14 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 1:1 FK Mornar Bar Mornar Bar
Matchday 31 Saburtalo FC Saburtalo 2:1 FC Rustavi Rustavi
Matchday 31 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 3:1 FC Dila Gori FC Dila
Matchday 9 Los Andes Club Atlético Los Andes 0:2 Atlético de Rafaela Rafaela
Matchday 9 Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:0 Club Atlético Mitre CA Mitre
Matchday 9 Defensores Defensores de Belgrano 1:1 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
Matchday 9 Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:0 Brown de Adrogue Brown Adrogue
Matchday 40 Albirex Niigata Albirex Niigata 2:3 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Matchday 10 RE Virton Royal Excelsior Virton 0:0 RFC Lüttich RFC Lüttich
Matchday 10 Pistoiese US Pistoiese 1921 0:0 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
Matchday 10 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 1:1 Novara Calcio 1908 Novara
Matchday 15 Alashkert Alashkert Yerevan 1:0 FC Shirak Gyumri Shirak Gyumri
Matchday 15 Gandzasar Gandzasar Kapan 0:2 FC Noah Erewan FC Noah
Matchday 13 Pomorie OFK Pomorie 1:1 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
Matchday 13 FC Tsarsko Selo FC Tsarsko Selo Sofia 3:1 FK Botev Galabovo B. Galabovo
Matchday 13 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0:1 CSKA 1948 CSKA 1948
Matchday 13 Dob. Dobrich PFK Dobrudzha Dobrich 0:1 Kariana Erden Kariana Erden
Matchday 29 Halmstad Halmstads BK 1:2 Örgryte IS Örgryte
Matchday 29 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 2:2 IK Frej Frej
Matchday 29 Landskrona Landskrona BoIS 1:2 Jönköpings Södra IF Jönköping
Matchday 29 Degerfors Degerfors IF 4:0 Gefle IF Gefle
Matchday 15 ND Gorica ND Gorica 2:2 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 11 Real Murcia Real Murcia CF 0:1 Recreativo Granada Recre Granada
Matchday 16
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 0:2 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
Matchday 16
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:2 SV Straelen SV Straelen
Matchday 16 SV Rödinghausen SV Rödinghausen 2:0 1.FC Köln II 1.FC Köln II
Matchday 16 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 1:2 Rot-Weiss Essen RW Essen
Matchday 16 Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 2:2 SC Verl SC Verl
Matchday 16 F. Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 3:0 TV Herkenrath 09 TV Herkenrath
Matchday 16 Wuppertaler SV Wuppertaler SV 1:1 1.FC Kaan-Marienborn 1.FC Kaan-M.
Matchday 11 FK Partizani FK Partizani 1:0 FC Kamza FC Kamza
Matchday 11 FC Luftëtari FC Luftëtari 0:1 KF Laçi KF Laçi
Matchday 11 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
Matchday 11 SD Ejea SD Ejea 3:1 Valencia Mestalla Valencia B
Matchday 13 Spartak II Spartak Moskow II 4:2 Ural Ekaterinburg II Ural II
Matchday 13 Zenit II Zenit St. Petersburg II 2:0 Akhmat Grozny II Akhmat II
Matchday 2 AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 0:1 AO Platanias Platanias
Matchday 35 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:3 FC Flora Tallinn FC Flora
Matchday 35 JK Trans Narva JK Trans Narva 1:2 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 35 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 6:1 FC Kuressaare Kuressaare
Matchday 16
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 3:3 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
Matchday 16 TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 3:2 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
Matchday 16 TSG Balingen TSG Balingen 2:0 SV 07 Elversberg SV Elversberg
Matchday 16 FK Pirmasens FK Pirmasens 0:0 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
Matchday 16 K. Offenbach Kickers Offenbach 2:1 VfR Wormatia Worms Wormatia Worms
Matchday 16 SC Freiburg II SC Freiburg II 2:1 SC Hessen Dreieich Hessen Dreieich
Matchday 16 Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 0:1 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
Matchday 28 Gimhae FC Gimhae FC 3:1 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
Matchday 28 Changwon FC Changwon FC 2:1 Daejeon KoRail Daejeon KoRail
Matchday 28 Gangneung City Gangneung City 2:0 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
Matchday 28 Cheonan City Cheonan City 0:2 Mokpo City Mokpo City
Matchday 16 Avanhard K. Avanhard Kramatorsk 3:1 FK Inhulets Petrove FK Inhulets
Matchday 16 Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 0:2 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
Matchday 16 Balkany Zoria Balkany Zoria 3:2 PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk Prykarpattia
Matchday 16 Volyn Lutsk Volyn Lutsk 3:1 Zirka Kropyvnytskyi Zirka
Matchday 16 PFK Sumy PFK Sumy 2:2 Hirnyk-Sport Horishni Plavni Hirnyk-Sport
Matchday 19 Eastleigh FC Eastleigh FC 1:1 Salford City Salford
Matchday 19 Fylde AFC Fylde 1:3 Leyton Orient Leyton Orient
Matchday 19 Havant & Water. Havant & Waterlooville FC 2:1 FC Halifax Town Halifax Town
Matchday 19 Solihull Moors Solihull Moors 0:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
Matchday 19 Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 1:0 Barrow AFC Barrow
Matchday 19 Wrexham Wrexham AFC 3:1 Gateshead FC Gateshead FC
Matchday 19 Harrogate Town Harrogate Town 1:1 Chesterfield FC Chesterfield FC
Matchday 19 Bromley Bromley FC 4:0 Hartlepool United Hartlepool Utd.
Matchday 19 Dover Athletic Dover Athletic 2:0 Maidenhead United Maidenhead Utd.
Matchday 19 Barnet Barnet FC 0:2 Maidstone United Maidstone
Matchday 19 Sutton Utd Sutton United 1:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
Matchday 19 Aldershot Town Aldershot Town 1:0 Braintree Town Braintree
Matchday 14 FK Pardubice FK Pardubice 3:2 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
Matchday 14 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 0:2 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
Matchday 13 Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
Matchday 13 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
Matchday 13 Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
Matchday 13 Slavija S. FK Slavija Sarajevo 0:1 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
Matchday 13 Mrkonjic FK Sloboda Mrkonjic Grad 2:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
Matchday 13 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:2 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
Matchday 2 Mohun Bagan Mohun Bagan AC 2:2 Aizawl FC Aizawl FC
Group Stage Mexico U20 Mexico U20 7:0 Nicaragua U20 Nicaragua U20
Group Stage US Virgin U20 United States Virgin Islands U20 0:13 United States U20 USA U20
Group Stage Bermuda U20 Bermuda U20 0:4 Haiti U20 Haiti U20
Group Stage St. Maarten U20 Sint Maarten U20 0:12 Honduras U20 Honduras U20
Group Stage Puerto Rico U20 Puerto Rico U20