For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 6:49:17 PM
Matchday 21 SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 2:1 VV Capelle VV Capelle
Matchday 23 Gravenzande FC 's-Gravenzande 1:3 Achilles Veen Achilles Veen
Matchday 18 Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 8:1 WHC Wezep WHC Wezep
Matchday 18 DETO VV DETO Twenterand 1:2 SV Urk SV Urk
Matchday 21 VV Duno VV Duno Doorwerth 0:0 AZSV Aalten AZSV Aalten
Matchday 22 MSC Meppel MSC Meppel 0:2 MVV Alcides Alcides
Matchday 27
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 2:0 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
Matchday 27
Werder Bremen SV Werder Bremen 3:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
Matchday 27
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 Bayern Munich Bayern Munich
Matchday 27
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 3:1 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
Matchday 27
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 3:0 FC Augsburg FC Augsburg
Matchday 27
RB Leipzig RB Leipzig 5:0 Hertha BSC Hertha BSC
Matchday 27
VfL Bochum VfL Bochum 0:0 Hamburger SV Hamburger SV
Matchday 27
Union Berlin 1.FC Union Berlin 1:3 SC Paderborn 07 SC Paderborn
Matchday 27
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 1:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Matchday 31
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:0 Hallescher FC Hallescher FC
Matchday 31
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 3:2 Preußen Münster Preußen Münster
Matchday 31
SV Meppen SV Meppen 2:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 31
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Matchday 31
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 4:3 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
Matchday 31
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 3:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
Group Stage Peru U17 Peru U17 2:0 Ecuador U17 Ecuador U17
Group Stage Colombia U17 Colombia U17 0:1 Paraguay U17 Paraguay U17
Matchday 32 Fulham Fulham FC 0:2 Manchester City Man City
Matchday 32 Brighton Brighton & Hove Albion 0:1 Southampton FC Southampton
Matchday 32
Burnley Burnley FC 2:0 Wolverhampton Wanderers Wolves
Matchday 32
Crystal Palace Crystal Palace 2:0 Huddersfield Town Huddersfield
Matchday 32
Leicester Leicester City 2:0 AFC Bournemouth Bournemouth
Matchday 32
Man Utd Manchester United 2:1 Watford FC Watford
Matchday 32 West Ham West Ham United 0:2 Everton FC Everton
Matchday 29 Getafe Getafe CF 0:2 CD Leganés CD Leganés
Matchday 29
FC Barcelona FC Barcelona 2:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
Matchday 29 Celta de Vigo Celta de Vigo 3:2 Villarreal CF Villarreal
Matchday 29 Alavés Deportivo Alavés 0:4 Atlético Madrid Atlético Madrid
Matchday 29 Udinese Calcio Udinese Calcio 2:0 Genoa CFC Genoa
Matchday 29
Juventus Juventus FC 1:0 FC Empoli FC Empoli
Matchday 29 Sampdoria UC Sampdoria 1:0 AC Milan AC Milan
Matchday 30 Marseille Olympique Marseille 2:2 SCO Angers SCO Angers
Matchday 21 Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
Matchday 21 Dinamo Moscow Dinamo Moscow 0:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
Matchday 21 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:3 Spartak Moscow Spartak Moscow
Matchday 21 Rostov FK Rostov 2:1 Ural Yekaterinburg Ural
Matchday 21 Rostov II FK Rostov II 2:0 Ural Ekaterinburg II Ural II
Matchday 21 CSKA Moscow II CSKA Moscow II 3:1 FK Ufa II Ufa II
Matchday 21 Zenit II Zenit St. Petersburg II 3:1 FK Orenburg II Orenburg II
Matchday 23
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:1 SV Mattersburg SV Mattersburg
Matchday 23
TSV Hartberg TSV Hartberg 0:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Matchday 23
Rapid Vienna Rapid Vienna 3:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 19 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 1:2 Konyaspor U19 Konyaspor U19
Matchday 24 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 3:0 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
Matchday 21 Bursaspor U19 Bursaspor U19 0:3 Besiktas JK U19 Besiktas U19
Matchday 27 Willem II Willem II Tilburg 3:2 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Matchday 27 ADO Den Haag ADO Den Haag 3:3 Vitesse Arnhem Vitesse
Matchday 27 De Graafschap De Graafschap Doetinchem 1:2 Heracles Almelo Heracles Almelo
Matchday 27 AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 FC Groningen FC Groningen
