For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 11:45:30 PM
Matchday 8
Liverpool Liverpool FC 2:1 Leicester City Leicester
Matchday 8 Brighton Brighton & Hove Albion 3:0 Tottenham Hotspur Spurs
Matchday 8
Burnley Burnley FC 1:0 Everton FC Everton
Matchday 8 West Ham West Ham United 1:2 Crystal Palace Crystal Palace
Matchday 8 Watford Watford FC 0:0 Sheffield United Sheffield Utd.
Matchday 8
Norwich Norwich City 1:5 Aston Villa Aston Villa
Matchday 8
Real Madrid Real Madrid 4:2 Granada CF Granada CF
Matchday 8
Valencia Valencia CF 2:1 Deportivo Alavés Alavés
Matchday 8 CA Osasuna CA Osasuna 2:1 Villarreal CF Villarreal
Matchday 8 CD Leganés CD Leganés 1:2 Levante UD Levante
Matchday 9 Paris SG Paris Saint-Germain 4:0 SCO Angers SCO Angers
Matchday 9 Montpellier HSC Montpellier 3:1 AS Monaco Monaco
Matchday 9 FC Nantes FC Nantes 1:0 OGC Nice OGC Nice
Matchday 9 Toulouse FC Toulouse 1:3 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
Matchday 9 Dijon FCO Dijon 1:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
Matchday 9 Stade Brest 29 Stade Brest 29 2:0 FC Metz FC Metz
Matchday 7
Bayern Munich Bayern Munich 1:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
Matchday 7
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:1 RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 7
SC Freiburg SC Freiburg 2:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 7
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:1 1. FC Köln 1. FC Köln
Matchday 7
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:2 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
Matchday 7 Genoa Genoa CFC 1:2 AC Milan AC Milan
Matchday 7 Hellas Verona Hellas Verona 2:0 UC Sampdoria Sampdoria
Matchday 7 SPAL SPAL 1:0 Parma Calcio 1913 Parma
Matchday 11
West Brom West Bromwich Albion 4:2 Cardiff City Cardiff
Matchday 11
Swansea Swansea City 1:2 Stoke City Stoke City
Matchday 11 Fulham Fulham FC 2:2 Charlton Athletic Charlton
Matchday 11 Huddersfield Huddersfield Town 3:0 Hull City Hull City
Matchday 11 Nottm Forest Nottingham Forest 1:0 Brentford FC Brentford
Matchday 11 Millwall Millwall FC 2:1 Leeds United Leeds
Matchday 11 Bristol City Bristol City 1:0 Reading FC Reading
Matchday 11 Derby Derby County 2:0 Luton Town Luton
Matchday 11
QPR Queens Park Rangers 4:2 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 11 Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:0 Wigan Athletic Wigan
Matchday 11 Preston NE Preston North End 5:1 Barnsley FC Barnsley FC
Matchday 7 Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 0:0 Galatasaray SK Galatasaray
Matchday 7 Kasimpasa Kasimpasa 1:4 Konyaspor Konyaspor
Matchday 7 Göztepe Göztepe 4:0 Kayserispor Kayserispor
Matchday 10
RB Salzburg Red Bull Salzburg 6:0 SC Rheindorf Altach SCR Altach
Matchday 10
SV Mattersburg SV Mattersburg 2:3 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 10
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:1 WSG Tirol WSG Tirol
Matchday 11 Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 1:0 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
Matchday 11 Hajduk Split HNK Hajduk Split 2:0 NK Varazdin NK Varazdin
Matchday 11 NK Osijek NK Osijek 2:1 HNK Gorica HNK Gorica
Matchday 23 Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 0:1 Santos FC Santos FC
Matchday 23 São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Matchday 12 Orenburg FK Orenburg 2:0 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
Matchday 12 Ufa FK Ufa 0:1 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
Matchday 12 Rubin Kazan Rubin Kazan 2:1 FK Tambov Tambov
Matchday 12 Sochi FC Sochi 0:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
Matchday 9 San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 1:4 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Matchday 9 CA Tucumán Club Atlético Tucumán 2:1 Club Atlético Talleres CA Talleres
Matchday 9 Newell's Club Atlético Newell's Old Boys 0:0 Club Atlético Banfield CA Banfield
Matchday 9 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 0:0 Club Atlético Huracán Huracán
Matchday 9 Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 2:1 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
Matchday 9 Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 2:4 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
