For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 4:03:21 PM
Matchday 13 VPS Vaasan Palloseura 1:2 Ilves Tampere Ilves
Matchday 13 HJK Helsinki HJK Helsinki 1:1 Kuopion Palloseura KuPS
Matchday 13 RoPS Rovaniemen Palloseura 0:0 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
Matchday 17 NY Red Bulls New York Red Bulls 3:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
Matchday 17 Colorado Colorado Rapids 1:0 Los Angeles FC Los Angeles FC
Matchday 17 Minnesota Utd. Minnesota United FC 7:1 FC Cincinnati Cincinnati
Matchday 17 Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:3 Gamba Osaka Gamba Osaka
Matchday 17 FC Tokyo FC Tokyo 4:2 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 14 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 2:3 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
Matchday 14 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 3:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
Matchday 14 Kataller Toyama Kataller Toyama 1:2 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
Matchday 14 Gainare Tottori Gainare Tottori 3:2 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
Matchday 13 Verspah Oita Verspah Oita 2:2 Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 13 MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:0 Sony Sendai Sony Sendai
Matchday 13 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 1:2 FC Imabari FC Imabari
Matchday 13 Veertien Mie Veertien Mie 1:2 Honda Lock Honda Lock
Matchday 13 Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 1:1 Honda FC Honda FC
Matchday 13 Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 1:2 Nara Club Nara Club
Matchday 13 Matsue City Matsue City 4:2 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
Matchday 13 Suzuka Unltd. Suzuka Unlimited 2:2 FC Osaka FC Osaka
Matchday 20 Tochigi SC Tochigi SC 1:2 Ehime FC Ehime FC
Matchday 20 Omiya Ardija Omiya Ardija 0:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
Matchday 20 JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 1:2 Machida Zelvia Machida Zelvia
Matchday 20 Yokohama FC Yokohama FC 5:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 20 Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
Matchday 20 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 3:2 FC Ryukyu FC Ryukyu
Matchday 20 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 0:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Matchday 20 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
Matchday 20 Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:3 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 9 Magni ÍF Magni Grenivík 0:0 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
Matchday 9 Fjölnir Fjölnir Reykjavík 4:0 Thór Akureyri Thór
Matchday 16 FK Panevezys FK Panevezys 0:2 Zalgiris Vilnius Zalgiris
Matchday 16 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 4:0 FK Palanga FK Palanga
Matchday 16 Suduva Suduva Marijampole 4:1 Atlantas Klaipeda Atlantas
Matchday 16 Riteriai FK Riteriai 3:0 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 13 FK Minsk FK Minsk 3:2 FK Gomel Gomel
Matchday 13 Gorodeya FK Gorodeya 1:0 FK Slutsk FK Slutsk
Matchday 13 Dynamo Brest Dynamo Brest 5:1 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 17 Hartford Hartford Athletic 0:3 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
Matchday 17 Loudoun United Loudoun United FC 2:1 Atlanta United 2 ATL UTD 2
Matchday 18 Jeju Utd. Jeju United FC 1:1 Daegu FC Daegu FC
Matchday 18 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 0:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Matchday 14 Orlando B Orlando City B 0:2 Greenville Triumph SC Greenville
Matchday 17 Ansan Greeners Ansan Greeners FC 1:0 Seoul E-Land FC Seoul E-Land
Matchday 17 Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 0:1 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 18 FC Maardu Maardu Linnameeskond 1:6 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 18 Kuressaare FC Kuressaare 1:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 18 Longford Town Longford Town FC 1:0 Cobh Ramblers FC Cobh Ramblers
Matchday 14 Hantharwady U. Hantharwady United FC 0:1 Yangon United FC Yangon Utd.
Matchday 14 Magwe FC Magwe FC 1:1 Rakhine United FC Rakhine Utd.
Matchday 16 Bangkok Utd. True Bangkok United 2:2 Sukhothai FC Sukhothai FC
Matchday 16 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 0:1 PTT Rayong PTT Rayong
Matchday 16 Chiangmai FC Chiangmai FC 2:2 Samut Prakan City Samut Prakan C.
Matchday 16 Suphanburi FC Suphanburi FC 1:0 Chainat Hornbill FC Chainat FC
Matchday 15 Geylang Geylang International FC 1:2 Garena Young Lions Young Lions
Matchday 15 Home Utd. Home United FC 0:2 Hougang United FC Hougang Utd.
