For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 6:53:30 AM
Round of 16 Italy U20 Italy U20 1:0 Poland U20 Poland U20
Round of 16 Colombia U20 Colombia U20 6:5 on pens New Zealand U20 New Zealand U20
Matchday 3 Dijon FCO Dijon 3:1 RC Lens Lens
relegation round Tom Tomsk Tom Tomsk 1:0 FK Ufa Ufa
relegation round KS Samara Krylya Sovetov Samara 0:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
Matchday 14 FC Hermannstadt FC Hermannstadt 2:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 14 Gaz Metan Gaz Metan Medias 3:1 Concordia Chiajna Chiajna
First Round FC Vysocina FC Vysocina Jihlava 1:1 MFK Karvina MFK Karvina
First Round 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:0 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Matchday 38 Vendsyssel FF Vendsyssel FF 2:2 Lyngby BK Lyngby BK
Matchday 38 Viborg FF Viborg FF 0:2 Hobro IK Hobro IK
Third Round TPS U19 Turun Palloseura U19 11:0 FC Pohjois-Haagan Urheilijat FC PoHa
Third Round LehPa Lehmon Pallo-77 5:4 Union Plaani Union Plaani
Third Round HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 3:0 FC HooGee FC HooGee
Matchday 10 FC Honka FC Honka 0:1 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
Matchday 10 IFK Mariehamn IFK Mariehamn 0:1 FC Lahti FC Lahti
Matchday 10 KuPS Kuopion Palloseura 0:1 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
Matchday 34 TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 7:1 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
Matchday 34 BFC Preussen BFC Preussen 1:2 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
Matchday 34 Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 2:4 SC Charlottenburg SCC Berlin
Matchday 34 E. Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf 4:4 Frohnauer SC Frohnauer SC
Matchday 34 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 3:1 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
Matchday 34 Berliner SC Berliner SC 3:2 SD Croatia Berlin Croatia Berlin
Matchday 34 SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 1:0 FSV Berolina Stralau Berolina S.
Matchday 29 VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:1 TSV Essingen TSV Essingen
Matchday 29 VfL Nagold VfL Nagold 2:1 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
Matchday 34 TSV Lamme TSV Germania Lamme 1:3 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
Matchday 34 SV Lengede SV Lengede 3:1 Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
Matchday 34 Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 0:2 SC Hainberg SC Hainberg
Matchday 34 SVG Göttingen SVG Göttingen 6:0 Goslarer SC Goslarer SC
Matchday 34 TSV Hillerse TSV Hillerse 4:2 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
Matchday 34 SCW Göttingen SCW Göttingen 0:2 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
Matchday 38 Cronenberger SC Cronenberger SC 3:1 TSV Meerbusch II Meerbusch II
Matchday 38 ASV Süchteln ASV Süchteln 5:1 Düsseldorfer SC 99 DSC 99
Matchday 38 Rather SV Rather SV 1:0 FC Remscheid FC Remscheid
Matchday 38 Odenkirchen SpVg Odenkirchen 1:3 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
Matchday 38 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 5:3 VfL Jüchen-Garzweiler VfL Jüchen-G.