Matchday 27 Heerenveen SC Heerenveen 1:0 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
Matchday 26
FC Luzern FC Luzern 0:1 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 26
FC Sion FC Sion 1:0 FC Zürich FC Zürich
Matchday 3 CFR Cluj CFR Cluj 1:0 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Matchday 27 Braga SC Braga 2:3 FC Porto FC Porto
Matchday 27 Chaves GD Chaves 1:3 Sporting CP Sporting CP
Matchday 27 Santa Clara CD Santa Clara 1:0 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
Matchday 27 Benfica SL Benfica 1:0 CD Tondela Tondela
Matchday 31 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:1 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 31 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 5:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Matchday 31 Motherwell FC Motherwell FC 3:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
Matchday 31 St. Mirren St. Mirren FC 2:1 Dundee FC Dundee FC
Matchday 26 APO Levadiakos APO Levadiakos 0:2 PAS Giannina PAS Giannina
Matchday 26 PAS Lamia PAS Lamia 1964 1:0 Panionios Athens Panionios
Matchday 26 AE Larisa AE Larisa 2:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
Matchday 26 Dikkelvenne SC Dikkelvenne 1:2 KRC Gent KRC Gent
Matchday 26 KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 1:0 KVK Westhoek KVK Westhoek
Matchday 26 Tempo Overijse Tempo Overijse 1:1 Olsa Brakel Olsa Brakel
Matchday 26 KSK Ronse KSK Ronse 1:0 FC Gullegem FC Gullegem
Matchday 27 Dessel Sport KFC Dessel Sport 1:0 RSC Chatelet-Farciennes RSC Chatelet
Matchday 27 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 2:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
Matchday 27 RFC Seraing RFC Seraing 2:1 KVV Thes Sport Thes Sport
Matchday 27 FCV Dender EH FCV Dender EH 2:1 Royal Excelsior Virton RE Virton
Matchday 27 KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 1:3 AS Verbroedering Geel ASV Geel
Matchday 27 RWDM RWD Molenbeek (2015) 0:1 KSK Heist KSK Heist
Matchday 27 SK Deinze KMSK Deinze 3:0 FC Rupel Boom Rupel Boom
Matchday 26 RC Hades RC Hades 1:2 KSC City Pirates City Pirates
Matchday 26 Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 0:0 KFC Turnhout KFC Turnhout
Matchday 26 Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 1:1 KFC Duffel KFC Duffel
Matchday 26 Mopertingen Spouwen Mopertingen 2:0 KFC VW Hamme VW Hamme
Matchday 26 Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:1 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 26 SFC Opava Slezsky FC Opava 2:0 FK Dukla Prag Dukla Prague
Matchday 26 FK Teplice FK Teplice 2:0 1.FC Slovácko Slovácko
Matchday 26 FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:2 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Matchday 26 Slavia Prague SK Slavia Prague 1:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
Matchday 27 FC Midtjylland FC Midtjylland 0:0 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
Matchday 28 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:3 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
Matchday 28 Spartak FK Spartak Subotica 1:0 FK Mladost Lucani Mladost
Matchday 28 Cukaricki FK Cukaricki 2:0 FK Radnik Surdulica Radnik
Matchday 28 Radnicki Nis FK Radnicki Nis 2:0 FK Rad Rad
Matchday 28 Red Star Red Star Belgrade 2:1 FK Macva Sabac Macva
Matchday 26 Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 1:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
Matchday 26 NK Istra NK Istra 1961 0:2 HNK Hajduk Split Hajduk Split
First Round Simpeleen Simpeleen Urheilijat 8:1 Kulennoisten Pallo Kulennoisten
First Round Pato Tervakosken Pato 0:9 Janakkalan Palloseura JanPa
First Round Yllätys Ylämyllyn Yllätys 0:1 Savon Pallo Savon Pallo
First Round Nouseva Laaka Nouseva Laaka 1:5 Leppävaaran Pallo Leppävaaran
Matchday 27 Miedz Legnica Miedz Legnica 0:2 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
Matchday 27 Arka Gdynia Arka Gdynia 0:2 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 27 Korona Kielce Korona Kielce 0:0 Lech Poznan Lech Poznan
Matchday 22 Strumska Slava Strumska Slava 2:0 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
Matchday 22 Kariana Erden Kariana Erden 2:0 PFK Nesebar PFK Nesebar
Matchday 22 B. Galabovo FK Botev Galabovo 0:0 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
Matchday 22 Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 2:0 Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
Matchday 22 Pomorie OFK Pomorie 1:0 Chernomorets Balchik C. Balchik
Matchday 24 NK Domzale NK Domzale 1:3 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Matchday 24 NK Maribor NK Maribor 1:1 NK Celje NK Celje