Matchday 9 Vitesse Vitesse Arnhem 2:1 FC Utrecht FC Utrecht
Matchday 9 Heerenveen SC Heerenveen 1:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
Matchday 9 Sparta R. Sparta Rotterdam 2:1 FC Twente Enschede FC Twente
Matchday 9 Heracles Almelo Heracles Almelo 2:0 FC Emmen FC Emmen
Matchday 6 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:4 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 6 Al-Feiha Al-Feiha FC 0:3 Al-Ahli Jeddah Ahli
Matchday 6 Al-Adalh FC Al-Adalh FC 0:1 Al-Shabab Riyadh Shabab
Matchday 6 Taawon Al-Taawon 1:0 Abha Club Abha
Matchday 10 Zulte Waregem SV Zulte Waregem 6:0 Cercle Brugge Cercle Brugge
Matchday 10 KV Kortrijk KV Kortrijk 4:0 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
Matchday 10 KAS Eupen KAS Eupen 0:2 KV Mechelen KV Mechelen
Matchday 10 Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 3:1 KV Oostende KV Oostende
Matchday 9
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 0:2 Hannover 96 Hannover 96
Matchday 9
Hamburger SV Hamburger SV 2:0 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
Matchday 9
SV Sandhausen SV Sandhausen 2:2 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Matchday 6 Al Sadd Al Sadd Sports Club 2:4 Al Rayyan Sports Club Al Rayyan
Matchday 6 Qatar SC Qatar Sports Club 0:2 Al Ahli Sports Club Al Ahli
Matchday 13 Morelia Monarcas Morelia 2:3 Club Necaxa Necaxa
Matchday 12 FCSB FCSB 1:1 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 12 Gaz Metan Gaz Metan Medias 2:1 Academica Clinceni Ac. Clinceni
Matchday 10 Elche CF Elche CF 1:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Matchday 10 CD Lugo CD Lugo 0:2 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 10 CD Tenerife CD Tenerife 1:2 Extremadura UD Extremadura
Matchday 10 Ponferradina SD Ponferradina 2:0 CD Mirandés CD Mirandés
Matchday 6 AE Larisa AE Larisa 0:0 AEK Athens AEK Athens
Matchday 6 Panathinaikos Panathinaikos Athens 0:1 AO Xanthi AO Xanthi
Group Stage Portimonense Portimonense SC 1:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
Group Stage Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:1 CS Marítimo Marítimo
Group Stage Covilhã SC Covilhã 1:1 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
Matchday 12 Sparta Praha AC Sparta Praha 4:0 MFK Karvina MFK Karvina
Matchday 12 Banik Ostrava FC Banik Ostrava 4:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
Matchday 12 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:0 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Matchday 12 SFC Opava Slezsky FC Opava 0:1 FK Teplice FK Teplice
Matchday 28 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 6:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 28 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 0:2 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 28 Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:1 Oita Trinita Oita Trinita
Matchday 28 Sagan Tosu Sagan Tosu 2:1 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 28 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
Matchday 10
FC Thun FC Thun 0:2 FC Luzern FC Luzern
Matchday 10
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 2:2 Servette FC Servette FC
Matchday 7 Pordenone Pordenone Calcio 2:0 FC Empoli FC Empoli
Matchday 7 AS Livorno AS Livorno 3:4 Chievo Verona Chievo Verona
Matchday 7 Spezia Calcio Spezia Calcio 0:1 Benevento Calcio Benevento
Matchday 7 Crotone FC Crotone 3:1 Virtus Entella Virtus Entella
Matchday 7 Cosenza Cosenza Calcio 1:1 Venezia FC Venezia
Matchday 7 Trapani Trapani Calcio 1:2 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 10 AJ Auxerre AJ Auxerre 2:0 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 11 Lech Poznan Lech Poznan 4:0 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 11 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 1:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 11 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 1:2 Rakow Czestochowa Rakow
Matchday 3 Aswan SC Aswan SC 1:5 El Ahly Cairo El Ahly
Matchday 3 Wadi Degla Wadi Degla FC 0:1 Ismaily SC Ismaily
Matchday 3 El Masry El Masry SC 0:1 Ittihad Alexandria El Ittihad
Matchday 3 Entag El Harby Entag El Harby 0:1 Arab Contractors SC Arab Contr.