Matchday 38 Heiligenhaus SSVg Heiligenhaus 2:4 VfR Fischeln VfR Fischeln
Matchday 38 VSF Amern VSF Amern 5:1 Holzheimer SG Holzheimer SG
Matchday 38 VfB Solingen VfB Solingen 3:5 MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf
Matchday 28 Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:0 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
Matchday 28 SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 2:1 Eintracht Sondershausen Sondershausen
Matchday 28 VfL Meiningen VfL Meiningen 1:1 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
Matchday 34 SV Sonsbeck SV Sonsbeck 2:2 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
Matchday 34 SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 2:0 SV Scherpenberg Scherpenberg
Matchday 34 Burgaltendorf SV Burgaltendorf 2:1 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
Matchday 34 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen 3:3 SF Niederwenigern Niederwenigern
Matchday 34 FC BG Überruhr FC Blau-Gelb Überruhr 4:2 SF Königshardt Königshardt
Matchday 34 Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 6:1 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
Matchday 34 GSV Moers GSV Moers 3:6 Duisburger SV 1900 Duisburger SV
Matchday 34 VfL Rhede VfL Rhede 3:1 TuS Fichte Lintfort Fichte Lintfort
Matchday 2 FC Hanau 93 FC Hanau 93 1:3 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
Matchday 7 EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 7 Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 1:0 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
Matchday 7 Ceará SC Ceará Sporting Club 0:1 Santos FC Santos FC
Matchday 7 São Paulo São Paulo Futebol Clube 1:1 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
Matchday 7 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 3:0 Fluminense Football Club Fluminense
Matchday 3 Atlético Grau Club Atlético Grau 4:1 Deportivo Coopsol Dep. Coopsol
Matchday 3 Unión Huaral Unión Huaral 3:3 Club Alianza Atletico Sullana Alianza Atl.
Matchday 3 Sport Victoria Sport Victoria 2:1 CCD Los Caimanes Los Caimanes
Matchday 3 Sport Loreto Sport Loreto 0:0 Cultural Santa Rosa Santa Rosa PNP
Matchday 3 Cienciano Club Cienciano 4:1 Comerciantes Unidos Comerciantes
Matchday 14 Atlanta United Atlanta United FC 2:0 Chicago Fire FC Chicago Fire
Matchday 14 NY Red Bulls New York Red Bulls 4:0 Real Salt Lake City Salt Lake
Matchday 14 Columbus Crew Columbus Crew SC 2:2 New York City FC NYCFC
Matchday 14 FC Dallas FC Dallas 2:1 Seattle Sounders FC Sounders FC
Matchday 14 D.C. United D.C. United 1:1 San Jose Earthquakes Quakes
Matchday 14 Houston Houston Dynamo 1:1 Sporting Kansas City Kansas
Matchday 14 Colorado Colorado Rapids 3:1 FC Cincinnati Cincinnati
Matchday 14 Timbers Portland Timbers 2:3 Los Angeles FC Los Angeles FC
Matchday 14 Minnesota Utd. Minnesota United FC 2:3 Philadelphia Union Philadelphia
Matchday 18 FC Arizona FC Arizona 3:1 Oxnard Guerreros FC Oxnard
Matchday 18 Orange County Orange County FC 1:1 Riverside Coras Riverside Coras
Matchday 5 Chattanooga FC Chattanooga FC 2:3 Georgia Revolution Ga Revolution
Matchday 5 Inter Nashv. Inter Nashville FC 0:1 Asheville City SC Asheville City
Matchday 10 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:2 Fukushima United Fukushima Utd.
Matchday 10 a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:3 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
Matchday 10 Nagano Parceiro Nagano Parceiro 1:2 Kataller Toyama Kataller Toyama
Matchday 10 G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 3:1 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Matchday 10 Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 1:2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Matchday 9 Verspah Oita Verspah Oita 0:1 FC Imabari FC Imabari
Matchday 9 RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 0:1 MIO Biwako Shiga MIO Biwako
Matchday 9 Matsue City Matsue City 1:3 Veertien Mie Veertien Mie
Matchday 9 Suzuka Unltd. Suzuka Unlimited 0:0 Honda Lock Honda Lock
Matchday 16 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 16 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 1:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
Matchday 16 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:4 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