Matchday 24 Rudar Velenje NK Rudar Velenje 2:2 ND Gorica ND Gorica
Matchday 27 Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 0:0 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
Matchday 27 CSKA Sofia CSKA Sofia 1:0 Cherno More Varna Cherno More
Matchday 18 F91 Dudelange F91 Dudelange 1:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
Matchday 18 US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 4:1 Union Titus Petange Titus Petange
Matchday 18 Differdange 03 FC Differdange 03 2:0 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
Matchday 26 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 3:1 Budapest Honvéd FC Honvéd
Matchday 26 Paksi FC Paksi FC 0:2 Újpest FC Újpest FC
Matchday 26 Kisvárda Kisvárda FC 0:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
Matchday 26 Haladás Szombathelyi Haladás 3:0 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
Matchday 26 MTK Budapest MTK Budapest 2:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 26 Fehérvár MOL Fehérvár FC 2:1 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 2 Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:1 MSK Zilina MSK Zilina
Matchday 2 Michalovce MFK Zemplin Michalovce 2:0 SKF Sered SKF Sered
Matchday 2 FC Nitra FC Nitra 2:2 AS Trencin AS Trencin
Matchday 2 Spartak Trnava Spartak Trnava 0:1 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 2 FK Senica FK Senica 0:0 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
Matchday 26 E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 2:3 TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
Matchday 26 TSV Neuried TSV Neuried 3:3 TSV Bogen TSV Bogen
Matchday 26 SpVgg Landshut SpVgg Landshut 2:1 ASV Dachau ASV Dachau
Matchday 26 TSV Grünwald TSV Grünwald 0:3 TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
Matchday 20 Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 0:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
Matchday 20 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 0:1 FSV Martinroda FSV Martinroda
Matchday 20 Sondershausen Eintracht Sondershausen 3:0 SV Schott Jena Schott Jena
Matchday 20 SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 1:3 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 20 Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 0:1 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
Matchday 20 E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 0:1 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
Matchday 21 Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 0:0 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
Matchday 21 Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:0 SV Kelbra SV Kelbra
Matchday 21 Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 1:0 SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
Matchday 21 Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 1:1 Haldensleber SC Haldensleber SC
Matchday 21 Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 1:1 SV Dessau 05 SV Dessau 05
Matchday 22 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 1:3 Heeßeler SV Heeßeler SV
Matchday 22 Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 0:2 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
Matchday 23 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 3:0 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
Matchday 23 FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 3:1 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
Matchday 23 Oldenburger SV Oldenburger SV 6:0 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
Matchday 23 TSV Travemünde TSV Travemünde 3:1 Lübecker SC 99 Lübecker SC
Matchday 21 Güstrower SC Güstrower SC 09 8:1 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
Matchday 21 SV 90 Görmin SV 90 Görmin 1:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
Matchday 21 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 1:1 FSV Malchin FSV Malchin
Matchday 21 Grimmener SV Grimmener SV 2:2 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
Matchday 21 E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:2 TSV Bützow TSV Bützow
Matchday 21 MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 5:1 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
Matchday 21 Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 4:0 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
Matchday 21 FSV Bernau FSV Bernau 3:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