Matchday 5 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 4:00 PM Anorthosis Famagusta Anorthosis
Matchday 5 Pafos FC Pafos FC 2:1 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
Matchday 5 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 3:2 AEL Limassol AEL Limassol
Matchday 5 Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1:3 Enosis Neon Paralimniou EN Paralimniou
Matchday 29 Kairat Almaty Kairat Almaty 6:0 FK Aktobe Aktobe
Matchday 29 Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 2:1 Irtysh Pavlodar Irtysh
Matchday 29 Okzhetpes Okzhetpes Kokshetau 2:3 FK Taraz Taraz
Matchday 8 Fehérvár MOL Fehérvár FC 2:1 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 8 Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
Matchday 8 Újpest FC Újpest FC 1:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
Matchday 8 Kisvárda Kisvárda FC 3:3 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
Matchday 8 Paksi FC Paksi FC 2:1 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
Matchday 8 Aberdeen FC Aberdeen FC 1:1 Hibernian FC Hibernian FC
Matchday 8 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
Matchday 8 Ross County Ross County FC 2:2 St. Johnstone FC St. Johnstone
Matchday 8 Motherwell FC Motherwell FC 2:0 St. Mirren FC St. Mirren
Matchday 12 CSKA Sofia CSKA Sofia 4:0 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
Matchday 12 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 3:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
Matchday 12 FK Etar Etar Veliko Tarnovo 0:5 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
Matchday 9 Desportivo Aves Desportivo Aves 0:1 CD Tondela Tondela
Matchday 23 Colo Colo CSD Colo Colo 3:2 Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 23 Huachipato FC Huachipato FC 1:2 Unión La Calera La Calera
Matchday 23 UdeConce Universidad Concepción 1:1 Unión Española Española
Matchday 23 Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 3:1 CD O'Higgins O'Higgins
Matchday 6 M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 0:0 Hapoel Hadera Hapoel Hadera
Matchday 6 Ness Ziona Sektzia Ness Ziona 0:3 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
Matchday 6 Hapoel Haifa Hapoel Haifa 0:3 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
Matchday 11 Cukaricki FK Cukaricki 2:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
Matchday 11 Macva FK Macva Sabac 0:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 11 Radnik FK Radnik Surdulica 1:0 FK TSC Backa Topola FK TSC
Matchday 11 Rad FK Rad 1:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
Matchday 12 Lincoln City Lincoln City 2:0 Sunderland AFC Sunderland
Matchday 12 Fleetwood Fleetwood Town 0:1 Ipswich Town Ipswich
Matchday 12 Accrington Accrington Stanley 2:2 Oxford United Oxford United
Matchday 12 Doncaster Doncaster Rovers 1:2 Portsmouth FC Portsmouth
Matchday 12 Rotherham Rotherham United 4:0 Coventry City Coventry
Matchday 12 Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
Matchday 12 MK Dons Milton Keynes Dons 0:3 Burton Albion Burton Albion
Matchday 12 Gillingham FC Gillingham FC 3:1 Southend United Southend United
Matchday 12 Wycombe Wycombe Wanderers 3:3 Peterborough United Peterborough
Matchday 12 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 3:2 Rochdale AFC Rochdale
Matchday 27 AIK AIK 2:0 Örebro SK Örebro SK
Matchday 27 GIF Sundsvall GIF Sundsvall 4:4 IFK Norrköping Norrköping
Matchday 27 Sirius IK Sirius 2:1 Helsingborgs IF Helsingborg
Matchday 9 OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 2:3 KSC Lokeren KSC Lokeren
Matchday 9 KVC Westerlo KVC Westerlo 0:1 Royal Excelsior Virton RE Virton
Matchday 26 Botafogo FC Botafogo Futebol Clube (SP) 4:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
Matchday 26 Paraná Paraná Clube 2:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
Matchday 26 São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 0:3 Clube Atlético Bragantino (SP) Bragantino
