Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 8 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) Krasn | 1:0 | Ryazan (4.) | ||
Sat
Sep 26, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Oleg Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
80' | 1:0 | |||
83' | ||||
(15.) Sakhal | 0:0 | Znamya (12.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 8:00 AM
|
||||
250 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
9' | ||||
65' | ||||
(6.) Kaluga | 1:2 | Sokol (2.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 1:00 PM
|
||||
400 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
45+1' | 1:1 | |||
51' | ||||
57' | ||||
1:2 | 86' | |||
(3.) Salyut | 6:0 | Khimki (11.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 2:00 PM
|
||||
1.300 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
52' | 4:0 | |||
58' | 5:0 | |||
90' | 6:0 | |||
(8.) LIP | 1:1 | Khimik (1.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 2:00 PM
|
||||
1.000 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 86' | |||
(9.) Strogi | 1:1 | Kvant (5.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 2:30 PM
|
||||
200 · Aleksandr Kurbatov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 82' | |||
90+4' | 1:1 | |||
(16.) FakelM | 2:1 | MetVid (14.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 4:00 PM
|
||||
50 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
25' | 1:1 | |||
74' | 2:1 | |||
88' | ||||
(7.) Saturn | 5:0 | AVGD (10.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 4:00 PM
|
||||
900 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
3' | ||||
13' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
40' | 3:0 | |||
72' | 4:0 | |||
90+1' | 5:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 8 | 13 | 17 | |
2 | Salyut Belgorod | 8 | 11 | 16 | |
3 | Novomoskovsk | 8 | 7 | 16 | |
4 | Saturn Ramenskoe | 8 | 9 | 14 | |
5 | Kvant Obninsk | 8 | -3 | 14 | |
6 | FK Ryazan | 8 | 4 | 13 | |
7 | FK Kaluga | 8 | 3 | 12 | |
8 | M. Lipetsk | 8 | 0 | 12 | |
9 | Strogino Moscow | 8 | -3 | 11 | |
10 | FC Krasniy | 8 | 0 | 10 | |
11 | Znamya Noginsk | 8 | 1 | 9 | |
12 | Avangard Kursk | 8 | -4 | 9 | |
13 | Khimki 2 | 8 | -9 | 9 | |
14 | Metallurg Vidn. | 8 | -6 | 6 | |
15 | Sakhalin | 8 | -10 | 5 | |
16 | Fakel-M | 8 | -13 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...