Matchday 21 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 1:1 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
Matchday 21 GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:6 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
Matchday 21 Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 0:0 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
Matchday 21 Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:3 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
Matchday 21 GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 0:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
Matchday 26 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 1:1 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
Matchday 26 SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 1:3 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
Matchday 26 SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 1:1 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
Matchday 26 SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 2:0 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
Matchday 27 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 2:2 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
Matchday 27 SV Mitterteich SV Mitterteich 1:0 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
Matchday 27 Quelle Fürth SG Quelle Fürth 7:1 TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld
Matchday 27 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 1:0 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
Matchday 27 SV Friesen SV Friesen 1:5 SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz
Matchday 27 TSV Kornburg TSV Kornburg 1:0 FC Coburg FC Coburg
Matchday 22 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 0:10 TuS Marienborn TuS Marienborn
Matchday 22 MTVE Celle MTV Eintracht Celle 9:0 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
Matchday 22 TuS Harsefeld TuS Harsefeld 5:1 TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude
Matchday 22 VfL Güldens. VfL Güldenstern Stade 1:0 SV Emmendorf SV Emmendorf
Matchday 20 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:2 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
Matchday 20 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 5:1 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
Matchday 20 SG Taucha 99 SG Taucha 99 4:00 PM SV Olbernhau SV Olbernhau
Matchday 20 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 0:1 FC Grimma FC Grimma
Matchday 21 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 0:2 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
Matchday 21 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 1:3 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
Matchday 21 TSG Tübingen TSG Tübingen 2:0 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
Matchday 21 Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 0:3 FV Löchgau FV Löchgau
Matchday 21 SKV Rutesheim SKV Rutesheim 6:2 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
Matchday 21 Sindelfingen VfL Sindelfingen 1:0 TSV Essingen TSV Essingen
Matchday 22 Lesum-Burgdamm TSV Lesum-Burgdamm 2:5 TuS Komet Arsten Komet Arsten
Matchday 22 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 1:1 SG Findorff SG Findorff
Matchday 22 TuRa Bremen TuRa Bremen 1:2 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
Matchday 22 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 3:2 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
Matchday 22 TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle 0:4 TS Woltmershausen Woltmershausen
Matchday 27 1.FC Passau 1.FC Passau 0:1 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
Matchday 27 St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 3:2 SV Fortuna Regensburg SV Fortuna Regensburg
Matchday 27 SV Hutthurm SV Hutthurm 1:3 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
Matchday 27 ASV Cham ASV Cham 2:2 SV Donaustauf SV Donaustauf
Matchday 27 SV Etzenricht SV Etzenricht 0:1 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
Matchday 27 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 0:1 FC Tegernheim FC Tegernheim
Matchday 22 SV Bevern SV Bevern 7:1 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
Matchday 22 GW Firrel GW Firrel 2:2 Vorwärts Nordhorn Vorw. Nordhorn
Matchday 27 OSC Vellmar OSC Vellmar 1:1 SC Willingen SC Willingen
Matchday 27 SSV Sand SSV Sand 5:0 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
Matchday 24 TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 1:3 ATSV Mutschelbach ATSV Mutschelb.