Matchday 26 Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:2 Oeste Futebol Clube (SP) Oeste
Matchday 10 FK Lviv FK Lviv 0:0 Zorya Luhansk Zorya Luhansk
Matchday 10 Vorskla Vorskla Poltava 1:1 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 10 Desna Desna Chernihiv 1:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Matchday 16 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:3 Enisey Krasnoyarsk Enisey
Matchday 16 Chertanovo Chertanovo Moscow 2:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
Matchday 16 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 FK Khimki Khimki
Matchday 16 Mordovia Mordovia Saransk 0:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Matchday 16 Baltika Baltika Kaliningrad 4:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 16 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
Matchday 16 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
Matchday 16 Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 0:2 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
Matchday 16 Luch Luch Vladivostok 2:2 Avangard Kursk Avangard Kursk
Matchday 16 Armavir FK Armavir 2:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
Matchday 12 Hobro IK Hobro IK 0:2 Aalborg BK Aalborg BK
Matchday 7 Neftchi Baku Neftchi Baku 2:1 FK Sabail FK Sabail
Matchday 7 Sumgayit Sumgayit PFC 0:0 Keshla FK Keshla
Final Highlands Park Highlands Park FC 0:1 SuperSport United SuperSport Utd.
Matchday 13 NK Maribor NK Maribor 0:0 NS Mura NS Mura
Matchday 13 NK Domzale NK Domzale 1:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 13 NK Bravo NK Bravo 2:2 NK Celje NK Celje
Matchday 35 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 3:2 Machida Zelvia Machida Zelvia
Matchday 35 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 35 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
Matchday 35 Albirex Niigata Albirex Niigata 6:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
Matchday 14 Nacional CD Nacional 4:1 FC Porto B FC Porto B
Matchday 8 Coimbra Académica Coimbra 1:0 SL Benfica B Benfica B
Matchday 10
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 3:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
Matchday 10 FC Chiasso FC Chiasso 0:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
Matchday 10 SC Kriens SC Kriens 2:3 FC Aarau FC Aarau
Matchday 32 Busan IPark Busan IPark FC 2:0 Suwon FC Suwon FC
Matchday 32 Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 1:2 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
Matchday 32 FC Anyang FC Anyang 1:2 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Matchday 32 Ansan Greeners Ansan Greeners FC 2:0 Seoul E-Land FC Seoul E-Land
Matchday 12 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 0:0 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 12 Celik Zenica NK Celik Zenica 2:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
Matchday 12 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 3:2 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 12 FK Tuzla City FK Tuzla City 3:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
Matchday 24 FK Slutsk FK Slutsk 0:3 BATE Borisov BATE Borisov
Matchday 24 Neman Grodno Neman Grodno 0:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 24 Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 3:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
Matchday 9 Zacatepec Club Atlético Zacatepec 3:1 Venados FC Yucatán Venados FC
Matchday 9 Cafetaleros Cafetaleros de Chiapas 0:0 Correcaminos de la UAT Correcaminos
Matchday 9 Tampico Madero Tampico Madero 2:3 Celaya FC Celaya
Matchday 24 Odds BK Odds BK 1:1 Vålerenga Fotball Vålerenga
Matchday 4 Boston River Club Atlético Boston River 0:2 Club Nacional Nacional
Matchday 4 Wanderers Montevideo Wanderers 0:1 Club Atlético Progreso Progreso
Matchday 4 Danubio FC Danubio FC 1:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Matchday 4 Racing Club Racing Club de Montevideo 4:1 CA Fénix CA Fénix
Matchday 4 Cerro Largo Cerro Largo FC 5:1 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