Matchday 16 Yokohama FC Yokohama FC 2:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
Matchday 16 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:0 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
Matchday 16 JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 1:4 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
Matchday 16 Machida Zelvia Machida Zelvia 2:2 Tochigi SC Tochigi SC
Matchday 7 ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 3:2 ÍA Akranes ÍA Akranes
Matchday 7 KR Reykjavík KR Reykjavík 1:0 KA Akureyri KA Akureyri
Matchday 7 Breidablik Breidablik Kópavogur 4:1 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
Matchday 7 Stjarnan Stjarnan Gardabaer 2:1 Valur Reykjavík Valur
Matchday 7 HK Kópavogs HK Kópavogs 1:2 Fylkir Reykjavík Fylkir
Matchday 5 Thór Thór Akureyri 2:0 Thróttur Reykjavík Thróttur
Matchday 32 Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 4:2 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 32 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 2:2 NK Siroki Brijeg U17 Siroki B. U17
Matchday 32 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 2:0 HSK Zrinjski Mostar U17 Zrinjski U17
Matchday 32 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 5:1 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 26 NK Celik U19 NK Celik Zenica U19 0:2 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
Matchday 10 Torpedo Minsk Torpedo Minsk 0:0 FK Minsk FK Minsk
Matchday 10 FK Slutsk FK Slutsk 1:3 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 10 Neman Grodno Neman Grodno 0:1 Slavia Mozyr Slavia
Matchday 13 FK Panevezys FK Panevezys 4:1 Atlantas Klaipeda Atlantas
Quarter-Finals Estudiantes Estudiantes de Mérida 1:1 Aragua FC Aragua FC
Final FK Kukësi FK Kukësi 2:1 KF Tirana KF Tirana
Matchday 13 Hartford Hartford Athletic 1:1 North Carolina FC North Carolina
Matchday 13 Indy Eleven Indy Eleven 2:1 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
Matchday 13 Louisville City Louisville City FC 4:1 Charleston Battery Charleston
Matchday 13 Legion FC Birmingham Legion FC 0:2 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
Matchday 13 Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 1:0 Fresno FC Fresno
Matchday 13 Tulsa FC Tulsa 2:3 Austin Bold FC Bold FC
Matchday 13 Orange County Orange County SC 2:1 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
Matchday 13 Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 0:0 Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
Matchday 13 Tacoma Defiance Tacoma Defiance 1:2 El Paso Locomotive FC El Paso
Matchday 13 Reno FC Reno 1868 FC 4:0 Las Vegas Lights FC Las Vegas
Matchday 13 Sacramento FC Sacramento Republic FC 2:1 San Antonio FC San Antonio FC
Matchday 13 Ottawa Fury Ottawa Fury FC 4:1 Charlotte Independence Charlotte Ind.
Matchday 15 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:2 FC Seoul FC Seoul
Matchday 15 Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 2:0 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
Matchday 15 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 0:2 Daegu FC Daegu FC
Matchday 15 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 1:1 Gangwon FC Gangwon FC
Matchday 17 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 0:0 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
Matchday 17 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:1 FC Rustavi Rustavi
Matchday 17 Chikhura Chikhura Sachkhere 0:0 FC Saburtalo Saburtalo
Final Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 2:0 Gangneung City FC Gangneung City
Matchday 10 Richmond Kicker Richmond Kickers 0:3 North Texas Soccer Club North Texas SC
Matchday 10 Greenville Greenville Triumph SC 0:0 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
Matchday 10 Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 2:2 Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 10 Forward Madison Forward Madison FC 0:1 Lansing Ignite FC Lansing Ignite
Matchday 14 Seoul E-Land Seoul E-Land FC 0:2 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
Matchday 14 FC Anyang FC Anyang 0:1 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 6 Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 1:3 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