Matchday 24 SV Schwetzingen SV 98 Schwetzingen 4:3 FC Heidelsheim FC Heidelsheim
Matchday 24 Sandhausen II SV Sandhausen II 3:0 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
Matchday 24 TuS Bilfingen TuS Bilfingen 1:2 VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt
Matchday 24 VfR Mannheim VfR Mannheim 0:2 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
Matchday 24 SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 0:3 VfB Eppingen VfB Eppingen
Matchday 23 TSV Karlburg TSV Karlburg 1:1 ASV Rimpar ASV Rimpar
Matchday 23 TG Höchberg TG Höchberg 2:0 DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 27 VfB Marburg VfB Marburg 2:0 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
Matchday 27 FC Gießen II FC Gießen II 3:2 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
Matchday 26 SV Mettlach SV Mettlach 0:2 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
Matchday 26 FV Eppelborn FV Eppelborn 3:0 FV Schwalbach FV Schwalbach
Matchday 27 Vatanspor BH TSV Vatanspor Bad Homburg 2:2 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
Quarter-Finals Altengamme SV Altengamme 1:4 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
Quarter-Finals Lohbrügge VfL Lohbrügge 0:1 SC Victoria Hamburg SC Victoria
Matchday 24 Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 2:0 Club Atlético Banfield CA Banfield
Matchday 24 San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 1:1 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
Matchday 24 Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 2:1 Club Atlético Patronato CA Patronato
Matchday 24 Independiente Club Atlético Independiente 2:1 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
Matchday 22 Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:3 Instituto AC Córdoba Instituto AC
Matchday 22 Los Andes Club Atlético Los Andes 1:0 Club Atlético Temperley CA Temperley
Matchday 22 Nueva Chicago Nueva Chicago 2:2 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
Matchday 22 Almagro Club Almagro 2:0 Deportivo Santamarina Dep. Santamarin
Matchday 22 Villa Dálmine Club Villa Dálmine 1:3 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
Matchday 5 Toronto FC Toronto FC 4:0 New York City FC NYCFC
Matchday 5 Chicago Fire Chicago Fire FC 1:0 New York Red Bulls NY Red Bulls
Matchday 5 Revolution New England Revolution 2:1 Minnesota United FC Minnesota Utd.
Matchday 5 Kansas Sporting Kansas City 7:1 Montreal Impact Montreal Impact
Matchday 5 Quakes San Jose Earthquakes 0:5 Los Angeles FC Los Angeles FC
Matchday 12 Morelia Monarcas Morelia 2:3 Club León FC León
Matchday 12 Atlas Atlas Guadalajara 1:0 Santos Laguna Santos Laguna
Matchday 9 ASC San Diego ASC San Diego 0:1 Orange County FC Orange County
Matchday 12 Atlético Huila CD Atlético Huila 1:1 Boyacá Patriotas FC Patriotas
Matchday 12 CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 0:0 Deportes Tolima Deportes Tolima
Matchday 12 Jaguares FC Jaguares de Córdoba 1:1 Junior FC Junior FC
Matchday 12 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 0:0 CD América de Cali CD América
Matchday 10 Fortaleza CEIF Fortaleza CEIF 2:2 Orsomarso SC Orsomarso SC
Matchday 10 CF Barranquilla CF Barranquilla 3:0 FCR Valledupar Valledupar
Matchday 5 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 5 Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:1 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 5 Nagoya Grampus Nagoya Grampus 4:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
Matchday 5 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 1:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
Matchday 5 Gamba Osaka Gamba Osaka 3:4 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 5 Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
Matchday 4 Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 0:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
Matchday 4 a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:2 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
Matchday 4 C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 6:1 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Matchday 3 Honda FC Honda FC 1:0 Veertien Mie Veertien Mie
Matchday 3 Sony Sendai Sony Sendai 1:1 FC Imabari FC Imabari
Matchday 6 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
Matchday 6 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Matchday 6 Machida Zelvia Machida Zelvia 1:0 Ehime FC Ehime FC
Matchday 6 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:0 Yokohama FC Yokohama FC
Matchday 6 Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Matchday 6 Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:0 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 6 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 6 Tochigi SC Tochigi SC 0:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