Matchday 11
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Matchday 11
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:5 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
Matchday 11
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 2:1 SV Meppen SV Meppen
Matchday 11
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:2 Preußen Münster Preußen Münster
Matchday 11
Hallescher FC Hallescher FC 1:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
Matchday 11
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:2 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
Matchday 7 NC Magra NC Magra 0:0 MC Algiers MC Algiers
Matchday 7 MC Oran MC Oran 4:0 USM Alger USM Alger
Matchday 7 US Biskra US Biskra 2:1 CS Constantine CS Constantine
Matchday 7 ASO Chlef ASO Chlef 0:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
Matchday 8 Atlanta Club Atlético Atlanta 4:2 Club Atlético Belgrano Belgrano
Matchday 8 Platense Club Atlético Platense 0:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
Matchday 8 Villa Dálmine Club Villa Dálmine 1:2 Brown de Adrogue Brown Adrogue
Matchday 8 AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 3:1 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
Matchday 11 Spartak Trnava Spartak Trnava 1:2 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
Matchday 11 MSK Zilina MSK Zilina 1:0 SKF Sered SKF Sered
Matchday 11 FK Pohronie FK Pohronie 2:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 11 FC Nitra FC Nitra 1:4 FK Senica FK Senica
Matchday 9 Shkendija Shkendija Tetovo 0:0 Vardar Skopje Vardar
Matchday 9 Akad. Pandev Akademija Pandev 2:0 Sileks Kratovo Sileks
Matchday 9 Makedonija Makedonija Gjorce Petrov 0:0 FC Shkupi FC Shkupi
Matchday 9 Borec Veles Borec Veles 3:2 Struga Trim & Lum Struga
Matchday 7 Valladolid B Real Valladolid B 2:1 Real Sociedad B Real Sociedad B
Matchday 7 CyD Leonesa Cultural Leonesa 3:1 CD Guijuelo CD Guijuelo
Matchday 7 Arenas Club Arenas Club 1:2 Bilbao Athletic Bilbao Athletic
Matchday 7 Depor. Alavés B Deportivo Alavés B 1:0 Barakaldo CF Barakaldo CF
Matchday 7 SD Amorebieta SD Amorebieta 1:4 Real Unión Club Real Unión
Matchday 14 Caracas FC Caracas FC 2:2 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
Matchday 14 Metropolitanos Metropolitanos FC 2:1 Mineros de Guayana Mineros
Matchday 12 Kazanka Lokomotiv-Kazanka Moskow 1:1 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
Matchday 12 Leningradets FK Leningradets 3:1 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
Matchday 12 Murom FK Murom 1:2 Veles Moskau Veles Moskau
Matchday 12 Dolgoprudnyi FK Dolgoprudnyi 1:1 Torpedo Vladimir Torpedo Vl.
Matchday 12 Olimp Khimki Olimp Khimki 2:0 FK Kolomna Kolomna
Matchday 12 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 0:1 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
Matchday 12 Pskov-747 Pskov-747 1:2 Rodina Moscow Rodina
Matchday 10 Ararat-Armenia FC Ararat-Armenia Yerevan 2:0 Alashkert Yerevan Alashkert
Matchday 10 Lori Vanadzor FC Lori Vanadzor 2:2 FC Pyunik Erewan Pyunik Erevan
Matchday 10 FC Urartu FC Urartu Yerevan 2:2 FC Shirak Gyumri Shirak Gyumri
Matchday 12 Bradford Bradford City 2:1 Swindon Town Swindon Town
Matchday 12 Plymouth Plymouth Argyle 2:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
Matchday 12 Oldham Athletic Oldham Athletic 1:1 Cheltenham Town Cheltenham
Matchday 12 Grimsby Town Grimsby Town 0:1 Mansfield Town Mansfield Town
Matchday 12 Walsall Walsall FC 0:3 Salford City Salford
Matchday 12 Colchester Utd. Colchester United 3:1 Stevenage FC Stevenage
Matchday 12 Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:1 Exeter City Exeter City
Matchday 12 Northampt. Town Northampton Town 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
Matchday 12 Newport County Newport County 1:0 Carlisle United Carlisle United
Matchday 12 Port Vale Port Vale FC 3:1 Morecambe FC Morecambe FC
Matchday 12 Forest Green Forest Green Rovers 3:1 Crawley Town Crawley Town