Matchday 14 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:2 Tallinn JK Legion TJK Legion
Matchday 14 JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 2:0 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
Matchday 15 River Plate Atletico River Plate Montevideo 0:0 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 15 CA Cerro Club Atlético Cerro 3:0 Montevideo Wanderers Wanderers
Matchday 15 Danubio FC Danubio FC 1:0 Club Atlético Boston River Boston River
Matchday 15 Cerro Largo Cerro Largo FC 1:0 CA Peñarol Peñarol
Matchday 14 Kuressaare FC Kuressaare 0:4 FC Flora Tallinn FC Flora
Matchday 14 FCI Levadia FCI Levadia 1:1 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 16 Mannucci  Carlos A. Mannucci 1:2 Academia Deportiva Cantolao AD Cantolao
Matchday 16 FBC Melgar FBC Melgar 1:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
Matchday 16 Unión Comercio CD Unión Comercio 0:1 Real Garcilaso Garcilaso
Matchday 16 USM Porres Universidad San Martín de Porres 0:0 Deportivo Municipal Municipal
Matchday 16 CSD Alianza Alianza Universidad 1:1 Sporting Cristal Lima Sport. Cristal
Quarter-Finals Piacenza Piacenza Calcio 1919 1:2 Imolese Calcio 1919 Imolese
Quarter-Finals AC Pisa AC Pisa 1909 1:0 SS Arezzo Arezzo
Quarter-Finals Trapani Trapani Calcio 1:1 Calcio Catania Catania
Quarter-Finals Triestina US Triestina 2:0 Feralpisalò Feralpisalò
Matchday 14 CDUC CD Universidad Católica 0:0 Unión Española Española
Matchday 41 Reus Deportiu CF Reus Deportiu 0:1 Sporting Gijón Sporting Gijón
Matchday 41 UD Las Palmas UD Las Palmas 0:0 UD Almería UD Almería
Matchday 41 Albacete Albacete Balompié 1:2 Málaga CF Málaga CF
Matchday 41 Cádiz CF Cádiz CF 0:1 Extremadura UD Extremadura
Matchday 41 CD Lugo CD Lugo 0:0 CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 41 Elche CF Elche CF 0:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 41 RCD Mallorca RCD Mallorca 1:1 Granada CF Granada CF
Matchday 41 Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 CD Numancia CD Numancia
Matchday 2 G. Ajaccio GFC Ajaccio 0:2 FC Le Mans FC Le Mans
Matchday 26 Veles Moskau Veles Moskau 7:0 FK Kolomna Kolomna
Matchday 26 Dolgoprudnyi FK Dolgoprudnyi 2:0 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
Matchday 26 Kazanka Lokomotiv-Kazanka Moskow 5:3 FK Leningradets Leningradets
Matchday 26 Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:0 Znamya Truda Orekhovo-Zuevo Znamya Truda
Matchday 26 Torpedo Vl. Torpedo Vladimir 3:2 Pskov-747 Pskov-747
Matchday 26 Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 1:2 FK Ryazan FK Ryazan
Matchday 26 Saturn Saturn Ramenskoe 3:2 Strogino Moscow Strogino Moscow
Matchday 26 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 0:1 Sokol Saratov Sokol Saratov
Matchday 26 M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 5:1 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
Matchday 26 FK Kaluga FK Kaluga 0:0 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
Matchday 26 Khimki 2 FK Khimki 2 1:4 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Quarter-Finals Praiense SC Praiense 1:1 AD Fafe Fafe
Quarter-Finals Leiria União de Leiria 2:0 Lusitânia FC Lourosa Lus. Lourosa
Quarter-Finals Vizela FC Vizela 3:1 UD Vilafranquense Vilafranquense
Quarter-Finals Espinho SC Espinho 3:4 on pens Casa Pia AC Casa Pia
relegation round Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 0:1 MFK Metalurh Zaporizhyaa MFK Metalurh
relegation round Cherkashchyna Cherkashchyna 3:1 PFK Sumy PFK Sumy
Matchday 27 SK Unicov SK Unicov 2:1 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
Matchday 30 SK Zapy SK Zapy 3:1 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
Matchday 10 Aalesund Aalesunds FK 1:0 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
Matchday 10 Raufoss IL Raufoss IL 6:4 Tromsdalen UIL Tromsdalen
Matchday 10 Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL 1:1 Strømmen IF Strømmen IF
Matchday 10 KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo 4:1 Notodden FK Notodden
Matchday 10 Start IK Start 2:0 Skeid Oslo Skeid Oslo
Matchday 10 HamKam Hamarkameratene 2:2 FK Jerv FK Jerv
Matchday 10 Sandefjord Sandefjord Fotball 0:3 Sogndal IL Sogndal
Matchday 8 Bryne FK Bryne FK 1:1 Brattvag IL Brattvag IL
Matchday 8 Sola FK Sola FK 1:1 Stjördals Blink IL Stjördals B.