Matchday 6 FC Gifu FC Gifu 1:1 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
Matchday 6 Mito HollyHock Mito HollyHock 1:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
Matchday 6 FC Ryukyu FC Ryukyu 2:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 25 Ohod Al-Medina Ohod Al-Medina 1:2 Al-Shabab Riyadh Shabab
Matchday 13 Potros UAEM Potros UAEM 1:1 Cimarrones de Sonora Cimarrones
Matchday 13 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 2:1 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
Matchday 13 Venados FC Venados FC Yucatán 1:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 26 FC Kamza FC Kamza 0:3 Flamurtari FC Flamurtari FC
Matchday 26 FC Luftëtari FC Luftëtari 1:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
Matchday 26 KF Tirana KF Tirana 1:1 KF Laçi KF Laçi
Matchday 26 KF Teuta KF Teuta 1:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
Matchday 23 Wellington P. Wellington Phoenix 4:1 Newcastle United Jets Newcastle
Matchday 23 Western Sydney Western Sydney Wanderers 3:0 Melbourne City FC Melbourne City
Matchday 23 Perth Glory Perth Glory 0:2 Melbourne Victory Melbourne
Matchday 11 Zamora Zamora FC 1:1 AC LALA FC LALA FC
Matchday 11 Metropolitanos Metropolitanos FC 2:2 Llaneros de Guanare EF Llaneros EF
Matchday 11 Aragua FC Aragua FC 0:0 Carabobo FC Carabobo FC
Matchday 11 Caracas FC Caracas FC 4:2 Mineros de Guayana Mineros
Matchday 23 Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 3:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zrinjski U17
Matchday 23 Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 2:0 NK GOSK Gabela U17 GOSK U17
Matchday 23 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 1:1 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 23 Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 3:2 NK Celik Zenica U17 Celik U17
Matchday 18 Dibba Fujairah Dibba Al-Fujairah 2:1 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
Matchday 18 Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 2:1 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC
Matchday 18 Al-Ain FC Al-Ain FC 2:1 Al-Fujairah SC Fujairah SC
Matchday 17 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 0:0 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
Matchday 17 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 1:1 FK Sloboda Tuzla U19 Tuzla U19
Matchday 24 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:2 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 24 FK Tuzla City FK Tuzla City 1:1 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 24 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
Matchday 24 FK Sarajevo FK Sarajevo 0:1 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 1 BATE Borisov BATE Borisov 2:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
Matchday 1 Isloch Isloch Minskiy Rayon 2:0 FK Gorodeya Gorodeya
Matchday 1 Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 1:0 Torpedo Minsk Torpedo Minsk
Matchday 4 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 2:0 FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 4 Atlantas Atlantas Klaipeda 0:3 Zalgiris Vilnius Zalgiris
Matchday 20 Velez Mostar FK Velez Mostar 5:3 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
Matchday 20 J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 20 HNK Capljina HNK Capljina 2:4 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
Matchday 20 NK Visoko NK Bosna Visoko 0:1 HNK Orasje HNK Orasje
Matchday 20 Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:0 NK Vitez NK Vitez
Matchday 20 NK Novi Travnik NK Novi Travnik 1:1 FK Igman Konjic FK Igman
Matchday 20 NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 2:1 FK Gorazde FK Gorazde
Matchday 20 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:1 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
Matchday 20 Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 3:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
Matchday 20 Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
Matchday 20 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:0 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
Matchday 20 Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:0 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
Matchday 20 Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
Matchday 20 B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
Quarter-Finals Paradou AC Paradou AC 1:1 JSM Bejaia JSM Bejaia
Matchday 17 Zamalek Zamalek SC 0:0 El Ahly Cairo El Ahly
Matchday 4 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 3:2 Memphis 901 FC Memphis 901 FC
Matchday 4 Tulsa FC Tulsa 2:1 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
Matchday 4 Tacoma Defiance Tacoma Defiance 1:2 New Mexico United New Mexico Utd.
Matchday 4 St. Louis FC Saint Louis FC 1:0 Charlotte Independence Charlotte Ind.