Matchday 13 HamKam Hamarkameratene 1:2 Raufoss IL Raufoss IL
Matchday 13 Rosenborg BK Rosenborg BK 1:0 Kristiansund BK Kristiansund BK
Matchday 12 Kvik Halden Kvik Halden 2:1 Brattvag IL Brattvag IL
Matchday 12 Egersund Egersunds IK 5:0 Byasen Trondheim Byasen
Matchday 12 Moss FK Moss FK 1:3 Stjördals Blink IL Stjördals B.
Matchday 12 Nardo FK Nardo FK 0:1 Fredrikstad FK Fredrikstad
Matchday 12 Sola FK Sola FK 0:2 Arendal Fotball Arendal Fotball
Matchday 12 FF Jaro FF Jaro 3:3 Musan Salama MuSa
Matchday 12 AC Kajaani AC Kajaani 2:2 Myllykosken Pallo -47 MYPA
Matchday 12 FC Haka FC Haka 2:1 AC Oulu AC Oulu
Matchday 13 Östersund Östersunds FK 0:0 IFK Göteborg IFK Göteborg
Matchday 13 Falkenberg Falkenbergs FF 2:1 IF Elfsborg Elfsborg
Matchday 13 GIF Sundsvall GIF Sundsvall 0:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
Matchday 13 Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 2:0 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
Matchday 13 Kokand 1912 FK Kokand 1912 1:2 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 13 Bukhara FK Bukhara 1:0 FK Andijon FK Andijon
Matchday 13 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 2:0 Surkhon Termiz Surkhon
Matchday 10 Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 2:0 Sudet Kouvola Sudet
Matchday 10 FC Viikingit FC Viikingit 2:2 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
Matchday 10 PEPO PEPO Lappeenranta 1:1 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
Matchday 10 IF Gnistan IF Gnistan 3:3 Käpylän Pallo Käpylän
Matchday 10 P-Iirot Pallo-Iirot 1:1 Espoon Palloseura Espoon Pallos.
Matchday 10 Tampere United Tampere United 1:0 Kaarinan Pojat KaaPo
Matchday 10 FC Espoo FC Espoo 1:4 FC Jazz Juniorit FC Jazz
Matchday 10 Salon Pallo Salon Palloilijat 4:0 Ilves Tampere II Ilves II
Matchday 8 Stallion FC Stallion Laguna FC 5:1 Global Cebu FC Global Cebu FC
Matchday 8 Kaya FC-Iloilo Kaya FC-Iloilo 5:0 Philippine Air Force FC Phil. Air Force
Matchday 8 Ceres-Negros FC Ceres-Negros FC 4:0 Mendiola FC 1991 Mendiola FC
Matchday 10 Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37 2:1 Vaasa IFK Vaasa IFK
Matchday 10 FC Vaajakoski FC Vaajakoski 1:2 JS Hercules JS Hercules
Matchday 10 PK-35 Pallokerho-35 3:0 Atlantis FC II Atlantis FC II
Matchday 10 Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 4:1 Tuusulan Palloseura Tuusulan
Quarter-Finals Colombia Colombia 4:5 on pens Chile Chile
Quarter-Finals Uruguay Uruguay 4:5 on pens Peru Peru
Matchday 20 Spartaks Spartaks Jurmala 1:0 FK RFS RFS
Matchday 15 Gefle Gefle IF 1:0 BK Forward BK Forward
Matchday 15 Karlstad BK Karlstad BK 3:2 Rynninge IK Rynninge IK
Matchday 15 Linköping City FC Linköping City 2:3 Akropolis IF Akropolis
Matchday 15 Sollentuna FF Sollentuna FF 1:0 Vasalunds IF Vasalund
Matchday 15 Sandviken Sandvikens IF 0:0 Umeå FC Umeå FC
Matchday 15 Eskilsminne Eskilsminne IF 0:3 Tvååkers IF Tvååkers IF