Matchday 8 Vidar FK Vidar 0:1 IL Hödd IL Hödd
Matchday 8 Egersund Egersunds IK 2:2 Arendal Fotball Arendal Fotball
Matchday 8 Levanger FK Levanger FK 1:2 Byasen Trondheim Byasen
Matchday 8 Mjølner FK Mjölner 1:0 Odds BK II Odds BK II
Matchday 8 Grorud IL Grorud IL 1:1 Kjelsas IL Kjelsas IL
Matchday 7 TPS Turun Palloseura 3:2 FF Jaro FF Jaro
Matchday 7 TPV Tampereen Pallo-Veikot 1:1 AC Kajaani AC Kajaani
Matchday 7 AC Oulu AC Oulu 0:0 Myllykosken Pallo -47 MYPA
Matchday 30 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 6:1 Legia Warsaw II Legia II
Matchday 30 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 2:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
Matchday 30 Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
Matchday 32 Swit Szczecin Swit Szczecin 5:0 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
Matchday 33 Spartakus Daleszyce Spartakus Daleszyce 1:2 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
Matchday 33 Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 2:1 Motor Lublin Motor Lublin
Matchday 12 Elfsborg IF Elfsborg 0:0 BK Häcken Häcken
Matchday 12 AIK AIK 2:0 Hammarby IF Hammarby
Matchday 12 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 0:2 IFK Norrköping Norrköping
Matchday 12 Helsingborg Helsingborgs IF 0:1 Malmö FF Malmö FF
Matchday 11 Varbergs BoIS Varbergs BoIS 2:1 GAIS Göteborg GAIS
Matchday 11 Brommapojkarna IF Brommapojkarna 2:3 Trelleborgs FF Trelleborg
final
Sturm Graz SK Sturm Graz 0:1 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 6 FC Edmonton FC Edmonton 0:1 Valour FC Valour FC
Matchday 8 Ringköbing IF Ringköbing IF 0:4 Hellerup IK Hellerup IK
Matchday 8 Akademisk BK Akademisk Boldklub 1:2 Kolding IF Kolding IF
Matchday 8 Slagelse Slagelse B&I 1:2 Hilleröd Fodbold Hilleröd F
Matchday 34 VfB Homberg VfB Homberg 0:0 SC Union Nettetal SC Union Nettetal
Matchday 34 SF Baumberg SF Baumberg 5:3 SC Velbert SC Velbert
Matchday 34 SW Essen Schwarz-Weiß Essen 9:1 VfB Speldorf VfB Speldorf
Matchday 34 1.FC Bocholt 1.FC Bocholt 1:1 Ratingen 04/19 Ratingen 04/19
Matchday 34 Düsseldorf-West SC Düsseldorf-West 1:3 TuRU Düsseldorf TuRU Düsseldorf
Matchday 34 FSV Duisburg FSV Duisburg 2:5 VfB 03 Hilden VfB Hilden
Matchday 34 Velbert 02 SSVg Velbert 02 1:3 1.FC Monheim 1.FC Monheim
Matchday 28 VfL Alfter VfL Alfter 1:2 VfL Vichttal VfL Vichttal
Matchday 28 Arnoldsweiler Viktoria 08 Arnoldsweiler 0:3 1.FC Düren FC Düren
Matchday 28 Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 1:2 SV Bergisch Gladbach 09 B. Gladbach 09
Matchday 28 SV Breinig SV Breinig 3:2 SSV Merten 1925 SSV Merten
Matchday 28 Freialdenhoven SC Borussia Freialdenhoven 0:0 Spvg. Frechen 20 Frechen 20
Matchday 28 BW Friesdorf FC BW Friesdorf 1:3 FC Hennef 05 FC Hennef 05
Matchday 28 Siegburger SV Siegburger SV 04 2:2 SV Deutz 05 SV Deutz 05
Matchday 29 H. Rostock II FC Hansa Rostock II 4:2 Greifswalder FC Greifswalder FC
Matchday 29 SC Staaken SC Staaken 1919 3:2 Blau-Weiß 90 Berlin BW Berlin
Matchday 29 Lok Stendal 1.FC Lok Stendal 5:4 Malchower SV 90 Malchower SV
Matchday 29 TeBe Berlin Tennis Borussia Berlin 4:0 FC Anker Wismar Anker Wismar