Matchday 4 Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 2:0 Pohang Steelers Pohang Steelers
Matchday 4 FC Seoul FC Seoul 2:0 Sangju Sangmu Sangju Sangmu
Matchday 4 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 2:1 Daegu FC Daegu FC
Matchday 21 NK Krka NK Krka 2:1 NK Drava Dakinda Ptuj Drava Ptuj
Matchday 21 NK Dekani NK Dekani 0:2 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 21 ND Ilirija ND Ilirija 1911 0:2 ND Beltinci Beltinci
Matchday 21 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 6:3 NK Ankaran Hrvatini NK Ankaran
Matchday 21 NK Dob NK Roltek Dob 1:2 NK Bravo NK Bravo
Matchday 21 NK Rogaska NK Rogaska 0:4 NK Fuzinar NK Fuzinar
Matchday 21 NK Bilje Vitanest Bilje 1:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
Matchday 5 Chikhura Chikhura Sachkhere 5:0 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
Matchday 5 FC Dila FC Dila Gori 3:1 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
Matchday 5 WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 0:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 1 Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 1:0 Greenville Triumph SC Greenville
Matchday 1 Richmond Kicker Richmond Kickers 2:3 Lansing Ignite FC Lansing Ignite
Matchday 4 Busan IPark Busan IPark 3:3 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Matchday 4 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 1:2 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 4 Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 3:1 Seoul E-Land Seoul E-Land
Matchday 3 Cheonan City Cheonan City 1:1 Changwon FC Changwon FC
Matchday 3 Daejeon KoRail Daejeon KoRail 1:0 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
Matchday 3 Mokpo City Mokpo City 0:1 Gangneung City Gangneung City
Matchday 31 Brechin City Brechin City FC 0:3 Airdrieonians FC Airdrieonians
Matchday 31 Dumbarton FC Dumbarton FC 1:2 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
Matchday 31 East Fife East Fife FC 1:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
Matchday 31 Forfar Athletic Forfar Athletic FC 2:1 Arbroath FC Arbroath
Matchday 31 Montrose Montrose FC 3:1 Stranraer FC Stranraer
Matchday 27 DOVO VV DOVO Veenendaal 3:0 VV Eemdijk VV Eemdijk
Matchday 27 Harkemase Boys Harkemase Boys 1:1 FC Groningen U21 Groningen U21
Matchday 27 Noordwijk VV Noordwijk 2:1 ONS Sneek ONS Sneek
Matchday 27 VVOG VVOG Harderwijk 3:0 SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Matchday 27 SteDoCo VV SteDoCo 1:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
Matchday 27 Ajax Amateurs Ajax Amateurs 1:2 Odin '59 Heemskerk Odin '59
Matchday 27 ASWH ASWH Ambacht 3:2 FC Lisse FC Lisse
Matchday 27 Quick Boys Quick Boys 3:0 ASV De Dijk De Dijk
Matchday 27 Achilles '29 Achilles '29 3:3 HSV Hoek Hoek
Matchday 27 OJC Rosmalen OJC Rosmalen 0:6 FC Volendam U21 Volendam U21
Matchday 20 Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter Sportclub 1:2 FC Wacker Innsbruck II FC Wacker II
Matchday 20 A. Lustenau SC Austria Lustenau 0:0 Floridsdorfer AC FAC
Matchday 39 Aston Villa Aston Villa 2:1 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 39 Derby Derby County 6:1 Rotherham United Rotherham
Matchday 39 Ipswich Ipswich Town 0:2 Hull City Hull City
Matchday 39 Leeds Leeds United 3:2 Millwall FC Millwall
Matchday 39 Nottm Forest Nottingham Forest 2:1 Swansea City Swansea
Matchday 39
QPR Queens Park Rangers 1:2 Bolton Wanderers Bolton
Matchday 39 Reading Reading FC 2:1 Preston North End Preston NE