Matchday 12 Cambridge Utd. Cambridge United 2:2 Macclesfield Town Macclesfield
Matchday 7 FK Partizani FK Partizani 1:1 KF Teuta KF Teuta
Matchday 7 Flamurtari FC Flamurtari FC 2:2 KF Tirana KF Tirana
Matchday 7 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 2:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
Matchday 7 Giresunspor Giresunspor 1:0 Akhisarspor Akhisarspor
Matchday 7 Eskisehirspor Eskisehirspor 1:3 Fatih Karagümrük Karagümrük
Matchday 7 Balikesirspor Balikesirspor 3:2 Boluspor Boluspor
Matchday 7 Istanbulspor Istanbulspor 1:1 Keciörengücü Keciörengücü
Matchday 10 Chiajna Concordia Chiajna 1:1 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
Matchday 10 Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 0:1 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
Matchday 10 ASU Poli ASU Poli 3:0 SCM FC Arges SCM FC Arges
Matchday 10 SSC Farul SSC Farul Constanta 1:0 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
Matchday 10 CS Mioveni CS Mioveni 3:0 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
Matchday 10 Resita CSM Resita 1:7 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
Matchday 19 Maldonado Club Deportivo Maldonado 1:0 CS Cerrito Cerrito
Matchday 19 Central Central Español 2:1 IA Sud America Montevideo Sud America
Matchday 19 Albion FC Albion FC 2:0 CA Rentistas Rentistas
Matchday 19 CA Torque Club Atlético Torque 1:0 Tacuarembó Futbol Club Tacuarembó
Matchday 19 Bella Vista Club Atlético Bella Vista 3:2 Deportivo Villa Española Villa Española
Matchday 11 Chrudim MFK Chrudim 1:4 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Matchday 11 Hradec Králové FC Hradec Králové 1:0 FK Pardubice FK Pardubice
Matchday 11 FK Dukla Prague FK Dukla Prag 1:0 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
Matchday 11 Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 3:2 MFK Vitkovice Vitkovice
Matchday 11 SK Lisen SK Lisen 1:3 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
Matchday 8 Ayr United Ayr United FC 0:2 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
Matchday 8 Partick Thistle Partick Thistle FC 0:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 8 Dundee FC Dundee FC 2:0 Arbroath FC Arbroath
Matchday 8 Morton Greenock Morton FC 1:1 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 10 SV Lafnitz SV Lafnitz 1:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
Matchday 10 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 2:3 Young Violets Austria Wien Young Violets
Matchday 7 RCD Espanyol B RCD Espanyol B 2:1 CF La Nucía CF La Nucía
Matchday 7 Atl. Levante Atlético Levante UD 1:1 FC Andorra FC Andorra
Matchday 7 Orihuela CF Orihuela CF 0:3 UE Llagostera UE Llagostera
Matchday 26 Suduva Suduva Marijampole 3:1 FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 26 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:2 Zalgiris Vilnius Zalgiris
Matchday 26 Atlantas Atlantas Klaipeda 2:1 FK Riteriai Riteriai
Matchday 26 FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Palanga FK Palanga
Matchday 11 B. Podgorica Buducnost Podgorica 1:0 FK Podgorica FK Podgorica
Matchday 11 Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 2:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
Matchday 11 OFK Petrovac OFK Petrovac 2:1 Kom Podgorica Kom Podgorica
Matchday 11 OFK Grbalj OFK Grbalj 2:2 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
Matchday 22 Madura United Madura United FC 2:1 Persib Bandung Persib Bandung
Matchday 22 Kalteng Putra Kalteng Putra FC 1:1 PS Barito Putera Barito Putera
Matchday 22 Badak Lampung Perseru Badak Lampung FC 0:1 Semen Padang FC Semen Padang
Matchday 26 FK Jerv FK Jerv 1:7 IK Start Start
Matchday 12 Alania Vl. Alania Vladikavkaz 3:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
Matchday 12 Volgar Volgar Astrakhan 2:0 Dinamo Stavropol Stavropol
Matchday 12 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 0:1 Biolog Novokubansk Biolog
Matchday 12 Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 3:0 Spartak Vladikavkaz Spartak V.