Matchday 29 FC Strausberg FC Strausberg 0:0 SV Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
Matchday 29 CFC Hertha 06 CFC Hertha 06 2:5 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
Matchday 29 Torgelower FC Torgelower FC Greif 1:1 FC Hertha 03 Zehlendorf H. Zehlendorf
Matchday 29 TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz 1:1 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
Matchday 29 Hohenstein-E. VfL Hohenstein-Ernstthal 4:2 Ludwigsfelder FC Ludwigsfelde
Matchday 29 CZ Jena II FC Carl Zeiss Jena II 1:1 FSV Wacker Nordhausen II Nordhausen II
Matchday 29 VFC Plauen VFC Plauen 3:2 SV Blau-Weiß Zorbau SV BW Zorbau
Matchday 29 VfL Halle 96 VfL Halle 1896 7:4 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
Matchday 29 Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 2:1 FC Eilenburg FC Eilenburg
Matchday 29 Sandersdorf Union Sandersdorf 1:4 FC International Leipzig Inter Leipzig
Matchday 29 VfB Krieschow VfB 1921 Krieschow 2:4 FSV 63 Luckenwalde FSV Luckenwalde
Matchday 29 Askan. Bernburg TV Askania Bernburg 1:2 FC Einheit Rudolstadt Ein. Rudolstadt
Matchday 29 SR Donaufeld SR Donaufeld 0:2 ASK Elektra ASK Elektra
Matchday 29 Slovan HAC SK Slovan HAC 5:0 Post SV Wien Post SV Wien
Matchday 29 WAF Brigittenau WAF Brigittenau 1:2 SC Wiener Viktoria Wiener Viktoria
Matchday 28 Rohrendorf FC Rohrendorf 5:2 USC Rohrbach/Gölsen Rohrbach/G.
Matchday 29 SV Ried II SV Ried II 3:2 Union Edelweiß Linz Edelweiß
Matchday 28 Köttmannsdorf ASKÖ Köttmannsdorf 1:4 SK Treibach Treibach
Matchday 28 Tirol II WSG Tirol II 6:0 FC Söll FC Söll
Matchday 28 Natters FC Natters 4:1 Union Innsbruck Union Innsbruck
Matchday 28 SV Zams SV Zams 2:5 SV Telfs Telfs
Matchday 32 Nenzing FC Nenzing 7:2 FC Andelsbuch Andelsbuch
Matchday 32 FC Egg FC Egg 2:0 Rot-Weiß Rankweil Rankweil
Matchday 24 CS Interstar CS Interstar GE 2:3 Servette FC U21 Servette U21
Matchday 24 FC Monthey FC Monthey 4:3 Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
Matchday 24 CS Romontois CS Romontois 3:1 FC La Tour/Le Pâquier FC La Tour
Matchday 24 FC Portalban FC Portalban/Gletterens 2:0 FC Thierrens FC Thierrens
Matchday 24 Sarraz-Eclépens FC La Sarraz-Eclépens 3:2 FC Echichens FC Echichens
Matchday 24 FC Köniz II FC Köniz II 2:3 SV Muttenz SV Muttenz
Matchday 24 FC Moutier FC Moutier 4:1 FC Allschwil FC Allschwil
Matchday 24 FC Freienbach FC Freienbach 6:2 FC Dulliken FC Dulliken
Matchday 24 FC Widnau FC Widnau 1:2 FC Wil 1900 U20 FC Wil U20
Matchday 24 FC Dübendorf FC Dübendorf 2:2 FC Seuzach FC Seuzach
Matchday 23 Rappi/GC U17 FC Rapperswil-Jona/GC U17 4:2 Team BEJUNE U17 BEJUNE U17
Matchday 6 JIPPO JIPPO Joensuu 2:0 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
Matchday 6 Kissat Mikkelin Kissat 1:0 Nurmijärven Jalkapalloseura Nurmijärvi
Matchday 6 FC Viikingit FC Viikingit 1:0 PEPO Lappeenranta PEPO
Matchday 6 FC Jazz FC Jazz Juniorit 2:0 Kaarinan Pojat KaaPo
Matchday 6 FC Espoo FC Espoo 1:2 Pallo-Iirot P-Iirot
Matchday 6 Salon Pallo Salon Palloilijat 5:1 Tampere United Tampere United
Matchday 6 Käpylän Käpylän Pallo 1:0 Espoon Palloseura Espoon Pallos.