Matchday 39 Sheffield Utd. Sheffield United 2:3 Bristol City Bristol City
Matchday 39 Stoke City Stoke City 0:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
Matchday 39 Wigan Wigan Athletic 0:0 Brentford FC Brentford
Matchday 39 Middlesbrough Middlesbrough FC 0:1 Norwich City Norwich
Matchday 31 Elgin City Elgin City FC 0:1 Annan Athletic FC Annan Athletic
Matchday 31 Peterhead FC Peterhead FC 2:1 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
Matchday 31 Albion Rovers Albion Rovers FC 0:1 Clyde FC Clyde FC
Matchday 31 Queen's Park Queen's Park FC 0:0 Stirling Albion FC Stirling
Matchday 31 Berwick Rangers Berwick Rangers FC 0:2 Edinburgh City FC Edinburgh City
Final R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 4:1 on pens EA Guingamp Guingamp
Quarter-Finals FC Inter FC Inter Turku 1:2 Vaasan Palloseura VPS
Quarter-Finals RoPS Rovaniemen Palloseura 1:2 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
Quarter-Finals FC Honka FC Honka 4:5 on pens Ilves Tampere Ilves
Matchday 7 CA Cerro Club Atlético Cerro 0:2 Club Nacional Nacional
Matchday 7 Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 2:1 Juventud de Las Piedras Juventud
Matchday 7 Cerro Largo Cerro Largo FC 2:0 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Matchday 7 Boston River Club Atlético Boston River 0:4 CA Peñarol Peñarol
Semi-Finals KR Reykjavík KR Reykjavík 3:2 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
Matchday 4 EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 1:2 Pafos FC Pafos FC
Matchday 4 AEK Larnaca AEK Larnaca 2:1 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 4 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 0:2 AEL Limassol AEL Limassol
Matchday 4 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 1:1 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
Matchday 3 Paide Paide Linnameeskond 2:0 Kalev Tallinn Kalev
Matchday 3 JK Trans Narva JK Trans Narva 0:0 Nomme Kalju FC Kalju Nömme
Matchday 3 FC Flora FC Flora Tallinn 4:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
Matchday 3 JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 2:1 FC Elva FC Elva
Matchday 3 FC Helios Voru FC Helios Voru 1:0 Viimsi JK Viimsi JK
Matchday 7 Alianza Lima Club Alianza Lima 2:2 UTC Cajamarca Club UTC
Matchday 7 Unión Comercio CD Unión Comercio 0:2  Carlos A. Mannucci Mannucci
Matchday 7 Binacional Deportivo Binacional 4:2 Universitario de Deportes Universitario
Matchday 7 Sport Huancayo Sport Huancayo 0:1 Cusco FC Cusco FC
Matchday 6 Longford Town Longford Town FC 2:0 Shelbourne FC Shelbourne
Matchday 6 Yadanarbon FC Yadanarbon FC 1:0 FC Dagon FC Dagon
Matchday 6 Hantharwady U. Hantharwady United FC 1:0 FC Chinland FC Chinland
Matchday 6 Yangon Utd. Yangon United FC 0:1 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
Matchday 6 Zwekapin Utd. Zwekapin United FC 0:4 Shan United FC Shan Utd.
Matchday 5 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 1:1 True Bangkok United Bangkok Utd.
Matchday 5 Sukhothai FC Sukhothai FC 3:1 Port FC Port FC
Matchday 5 Buriram Utd. Buriram United 3:2 Samut Prakan City Samut Prakan C.
Matchday 7 PKNP FC PKNP FC 4:0 Kuala Lumpur FA Kuala Lumpur FA
Matchday 7 FELDA United FELDA United FC 1:3 Pahang FA Pahang FA
Matchday 7 PJ City Petaling Jaya City FC 1:0 PKNS FC PKNS FC
Matchday 4 Warriors FC Warriors FC 0:3 Home United FC Home Utd.
Matchday 40 Blackpool Blackpool FC 2:2 Plymouth Argyle Plymouth
Matchday 40 Gillingham FC