Matchday 15 Torns IF Torns IF 2:2 Oskarshamns AIK Oskarshamn
Matchday 15 Atvidaberg Atvidabergs FF 1:2 Kristianstad FC Kristianstad
Matchday 15 FC Trollhättan FC Trollhättan 2:2 Lunds BK Lunds BK
Matchday 15 Landskrona Landskrona BoIS 1:0 Utsiktens BK Utsikten
Matchday 15 Víkingur Göta Víkingur Göta 3:1 TB Tvöroyri TB Tvöroyri
Matchday 9 SJK U19 SJK Seinäjoki U19 4:1 Ilves Tampere U19 Ilves U19
Matchday 9 KuPS U19 Kuopion Palloseura U19 2:0 FC Espoo U19 FC Espoo U19
Matchday 9 Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 0:3 HJK Helsinki U19 HJK U19
Group Stage Mauritania Mauritania 0:0 Angola Angola
Group Stage Cameroon Cameroon 0:0 Ghana Ghana
Group Stage Benin Benin 0:0 Guinea-Bissau Guinea-Bissau
Semi-Finals Persija Jakarta Persija Jakarta 2:1 Borneo FC Borneo FC
Matchday 6 Arema FC Arema FC 1:2 TIRA-Persikabo TR-KABO
Matchday 15 BJ Renhe Beijing Renhe 1:3 Dalian Yifang DL Yifang
Matchday 15 CQ Dangdai Lif. Chongqing Dangdai Lifan 1:0 Tianjin Teda TJ Teda
Matchday 15 GZ R&F Guangzhou R&F 2:0 Henan Jianye HN Jianye
Matchday 15 HB CFFC Hebei China Fortune 0:2 Wuhan Zall WH Zall
Matchday 15 GZ Hengfeng Guizhou Hengfeng 2:0 Beijing BSU BJ BSU
Matchday 15 CC Yatai Changchun Yatai 1:1 Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
Matchday 15 XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 1:0 Shijiazhuang Ever Bright SJZ Ever Bright
Matchday 15 SH Shenxin Shanghai Shenxin 1:7 Meizhou Hakka MZ Hakka
Matchday 15 NT Zhiyun Nantong Zhiyun 1:1 Qingdao Huanghai QD Huanghai
Matchday 18 YC Helanshan Yinchuan Helanshan 2:0 Taizhou Yuanda TZ Yuanda
Matchday 18 DL Chanjoy Dalian Chanjoy 2:2 Baoding Yingli ETS BD Yingli ETS
Matchday 18 YB Beiguo Yanbian Beiguo 2:0 Beijing BIT BIT
Matchday 18 JS Yancheng Jiangsu Yancheng Dingli 0:0 Qingdao Red Lions QD Red Lions
Matchday 18 IM Caoshangfei Inner Mongolia Caoshangfei 0:1 Qingdao Jonoon QD Jonoon
Matchday 18 XA D. Chongde Xi'an Daxing Chongde 1:0 Zibo Cuju ZB Cuju
Matchday 18 SY Urban Shenyang Urban 3:0 Shanxi Metropolis SX Metropolis
Matchday 18 SC Jiuniu Sichuan Jiuniu 2:0 Jiangxi Liansheng JX Liansheng
Matchday 18 GX Baoyun Guangxi Baoyun 1:0 Shenzhen Pengcheng SZ Pengcheng
Matchday 18 LS UCI Lhasa UCI 0:1 Nanjing Shaye NJ Shaye
Matchday 18 HB Chufeng Heli Hubei Chufeng Heli 0:1 Kunshan FC KS FC
Matchday 18 HZ Wu-Yue Q. Hangzhou Wu-Yue Qiantang 2:3 Chengdu Better City CD Better City
Matchday 18 FJ Tianxin Fujian Tianxin 0:3 Suzhou Dongwu SZ Dongwu
Matchday 18 WH Three Towns Wuhan Three Towns 2:0 Yunnan Kunlu YN Kunlu
Matchday 15 Dinamo-Auto Dinamo-Auto Tiraspol 4:0 Codru Lozova Codru Lozova
Matchday 15 Sheriff Sheriff Tiraspol 3:0 CSF Speranta Nisporeni CSF Speranta
final Ponferradina SD Ponferradina 1:0 Hércules CF Hércules CF
Matchday 18 Bashund. Kings Bashundhara Kings 4:1 Muktijoddha Sangsad KS Muktijoddha
Estonia U17 Estonia U17 0:2 Finland U16 Finland U16
Latvia U17 Latvia U17 2:1 Lithuania U17 Lithuania U17