Matchday 3 Mendiola FC Mendiola FC 1991 1:5 Green Archers United FC G. Archers Utd.
Matchday 6 OLS Oulun Luistinseura 1:2 FC Vaajakoski FC Vaajakoski
Matchday 6 Kajaanin Haka Kajaanin Haka 1:1 JS Hercules JS Hercules
Matchday 6 RoPS II Rovaniemen Palloseura II 1:1 Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37
Matchday 6 Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 2:1 Vaasan Palloseura II VPS II
Matchday 5 Bella Vista Club Atlético Bella Vista 2:2 Club Atlético Villa Teresa Villa Teresa
Matchday 5 Tacuarembó Tacuarembó Futbol Club 2:0 CS Cerrito Cerrito
Matchday 11 Rynninge IK Rynninge IK 1:1 Karlslunds IF HFK Karlslunds IF
Matchday 11 Karlstad BK Karlstad BK 0:1 Bodens BK Boden
Matchday 11 Akropolis Akropolis IF 4:0 Team TG FF Team TG
Matchday 11 Carlstad United Carlstad United BK 0:0 FC Linköping City Linköping City
Matchday 11 Sollentuna FF Sollentuna FF 6:0 IF Sylvia Sylvia
Matchday 11 Vasalund Vasalunds IF 1:1 Sandvikens IF Sandviken
Matchday 11 Umeå FC Umeå FC 1:0 Gefle IF Gefle
Matchday 11 Lunds BK Lunds BK 0:1 Tvååkers IF Tvååkers IF
Matchday 11 Lindome GIF Lindome GIF 1:3 Atvidabergs FF Atvidaberg
Matchday 11 Utsikten Utsiktens BK 4:1 Torns IF Torns IF
Matchday 11 Assyriska IK Assyriska Turabdin IK 3:1 IK Oddevold Oddevold
Matchday 11 Oskarshamn Oskarshamns AIK 0:1 FC Trollhättan FC Trollhättan
Matchday 11 Landskrona Landskrona BoIS 0:1 Kristianstad FC Kristianstad
Matchday 11 Skövde AIK Skövde AIK 1:0 Eskilsminne IF Eskilsminne
Matchday 11 Värnamo IFK Värnamo 0:2 Ljungskile SK Ljungskile
Matchday 29 Gersthof Gersthofer SV 1:1 Floridsdorfer AC II FAC II
Matchday 29 LAC-Inter Landstraßer AC-Inter 3:1 FC Austria 11 - Rapid Oberlaa A11 - R.Oberlaa
Matchday 24 Würmla SV Würmla 1:0 SV Sieghartskirchen Sieghartsk.