Matchday 12 Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:0 FK Makhachkala Makhachkala
Matchday 12 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 1:1 Urozhay Krasnodar Urozhay
Matchday 30 FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 2:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Matchday 30 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 0:4 FC Dila Gori FC Dila
Matchday 31 Loudoun United Loudoun United FC 2:0 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
Matchday 8 Teramo Teramo Calcio 1913 1:1 FC Rieti Rieti
Matchday 11 SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 2:0 FC Sion U21 FC Sion U21
Matchday 11 FC Basel U21 FC Basel 1893 U21 0:0 SC Cham SC Cham
Matchday 11 SC Brühl SG SC Brühl SG 1:4 AC Bellinzona AC Bellinzona
Matchday 11 FC Breitenrain FC Breitenrain 2:3 FC Zürich U21 FC Zürich U21
Matchday 11 Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 1:0 FC Black Stars Basel FC Black Stars
Matchday 11 FC Bavois FC Bavois 2:5 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
Matchday 11 Etoile Carouge Etoile Carouge FC 2:2 FC Köniz FC Köniz
Matchday 12 Hvidovre IF Hvidovre IF 3:1 Naestved Boldklub Naestved BK
Matchday 12 Sokol Saratov Sokol Saratov 0:1 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
Matchday 12 Ararat Moskau Ararat Moskau 2:3 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Matchday 12 Strogino Moscow Strogino Moscow 0:3 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
Matchday 12 Kvant Obninsk Kvant Obninsk 2:1 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 12 Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 4:0 FK Kaluga FK Kaluga
Matchday 12 Saturn Saturn Ramenskoe 5:1 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Matchday 12 Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 3:3 FK Ryazan FK Ryazan
Matchday 32 Valmiera Valmiera Glass ViA 1:3 FK RFS RFS
Matchday 32 Jelgava FK Jelgava 5:2 Spartaks Jurmala Spartaks
Matchday 32 Daugavpils BFC Daugavpils 1:1 FK Ventspils Ventspils
Matchday 32 Liepaja FK Liepaja 2:1 FK Metta Metta
Matchday 32 FC Flora FC Flora Tallinn 1:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 32 Kuressaare FC Kuressaare 4:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 32 FC Maardu Maardu Linnameeskond 2:2 Kalev Tallinn Kalev
Matchday 8 Novara Novara Calcio 1908 0:1 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
Matchday 8 Como Como 1907 2:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
Matchday 12 Krasnodar II FK Krasnodar II 1:1 Spartak Moskow II Spartak II
Matchday 12 Ural II Ural Ekaterinburg II 3:2 Zenit St. Petersburg II Zenit II
Matchday 12 Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 0:0 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
Matchday 8 Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 1:1 Fermana FC Fermana
Matchday 12
VfR Aalen VfR Aalen 0:0 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
Matchday 12 SC Freiburg II SC Freiburg II 1:3 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
Matchday 12 K. Offenbach Kickers Offenbach 3:0 TSG Balingen TSG Balingen
Matchday 12 FK Pirmasens FK Pirmasens 0:5 TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach
Matchday 12 FC Gießen FC Gießen 4:2 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
Matchday 12 FC 08 Homburg FC 08 Homburg 2:1 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
Matchday 12 Bahlinger SC Bahlinger SC 1:0 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
Matchday 6 Hibernians FC Hibernians FC 0:1 Birkirkara FC Birkirkara FC
Matchday 6 Balzan FC Balzan FC 1:0 Gudja United FC Gudja United FC
Matchday 6 Sliema Wander. Sliema Wanderers 0:1 Sirens FC Sirens FC
Matchday 6 Santa Lucia FC Santa Lucia FC 0:0 Senglea Athletic FC Senglea Ath.
Matchday 12 Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:3 GKS Tychy GKS Tychy
Matchday 12 Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 3:1 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
Matchday 12 Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 1:2 Odra Opole Odra Opole
Matchday 12 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 4:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
Matchday 12 Chrobry Glogow Chrobry Glogow 0:0 Warta Poznan Warta Poznan
Matchday 12 Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:4 Radomiak Radom Radomiak
Matchday 4 HK Pegasus Hong Kong Pegasus FC 9:30 AM R&F (Hong Kong) R&F (HK)
Matchday 4 Yuen Long Yuen Long FC 9:30 AM Lee Man Lee Man
Matchday 12 Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 2:1 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
Matchday 12 Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 0:0 FK Trayal Kruševac Trayal
Matchday 12 Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:1 OFK Zarkovo Zarkovo
Matchday 12 Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 2:0 FK Zemun Zemun
Matchday 12 Smederevo FK Smederevo 1:0 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
Matchday 7 Malavan Malavan of Bandar Anzali 0:1 Golreyhan Alborz FC Golreyhan FC
Matchday 7 Qashqai Shiraz Qashqai Shiraz 0:1 Baadraan Tehran Baadraan
Matchday 7 Mes Kerman Mes Kerman 0:0 Khosheh Talaei Saveh Khosheh Talaei
Matchday 7 Sorkhpooshan Sorkhpooshan Samasha Pakdasht 4:0 Sepidrood Rasht FC Sepidrood
Matchday 7 Arman Gohar Arman Gohar Sirjan 1:1 Mes Rafsanjan Mes Rafsanjan
Matchday 7 Aluminium Arak Aluminium Arak FC 1:2 Niroye Zamini FC Niroye Zamini
Matchday 7 Rayka Babol Rayka Babol 1:1 Fajr Sepasi Shiraz Fajr Sepasi
Matchday 7 Damash Gilan Damash Gilan FC 0:0 Navad Urmia FC Navad Urmia FC
Matchday 12 Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 0:0 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
Matchday 12 MFK Metalurh MFK Metalurh Zaporizhyaa 1:3 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Matchday 12 Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 1:0 FK Minaj FK Minaj
Matchday 12 Cherkashchyna Cherkashchyna 1:2 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
Matchday 12 Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 1:2 PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk Prykarpattia
Matchday 27 Degerfors Degerfors IF 2:1 IF Brommapojkarna Brommapojkarna
Matchday 27 Mjällby Mjällby AIF 3:2 Östers IF Östers IF
Matchday 27 Varbergs BoIS Varbergs BoIS 4:0 Västerås SK Västerås SK
Malaysia Malaysia 6:0 Sri Lanka Sri Lanka
Matchday 6 Samsunspor Samsunspor 2:2 Manisa Futbol Kulübü Manisa FK
Matchday 6 Sariyer Sariyer 1:1 Amed SK Amed SK
Matchday 6 1922 Konya 1922 Konyaspor 0:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
Matchday 6 Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 1:0 Inegölspor Inegölspor
Matchday 6 Pendikspor Pendikspor 2:1 Baskent Akademi FK BAK FK
Matchday 6 Hacettepe Hacettepe Spor 1:0 Sancaktepe Futbol Kulübü Sancaktepe FK
Matchday 6 Gümüshanespor Gümüshanespor 0:1 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
Matchday 6 Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:2 Yeni Corumspor Y. Corumspor
Matchday 6 Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
Matchday 9 Raith Rovers Raith Rovers FC 2:2 Falkirk FC Falkirk FC
Matchday 9 Dumbarton FC Dumbarton FC 3:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Matchday 9 Peterhead FC Peterhead FC 1:2 Airdrieonians FC Airdrieonians
Matchday 9 East Fife East Fife FC 1:1 Stranraer FC Stranraer
Matchday 9 Clyde FC Clyde FC 0:2 Montrose FC Montrose
Matchday 15 Dover Athletic Dover Athletic 2:2 Notts County Notts County
Matchday 15 Chesterfield FC Chesterfield FC 1:2 Eastleigh FC Eastleigh FC
Matchday 15 Boreham Wood Boreham Wood FC 1:0 Solihull Moors Solihull Moors
Matchday 15 Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:1 Yeovil Town Yeovil Town
Matchday 15 Sutton Utd Sutton United 0:0 Stockport County Stockport
Matchday 15 Woking FC Woking FC 1:1 Wrexham AFC Wrexham
Matchday 15 Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:1 FC Halifax Town Halifax Town
Matchday 15 Harrogate Town Harrogate Town 2:0 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
Matchday 15 Torquay United Torquay United FC 2:1 AFC Fylde Fylde
Matchday 15 Bromley Bromley FC 1:2 Barrow AFC Barrow
Matchday 15 Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 1:1 Barnet FC Barnet
Matchday 15 Chorley FC Chorley FC 0:0 Aldershot Town Aldershot Town