Matchday 24 Gloggnitz SV Gloggnitz 0:2 ASK Mannersdorf Mannersdorf
Matchday 25 B.93 U19 Boldklubben af 1893 U19 2:1 AC Horsens U19 AC Horsens U19
Matchday 12 ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur 1:3 B36 Tórshavn B36 Tórshavn
Matchday 12 Víkingur Göta Víkingur Göta 2:1 Skála IF Skála IF
Matchday 12 HB Tórshavn HB Tórshavn 6:4 EB/Streymur EB/Streymur
Matchday 12 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík 2:1 AB Argir AB Argir
Matchday 2 LSK Hansa Lüneburger SK Hansa 2:0 FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
Quarter-Finals Milan U17 Milan Under 17 1:3 Roma Under 17 Roma U17
Quarter-Finals Genoa U17 Genoa Under 17 1:1 Inter Under 17 Inter U17
Quarter-Finals Atalanta U17 Atalanta Bergamo U17 4:0 Juventus Under 17 Juventus U17
Matchday 14 Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 2:1 Viimsi JK Viimsi JK
Matchday 14 Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 5:0 Keila JK Keila JK
Matchday 14 Nomme Kalju U21 Nomme Kalju FC U21 0:1 FC Nomme United Nomme United
Matchday 12 DL Yifang Dalian Yifang 1:2 Shanghai SIPG SIPG
Matchday 12 HN Jianye Henan Jianye 2:5 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
Matchday 12 TJ Teda Tianjin Teda 1:2 Beijing Sinobo Guoan BJ Sinobo Guoan
Matchday 12 XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 1:0 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Matchday 13 XA D. Chongde Xi'an Daxing Chongde 2:1 Inner Mongolia Caoshangfei IM Caoshangfei
Matchday 13 NJ Shaye Nanjing Shaye 0:3 Suzhou Dongwu SZ Dongwu
Matchday 13 WH Three Towns Wuhan Three Towns 0:0 Zhejiang Yiteng ZJ Yiteng
Final Avellino US Avellino 1912 3:1 on pens Calcio Lecco 1912 Lecco
Matchday 7 Lautoka FC Lautoka FC 1:4 Ba FC Ba FC
Final Damash Gilan Damash Gilan FC 0:1 Persepolis FC Persepolis
final Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:1 Club Atlético Sarmiento (Junin) CA Sarmiento
Group Stage CD América CD América de Cali 0:3 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
Final Stuttgart U19 VfB Stuttgart U19 3:5 Borussia Dortmund U19 B. Dortmund U19
relegation round FC Aarau FC Aarau 4:9 on pens Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
relegation round ND Gorica ND Gorica 0:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
final Hellas Verona Hellas Verona 3:0 AS Cittadella Cittadella
Quarter-Finals CD Mirandés CD Mirandés 2:1 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
Semi-Finals Atl. Baleares Atlético Baleares 1:1 Racing Santander Racing
Semi-Finals Recr. Huelva Recreativo Huelva 1:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
Quarter-Finals Hércules CF Hércules CF 0:0 Barakaldo CF Barakaldo CF
Quarter-Finals UD Logroñés UD Logroñés 3:3 CD Badajoz CD Badajoz
Quarter-Finals FC Cartagena FC Cartagena 2:0 Real Madrid Castilla RM Castilla
Quarter-Finals UD Melilla UD Melilla 2:1 Villarreal CF B Villarreal CF B
Quarter-Finals Ponferradina SD Ponferradina 2:0 UE Cornellà UE Cornellà
Venezuela Venezuela 1:1 Ecuador Ecuador
France U18 France U18 2:0 Qatar U23 Qatar U23
Malaysia Malaysia 2:0 Nepal Nepal
Luxembourg Luxembourg 3:3 Madagascar Madagascar
Brazil U23 Brazil U23 4:0 Guatemala U23 Guatemala U23
Turkey Turkey 2:0 Uzbekistan Uzbekistan
France France 2:0 Bolivia Bolivia
El Salvador El Salvador 1:0 Haiti Haiti
Group Stage Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 1:1 SV Röchling Völklingen SV Röchling
First Round 1860 Rosenheim TSV 1860 Rosenheim 1:1 DJK Gebenbach DJK Gebenbach
First Round SV Heimstetten SV Heimstetten 2:1 TSV Rain/Lech TSV Rain/Lech
relegation round CD Alcoyano CD Alcoyano 0:1 Celta Vigo B Celta Vigo B
relegation round Real Unión Real Unión Club 2:0 FC Jumilla FC Jumilla